Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom testvére nem tud normáli...

Párom testvére nem tud normálisan viselkedni velem. Hogyan ne vesszek össze vele végleg?

Figyelt kérdés

Nagyon hangulat ember, amit még meg is értenék, mindenkinek van jobb rosszabb napja, de ha nincs kedve egyszerűen nem köszön vissza, van hogy az apja szól rá,hogy köszöntek.A szüleivel él, az egyetemre nem vették fel, de dolgozni sem akar, nincs barátnője sem. Párommal 3 éve vagyunk együtt, az elmúlt évben nagyon sokszor csúnyán tesz nekem. Barátok előtt cikizett,hogy az a baj velem,hogy nem elég gazdag a családom. Közben mindenki tudta a jelenlévők közül,hogy egyáltalán nem állunk rosszabbul mint ők, mivel dicsekedni nem akartam nem reagáltam hevesen erre semmit.

Páromnak szóltam,hogy állítsa le, azóta egy fokkal jobb a helyzet, de azt sem akarom,hogy ők összevesszenek. Bár párom is azt mondta,hogy egy b*nkó f*** a testvére. Rászólt valamikor a barátomra,hogy miért nem kéri el egy csokinak az árát tőlem...3 év után...

Én egyetemista vagyok, dolgozok mellette folyamatosan,most egy második részmunkaidős projektre akartam beadni az önéletrajzom, de ő beelőzött,pedig tudta,hogy vágyok erre az apróbb munkára és mivel neki az unokatestvére veszi fel az embereket úgy érzem kár "versenyezni" vele ebben. Ez apróság a többi mellett, de én fordított esetben nem csináltam volna meg vele.

Ezen kívül elvárná,hogy vigyek ezt-azt neki, ha valami ennivalót viszek amit pl. sütöttem azt vagy kritizálja vagy éppen eleszi mindet más elől. Névnap/szülinapra is adok neki ajándékot de én kb. minden második alkalomra kapok valamit tőle.

Mit csináljak vele? Nem akarok összeveszni vele,de szerintem ez tarthatatlan állapot. Ti voltatok ilyen helyzetben? Hogyan álltátok meg,hogy ne pofozzátok fel amikor beszól valamit?

Én 24/N, párom 28/F, a testvére 26/F



2018. okt. 30. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Összeveszés nélkül szüntesd be vele a kommunikációt.
2018. okt. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Irigy h a tesóval vagynem vele,akar tőled vmit 80% ban,saját tapasztalat ez sajnos,exem fiu tesoja ugyanezt müsorozta és még kevert is h szakitsunk, aztán beprobálkozott nálam.. Légy résen..
2018. okt. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire kiállhatatlan akkor nem kell neki ajándékokat meg sütiket vinni, egyáltalán hozzászólni a minimálisnál többet.
2018. okt. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Te konkretan sajat magadat "csicskitod" be. Minek viszel neki barmit? Minek ajandekozol? İlyenre emberre magasrol szarni kell, neha ki kell rohogni, hogy erezze hol a helye, aztan nem kell vele foglalkozni. Te meg ajandekozgatod, sütizteted, kajat viszel neki, aztan csodalkozol hogy beled torli a labat.
2018. okt. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Muszáj annyit ott lenned náluk? Mert így folyton ebbe a gyökérbe fogsz botlani.
2018. okt. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én nem beszélnék vele, kerülném a társaságát, nem vinnék neki semmit. persze ha hozzám szól, vagy elkerülhetetlen az, hogy ugyanott legyünk ugyanakkor, normálisan viselkednék vele, de ennyi. szerintem ez eléggé egyszerű.

ha nem teszel ellene semmit, akkor titkon élvezed a szenvedést/figyelmet, esetleg érzed, hogy talán tetszel neki (nekem is az a tapasztalatom, hogy fiúk/férfiak idősebb korban sem növik ki azt, hogy piszkálják aki tetszik nekik. mint mikor óvodában meghúzzák a lányok copfját. ez kb ugyanaz is lehet.).

2018. okt. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!