Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan erzem azt, hogy bunkó...

Jogosan erzem azt, hogy bunkó a ferjem gyereke vagy ez mindenki mas szerint normalis viselkedes?

Figyelt kérdés

A ferjemnek van egy nagylanya. Tegnap hazajott az anyjatol, de csak keso este. Apja keszitett neki melegszendvicset es probalt vele beszelgetni. O csak nyomkodta a telefonjat (csetelt valakivel, de nagyon) es nem vagy csak felvallrol valaszolgatott. Igazabol nemmlett belole egyaltalan beszelgetes.

Utana egybol lefekudt. (En hamarabb otthagytam oket, mert gondoltam hatha zavarok es akkor apa es lanya talan beszelgetni kezdenek, de nem ez tortent.) Ma reggel a nagylany folkelt (apja dolgozik) es bar tudja, hogy itthon vagyok es azt is hogy nem alszom mar, szo nelkul elment. Apjanak uzent, megy az anyjahoz.

Ha en elmegyek es csak o van itthon mindig bekopogok hozza es szolok elmentem es koszonok.

En ezt a viselkedest mar eleve a vacsora kozben telefonbuze.alast es a nem valaszolunk apank kerdeseire max. felcsattanunkot es a koszones nelkuli tavozast bunko udvariatlan viselkedesnek tartom. Azonban orulok, hogy engem nem igy neveltek, bar ha igen akkor most ezt is konnyebben viselnem :-) :-) :-).


2018. júl. 10. 09:15
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
85%
Hány éves a lány? Ha kamasz, akkor azért nem kell túlreagálni. Engem is idegesít néha, ha fáradt vagyok, későn érek haza és még mindenáron beszélgetnem kell.
2018. júl. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
81%
Tini. Átmentünk mind ezen a lázadó korszakon. Talán valami fiú van a dolog mögött és ilyenkor hajlamos az ember megőrülni, mikor jön az első nagy szerelem. Vagy pont valakivel nem jött össze a dolog és most rossz passzban van. Esetleg az anyukájával van valami. Sose lehet tudni. Az apja üljön le vele beszélni, ha ez nem változik, de én adnék neki egy kis időt.
2018. júl. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
73%
Irreális elvárásaid vannak egy kamasztól.
2018. júl. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:

Fel eve tart. Mar megszokta, hogy jon megy es az esetek 90 %-aban akkor se koszon, ha rakoszonunk. Ez foleg az apjat bantja.

A koszonest nem gondoltam irrealisnak.

Fiurol nem tudunk, de bar az lenne, akkor legalabb vegre nem csak "ugy logna a neten". :-).

2018. júl. 10. 09:35
 5/53 anonim ***** válasza:
82%
Ha kamasz, normális. Ne avatkozz bele, majd kinövi.
2018. júl. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
44%

Melyik kamasz nem nyomkodja a telefonját?

Nekem sem tetszik. De majdnem mindegyik ezt csinálja.

Miért nem mentél ki elköszönni, ha hallottad, hogy készülődik el???? Te vagy a felnőtt, nem? Ő kopogjon be, amikor azt sem tudja, hogy mit csinálsz, alszol, öltözöl, stb.

2018. júl. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
48%

Bírom hogy az itt válaszolók szerint ha egy kamasz tahó az normàlis, de ha a szülő csinàlná ezt, egyből jönne hogy “mérgező szülő”. Az alapvető viselkedési normák betartása nem korfüggő. Ha valaki elvárja hogy vele normálisan bánjanak, az a minimum hogy ő is úgy viselkedik.


Kérdezô: ezután nézzétek levegőnek, ha szól hozzátok nyomjátok a telefont, mérget veszek rá hogy egy-két napon belül kiveri a hisztit.

2018. júl. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
40%

7: Mert a felnőtt nem bunkó, amikor hallja, hogy megy el a gyerek, de direkt nem megy ki elköszönni, hogy utána itt szidhassa???

És ő a felnőtt!!

2018. júl. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
75%

Én sem értem, hogy azért mert kamasz akkor már lehet valaki bunkó is? Vannak helyzetek amikor kamasz vagy felnőtt teljesen mindegy, de normálisan viselkedünk.

Nekem is vannak kamasz gyerekeim, ők is odavannak tapadva a mobilhoz, de ebéd-vacsora közben nincs mobilozás. Leteszi, eszünk, beszélgetünk. Alap, hogy ha elmegy valaki otthonról ha más nem akkor csak hangosan szól, hogy " elmentem a boltba, majd jövök, sziasztok".

Azért mert kamasz valaki, nem jelenti azt, hogy a mobilnyomkodáson kívül nincs más dolga.

Nem tudom mit szólnának azok a kamaszok akik szerint ez normális ha egy nap hazamennének, és se kaja, se tiszta ruha, se tiszta ház, mert az anyjuk a mobilt nyomkodja. Akkor lehet mondani azt, hogy normális, hiszen most éli ki a kamaszkorát.

2018. júl. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
58%

Apjának szólt, akkor mi a baj?


Nálunk is minden baj volt, ha beszóltam mostohaanyámnak, akkor "jó, és?", ha apának mondtam, hogy elmegyek, akkor "nekem luxus szólni?" - és társai.


Szállj le a lányról, NEM úgy ment el, hogy meglépett, hanem az APJÁNAK - aki felé tartozik elszámolással - szólt.


Ennyi.

2018. júl. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!