Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok normálisan...

Miért nem tudok normálisan viselkedni mások közelében? Mi a baj velem?

Figyelt kérdés
A legtöbbször az olyan közelében akiket nem ismerek évek óta nem érzem magam konfortosan, és néha jól néha nagyon rosszul jönnek ki a dolgok.Van amikor kényelmesen érzem magam és önmagam tudok lenni, akkor mindenkivel jól kijövök stb.,de ez változó és pl. van amikor nem tudom miért, de elkezdek mosolyogni a semmin amikor beszélek valakivel, vagy ha valami komoly van akkor is, és ezt annyira utálom.. Csomószor társaságban nem tudok önmagam lenni, úgy viselkedek, mint valami hulladék, akinek se önbizalma nincs, fél beszélni.. Miért van ez? Hogy tudok változtatni? Nem szeretnék pszichológushoz menni, mert nem akarom hogy a családom aggódjon, bár tudom hogy ennek lenne értelme.Valaki tud segíteni? 15/f

2018. febr. 11. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:

1. a pszichológushoz menés nem gáz, azt pont azért érdemes, hogy ne legyen később nagyobb baj :)


2. legyen önbizalmad


3. ne foglalkozz annyit másokkal, hogy ők miként látnak, persze fontos a külső kontroll, de mindenkinek nem kell és nem szabad megfelelni

2018. febr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én is pont hasonlóval küzdöttem és sajnos még küzdök is. És tényleg tisztáznod kell magaddal, hogy nem kell mindenkinek megfelelni mert egyrészt fölösleges és annyi energiát elvesz, valamint nem is tudsz. Amikor beszélgetsz emberekkel mondogasd magadban hogy te nem akarsz nekik megfelelni, te úgy ilyen vagy és kész. Ha másoknak nem tetszik az nem a te problémád. De ha nem érzed magad jól azokkal az emberekkel, akkor talán kicsit kerüld is őket.
2018. febr. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!