Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan teszem...

Szerintetek jogosan teszem szóvá, hogy mielőtt jön egyeztessen velem?

Figyelt kérdés

Az exem úgy gondolja, hogy akkor jön amikor akar, vagy ő épp ráér, esetleg arra jár.

Tegnap is este fél 7-kor állított be, éppen vacsoráztunk.

Kértem, hogy legközelebb hívjon fel és egyeztessünk. Nem igazán tetszett neki.

Nem voltunk házasok, nincs bírósági végzésünk sem, de szeretném, ha csak 2 hetente jönne a gyerekhez. Tudtommal míg nincs végzés nem is lennék köteles elengedni vele a gyereket, mert mi a biztosíték, hogy haza is hozza. Persze el szoktam engedni, nem állok közéjük. De idegesít ez a hozzáállás, hogy ő akkor jön, amikor akar.

Van igazam? Vagy csak én fújom fel?

Minden képp kell a bírósági végzés? Akkor érthetőbb lenne számára? Én szeretném elkerülni a bíróságot.



2018. szept. 8. 11:37
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
#9 jelezném, hogy én még nem "pontoztam"
2018. szept. 8. 19:34
 12/21 anonim ***** válasza:
34%
Nem állsz közéjük, ja csak épp önkényesen korlátoznád az apát a láthatásban. Így nem csak az apa nem látja a gyerekét, de a gyerek sem találkozhat az apjával. Aztán hogy miket mondasz a gyereknek az apjáról, csak a jó ég tudja, de biztosan nem magasztalod az egekbe. Magyarázd még, kérlek.
2018. szept. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

#12 Bár semmi közöd hozzá, és nem is tartozom magyarázattal neked mégis megteszem csak azért, mert úgy érzem, hogy te tele vagy frusztrációval a témában...


Ismeretlenül támadsz rám egy egyszerű kérdés miatt, amire mindenki tudott intelligensen, higgadtan válaszolni, kivéve téged. Ja! És értették a kérdést. Most már tudom, hogy mik az én, és mik az ex jogai.Nekik köszönöm!


De most jössz te, akinek ugyan nem tartozom magyarázattal, de ha már ennyire ragaszkodsz az igazadhoz, (a tiédhez) hát felvilágosítalak.


Nos! A gyereknek van saját telefonja, amin az apja akkor hívja, és hívja/hívhatja, amikor akarja! Bár hallok minden beszélgetést, soha nem szólok bele, és nem bírálok azzal ellentétben, amit te gondolsz.

A gyerek szereti az apját, és én ezt tiszteletben is tartom. NEM beszélek róla negatívan, nem szidom, mint ahogy azt te szintén feltételezed. De!

Úgy gondolom, hogy igenis jogom van ahhoz, mivel én is dolgozom és egyéb elfoglaltságom is lehet, hogy igenis egyeztessen velem ha jönni akar. De mint említettem, a bíróság is 2 hétben állapítaná meg a láthatást, tehát ez a gondolatom jogos, ettől függetlenül ha egyeztet velem, akkor jöhet sűrűbben is.

Nem pereltem be! Ez mond valamit neked? Pedig megérdemelné azok után, amit a családja ellen elkövetett.


Csak hogy az agyadba véssem! NEM uszítok, NEM szidok, NEM tiltok! VILÁGOS? Úgyhogy nyugodtan lefekhetsz aludni. A magyarázatot megkaptad, érd be vele. Ha mégsem sikerül, akkor igazán, teljes szívemből sajnállak és szánlak téged!

2018. szept. 8. 20:34
 14/21 anonim ***** válasza:
35%

Abban igazad van, hogy a bíróság általában 2 hétben állapítja meg. Ettől meg ez nem feltétlenül jó (az apának és a gyereknek), valamint nem minden esetben így történik. Ahol a felek megértik, hogy a gyereknek az apja is ugyanolyan fontos, és ez számukra is a legfontosabb, ott a nagyobb rugalmasság és a sokkal sűrűbb találkozás is belefer.

Másrészről a bíróság semmit nem állapított meg a ti esetetekben egyelőre, így erre hivatkozni elég...izé.

2018. szept. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
63%
Azert nehogy mar az agybol kelljen a gyereket elorangatni,mert apukanak este 9-kor jut eszebe, hogy van egy gyereke.Vagy a kerdezoek eppen indulnanak valami programra a gyerekkel,es akkor beallit varatlanul apuka.Megoldhatatlan feladat lenne a pasi reszerol,hogy felhivna a kerdezot "Gizi,ma delutan 5-kor meglatogatnam a gyereket,rendben"?
2018. szept. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
#15 Köszönöm! Pontosan ennyi lenne a gondom és elvárásom. Szerintem ez nem sok.
2018. szept. 9. 15:48
 17/21 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem jogos, hogy szólnia kellene előtte, de az is, hogy gyakrabban szeretné látni a gyerekét 2 hétnél.

Az mondjuk szerintem elég beteges, hogy minden beszélgetést kihallgatsz a háttérből. Bízz a gyerekedben annyira, hogy elhidd, hogy ha az apja hülyeségeket mondana neki vagy csinálna, akkor szólna neked róla.

2018. szept. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

#17

Nem kihallgatom, hanem hallom, egy lakásban, légtérben vagyunk.

Köszönöm a válaszod! :)

2018. szept. 11. 08:01
 19/21 anonim ***** válasza:
25%
Diszkréció. Hallottad már ezt a szót?
2018. szept. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

#19


:)

2018. szept. 11. 12:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!