Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy győzöd le magadban az...

Hogy győzöd le magadban az irigységet?

Figyelt kérdés
Családi és baráti körben ha irigy vagy valakire, hogy gyűröd le magadban?Mit lehet tenni ellene?
2010. jún. 23. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Érdekes, és soha nem vágytam másra, mint amim van. Illetve, ha mégis, akkor azért megdolgozom (nem csak anyagilag értem).


Szerintem meg kell tudni becsülni azt, amid van. Ennyi.

2010. jún. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Bár sokan tagadják, de nagyon kevés ember tud felülemelkedni az irigységen. Nagyon jó az, ha legalább önmagadat őszintén fel tudod vállalni önmagad előtt. Látszólag vannak emberek, akiknek sokkal jobb mint nekünk. Pedig nem tettek érte. (?) Dehogynem. minden a hozzáállás kérdése. Ők azt nézik és tartják gondolataikban amit szeretnének elérni, még többet, még többet, míg te azt nézed és arra gondolsz, hogy neked ez sincs meg az sincs. Ez a különbség. Ha ezt tudod, akkor rájössz, hogy te vagy életed forgatókönyv írója,tudnék neked egy nagyon jó filmet ajánlani, amiben elmondják azt, amit én most nem szeretnék leírni több oldalban. Ez a film megváltoztatja az életed: The Secret.
2010. jún. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Rengetegen adják az önzetlent, közben meg ha neked van valamid ami új, akkor direkt nem akarják észrevenni, olyan irigyek.Majdnem mindenki irigy, csak a legtöbben nem merik beismerni.
2010. jún. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az önzetlen nem ugyanaz, mint a nem irigy. Talán abban az értelemben, hogy odaadom, ami az enyém, nem tartom meg csak magamnak, igen.

De a kérdező szerintem másképp értette.

2010. jún. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%
nem vagyok irigy,nem érdekelnek más dolgai,bármit megtudok venni magamnak.
2010. jún. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Teszek azért, hogy nekem is olyan jó legyen. Többek között ezért is vágtam most bele egy továbbképzésbe két gyerek, munka és háztartás mellett. Nagyon durva lesz, de után lényegesen jobb állásom lehet és én is meg tudom valósítani az álmaimat. Persze várhatnék a csodára is és közben irigykedhetnék azokra, akiknek jobban megy, de a továbbtanulás jobb megoldásnak látszik.
2010. jún. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Minden emberrel előfordult már, hogy irigykedett valakire vagy valamire. Aki ezt nem látja be, magának hazudik. Az, hogy valaki irigykedik, nem jelenti azt, hogy rosszat akar a másiknak (jobb esetben), csak összehasonlít, mérlegel és észrevesz valamit, amit megjegyez és elgondolkodik rajta, hogy a másiknak vajon miért, hogyan adatott meg az a valami.

Néha magamon is észreveszem, hogy összehasonlítgatok, és észreveszem, ha a másiknak jobb, szebb, több. Akaratlanul is néha megfordul az ember fejében, hogy "bezzeg...", és "bárcsak...". De ilyenkor mindig csak egy dolgot nézünk. Például, ha valakire a pénze miatt vagyunk irigyek, akkor legtöbbször csak a pénzét tekintjük, sosem az egész embert az életével és tulajdonságaival együtt. Ha így nézzük, mindig észrevehetjük, hogy nincsen irigylésre méltó állapot, hiszen mindenkinek vannak problémái, csak azt éppen nem vesszük észre. A példához visszatéve lehet, hogy a pénzes embernek viszont nem boldog a párkapcsolata vagy kiállhatatlan tulajdonságokkal rendelkezik.

Így megtanulhatunk benézni a felszín alá, és meglátni a mások külsőségei mögött rejlő dolgokat. Ilyenkor megtanuljuk értékelni azt, amink van. Szerintem ez a legjobb módja legyőzni az irigységet.

22L

2010. jún. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy megpróbálom tisztelni a másikban azt, amit irigylek tőle.

Például, ha valaki sok nyelven beszél, akkor nem azt hajtogatom, hogy "persze, nekem erre nem volt lehetőségem, bezzeg nekem ez nem jön össze", hanem hogy: " Ez egy szép tulajdonság, biztosan megdolgozott érte, majd én is megpróbálom elérni."

2010. jún. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!