Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házas vagyok, külön élünk és...

Virag.444 kérdése:

Házas vagyok, külön élünk és terhes vagyok az új páromtól. Ugye nem a házastársat írjak apának be ha tesz az új párom elismerő nyilatkozatot?

Figyelt kérdés

2018. szept. 13. 14:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
A házastársat fogják, és perbe kell mennetek ahhoz hogy a gyerek apja nevére kerüljön a baba.
2018. szept. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Hiába tesz bárki apasági nyilatkozatot.
2018. szept. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%

De igen, a ferjed nevet fogja kapni vagy a tiedet. Az uj pasiet nem kaphatja.

Ballagjal be az anyakonyvi hivatalba, ott el fogjak mondani mi a teendo. De igyekezzel mert nem egyik naprol megy a masikra.

2018. szept. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%

Ha bizonyítottan külön élsz a házastársadtól minimum 1 éve, akkor apasági nyilatkozat esetén az új párod vezeték nevét kapja a kicsi.

Én 6 hónap különélés után estem teherbe az új páromtól, akkor bíróságon kelkett megdönteni az apasági vélelmet. Nem sokkal később megint gyermeket vártam, akkor már meg volt az egy év külön élés a férjemtől. Automatikusan a vérszerinti apa nevén lett a pici. Ez 2013,2014 ben volt.

2018. szept. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó vagyok. Azt elfelejtettem leírni, hogy amíg terhes vagy, a volt párod ha tesz lemondó nyilatkozatot, az új pedig elismerőt, akkor is az új párod nevén lesz a gyerek.De ennek nézzetek utána, mert ezt én már később tudtam meg. A pici születése után.
2018. szept. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%
A magyar jog abbol indul ki hogy a valas jogerore emelkedeseig nem dugsz massal, igy meg az se eleg ha mar elvalt vagy mikor a gyerek szuletik, az kell hogy elvalt legyel a szuletes minusz kilenc honap...
2018. szept. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
30%

"Én 6 hónap különélés után estem teherbe az új páromtól, akkor bíróságon kelkett megdönteni az apasági vélelmet. Nem sokkal később megint gyermeket vártam, akkor már meg volt az egy év külön élés a férjemtől. Automatikusan a vérszerinti apa nevén lett a pici. Ez 2013,2014 ben volt."


Amikor nem sokkal később megint gyermeket vártál az a férjed utáni első partneredtől volt vagy már a következőtől?

2018. szept. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
33%

Hat,nem akarok itelkezni,de nem siettetek el egy kicsit ezt a gyerekvallalast?

Meg el se valtal,uj pasid van,es mar attol vagy terhes??


Errol az jut eszembe,hogy egy illeto no,viszonyba kerult egy nos pasival,es hogy megfogja gyorsan teherbe esett.

De meg egyik sem valt el...a no " menyasszonynak" titulalta magat,es eljegyzest akart a nos pasival....


No komment.

Amugy en is ugy tudom,a torveny johiszemuen azt feltetelezi,h a ferjedtol van a gyerek,nem egy idegen paditol.

Igy ezt bizonyitani kell.

Valamelyik hires par is jart igy,mar nem tudom ki,tan Husika,Majkaval...nem tudom..

2018. szept. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó, a kérdező semmilyen időintervallumot nem adott meg semmivel kapcsolatban. Honnan tudod, hogy nem évek óta van együtt az új párjával? Nem olyan egyszerű és gyors folyamat elválni, pláne ha esetleg a házastárssal nem lehet megegyezni. És nem is olcsó dolog. Nem mindenkinél úgy működik, hogy egy varázsütésre elválik és kész.


Kérdező, a választ már leírták korábban a 4. és a 6. válaszban. Valamint a 3. válaszoló tanácsát is érdemes megfogadni.

2018. szept. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem válsz el, a férjed fogják apának beirni. Azh uj torvenyek szerint a valodi apa a valas jogerore emelkedese utan rogton apasági nyilatkozatot tehet, nem szükséges semmilyen per. Tehat: válj el, várd meg a jogerős ítéletet és menj ah apukával apasági nyilatkozatot tenni
2018. szept. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!