Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti szülők miért éltek vissza...

Ti szülők miért éltek vissza azzal, hogy a gyereketek nálatok lakik?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt például “amég az én házamba laksz azt csinálod amit én mondok” mondatokat.


(Persze, tudom hogy nem mindegyik szülő, attól kérdezem aki ilyen)


19/L


2018. nov. 1. 06:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/96 anonim ***** válasza:
27%

Kis Hölgy!


Ellehet menni és máris megszűnt a szülő visszaélési lehetősége.


Ha belelépsz egy tüskébe, akkor ne azt kérdezd, hogy az miért szúr, hanem ki kell húzni és tovább menni.


Ha beleesel egy gödörbe, hiába pattogsz, hogy ott milyen sz@r, meg nem érzed ott jól magad, ki kell mászni és tovább menni.


Ha a tüskét nem húzod ki és/vagy a gödörből nem mászol ki, akkor azzal együtt kell élni.


Ez van!


Ha jót akarsz magadnak, akkor szedd a cókmókodat és keres magadnak saját otthont, vagy tessék beletörődni, hogy a saját házukban a szülők diktálnak.


Sok szerencsét!

2018. nov. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/96 anonim ***** válasza:
59%
Ez miért lenne visszaélés? Nyilván vannak szabályok, és nem a gyerek diktálja azokat.
2018. nov. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/96 Boszorkány_ ***** válasza:
72%
Vannak szabályok amiket be kell tartani keveszem a részem a házimunkából. Nekem meg sosem mondtak ilyesmit.:)
2018. nov. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/96 anonim ***** válasza:
70%

Miért, ha valaki nálad lakik, akkor ő alakítja a szabályokat, nem te? A kérdésed lehetne ez is:


Ti nagykorú gyerekek miért éltek vissza azzal, hogy a szülőknél laktok?

Értem ez alatt például “a nagykorú vagyok, azt csinálok amit akarok, semmi közöd hozzá" és a "Nem én akartam megszületni" mondatokat.

(Persze, tudom hogy nem mindegyik gyerek, attól kérdezem aki ilyen)

2018. nov. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/96 anonim ***** válasza:
59%

Képzeld el, a szülönek van olyan perverz elképzelése, hogy a saját otthonukban jól akarják érezni magukat, úgy, ahogy nekik megfelelö!


De még egyszerübb, ha elképzeled, hogy van egy lakásod, ahová beköltözik egy barátod (vagy akárki más) és attól kezdve neked kell azt csinálni, ami neki tetszik, annak ellenére, hogy tied a lakás. Ha az illetö akkor zajong, amikor te aludni akarsz, ha mindent pakolhatsz utána és ezért rászólsz, stb, akkor megkapod, hogy visszaélsz azzal, hogy a te lakásod és ez szemétség töled! Ez ugyanigy ugyanolyan helyzet, csak akkor te lennél a másik oldalon! (Azt meg még nem is említem, hogy neked kellene pénzelni a vendéget, aki kihasznál)

2018. nov. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/96 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem pénzelnek engem, suli mellett dolgozom, amit keresek abból rakok le itthon és ami kell azt magamnak veszem meg (kaja, ruha stb..). Így nem is nagyon vagyok otthon, van hogy este 6-7ig suliban vagyok, hétvégente vagy szünetben dolgozok. De ha máshova akarok menni, például a barátimmal talalkozni akkor nem akarnak elengedni, ha el is engednek akkor haza kell érnem arra amire mondják, ami max. este kilenc (pedig nem azért mert meg kell várniuk ébren mert van kulcsom). És mindig be kell számolnom arról, hogy hova megyek, amivel nincs is baj csak engednének el, meg addig ameddig én szeretném. Van hogy ott aludtam tesoméknál suli után pénteken, erre azt mondták hogy ez “nem normális emberi dolog, hogy valaki iskola után lebuszozik ...-ra, és hogy nekem biztos van valakim és a tesóm falaz nekem..” Nyilván elköltöztem volna már ha megtehetném, de jelenleg nem tudnék annyit dolgozni, hogy egy egész albérletet tartsak fent egyedül.
2018. nov. 1. 07:33
 7/96 anonim ***** válasza:
40%
Nézd, azt kellene megérteni, hogy az átlag szülő nem azért hozza a szabályokat, hogy a gyerek életét tönkretegye, hanem azért, mert biztonságban akarja tudni.
2018. nov. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/96 anonim válasza:
38%

Én anyám is aggódó típus, én mondjuk "szerencsés" voltam, nagyapám házába költöztem, csak ha buliba megyek, akkor kell bejelentenem, amúgy meg én jelentem be, hogy hol vagyok saját érdekemből. Lásd vonaton vagyok, akkor csörget anyám este 9kor hogy szállj majd le, ne aludj be.

Van amúgy amikor felhántorgatja, hogy hol lakok, amikor nála éltem akkor ugyan úgy volt ez a visszaélés, de így a jó, Igen, apám pld, hogy hangos vagyok stb, de az őt nem zavarta, hogy ő is az volt, na mindegy, felnő az ember, kell neki a saját tér. Amúgy nem tudom tényleg miért baj anyádéknak, hogy aludni jársz haza, elgondolkodhatnának az egészen de ezt meg is mondhatnád nekik... Mi lesz, szobafogság? Vagy kirak... akkor mondhatod neki, hogy én várlak szeretettel :D 26F

2018. nov. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/96 anonim ***** válasza:
30%

Azzal, hogy magadnak keresel mentségeket nem jutsz előbbre.


A szüleinek adhatod az összes pénzed, amit keresel, főzhetsz, moshatsz, takaríthatsz akkor sem kerülsz jobb helyzetbe, amíg velük laksz.


Továbbra is él az eredeti képlet: “amíg az én házamba laksz, azt csinálod amit én mondok”...


Pakolj össze és menj bárhová, ha függetlenséget akarsz magadnak.


Ha maradsz a szüleiddel, azzal az életed csak egyre nehezebb és elviselhetetlenebb lesz (persze csak, ha függetlensége vágysz).

2018. nov. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/96 anonim ***** válasza:
85%
Egy-ket ember nagyon el van itt tajolva. Mit csinalhatna egy mai 19 eves? Tenyleg nem tud annyit dolgozni, hogy egyedul eltartsa belole magat egyelore. Es az ilyen foku szuloi kontroll nem egeszseges, megmergezi a gyerek lelket. Kerdezo, nekem pl az segitett, hogy ideiglenesen a nagyszuleimhez koltoztem, amig nem tudtam teljesen sajat labra allni.
2018. nov. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!