Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elvált nő vagyok és terhes....

Elvált nő vagyok és terhes. Szeretnénk intézni az apasági nyilatkozatot még szülés előtt. Nem tudom mi szükséges hozzá? A válásról szóló papír is kell vagy elég a házassági anyakönyvi kivonat amit váláskor kaptam?

Figyelt kérdés
2009. szept. 15. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
A helyi önkormányzatnál alá kell irnia az apának hogy övé a gyerek. ennyi
2009. szept. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mikor váltál el? Mert a válás és a gyermek születése között el kell telni 300 napnak, ha azt akarjátok hogy a tényleges apa nevére kerüljön a gyermek. Nálunk nem volt meg a 300 nap ezért mi összeházasodtunk a jelenlegi párommal, ebben az esetben nem segített az apasági nyilatkozat. Ha nektek megvan a szükséges idő, akkor egyszerüen az önkormányzatnál el tudjátok intézni.
2009. szept. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
plusz még kell szakorvostól igazolás,hogy mikor fogant a baba,és a várható szülés dátuma.
2009. szept. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is most intézem a papírokat. Nekem kell a népességnyilvántartóból egy igazolás, hogy nem vagyok férjnél, a nőgyógyásztól egy papír a fogantatás időpontjáról, terhes könyv és ezekkel kell mennem (no meg a párommal) a gyámhivatalhoz, mert ők állítják ki az apasági nyilatkozatot. + 2. válaszolónak igaza van a válás időpontját tekintve.
2009. szept. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
7 éve váltam el és" 1 percig "sem viseltem tovább az asszony nevemet.
2009. szept. 16. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!