Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai 12-18 évesek öltözködési...

A mai 12-18 évesek öltözködési, zenei, életviteli stílusába miért nem szólnak bele a szülők?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy a hippikorszaktól kezdve egészen az emo-ig mindegyik stílusnak volt létjogosultsága.

De ennek a gengszter, félcigánykodó (nincs bajom a romákkal), tapló paraszt stílusnak mi a célja? A szülők miért nem szólnak bele?

Leírom mire gondolok:

Öltözék: térdig logó ülepű melegítőnadrág, nem nagymérteű,de extrémen hosszú meznek tűnő póló, oldalt körbe felborotvált haj,közhelyes tetoválások.


Beszédstílus, élethez való hozzáállás:

A cél a gyártósori vagy segédmunka (maximum),erre büszkék is.

A cigányok rosszabbik felétől átvett argo szavak használata.

Agresszív viselkedés, fenyegetőzés "kiütlek", "tesó", "telibe verem", stb.

Tehát teljes mértékig antiszociális viselkedés.


A kérdésem az volna, hogy: 1. Mi a jelenség oka?

2. Miért nem szólnak bele a szülők?


A jelenség okát azért nem értem, mert céltalan, nem lázadás, hanem egy csöves szintig leamorizált bűnöző élet.


Miért vonzó ez a lányok egy rétegének?

Az öltözék se nem ízléses, se nem elegáns.

Az életvitel egyáltalán nem tiszteletre méltó, nem elismerhető.


2018. nov. 1. 21:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Azért ez egy elég nagy spektrum. A jelenség oka az hogy most ez a divat gondolom elég sok öltözködési mód amit akkor még botrányosnak tartottak pl amikor a nők is elkezdtek nadrágot hordani. A gyerek nem a szülők mása hanem egy önálló lény tehát a szülők se tudnak mindenbe bele szólni. Ez a réteg akit leírtál egyébként nem átlagos max jobban észre veszed az ilyeneket mert megakad rajta a szemed. Egy olyan emberre előbb oda figyelsz aki ordibál hogy kiütlek mint a 30 másik normál tinire a buszon.
2018. nov. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Én 26 éves elmúltam, mégis egy ilyen megjelenésbe mi kivetnivaló van? Senki nem néz ki vele, még bankban sem.

[link]


Akikről Te írsz azok csak cigány bérenc idióták, akik csak azért haverkodnak egymással mert egyik a másiktól tanul...

A hazai rapnek nem nevezhető felhozatal is tele van cigányokkal, egy kezemen rögtön meg tudnám számolni őket, és ezektől veszik át a hülyeséget.



Akit én linkeltem Ő már egy értelmiségi gengszter rapper , csak Ők nem játsszák meg magukat New York, Brooklyn kerületeiben.

2018. nov. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%
A szülők azért nem szólnak bele, mert ők is ilyen jaszkari kis nyomorékok, csak leellették a kis tacskót, aztán annyi. De nem is baj, mert előbb-utóbb vagy leszúrják a tesókái, vagy valami jóérzésű ember agyonvágja a lapáttal, oszt' ennyi.
2018. nov. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
Te sem vagy tisztába a fogalmak jelentésével. Dobálózol itt a szavakkal, az antiszociális mást jelent! De ki a fsz vagy te, hogy megmond más hogy élje az elétét? Sajátod nincs? Adjak pénzt, veszel magadnak? 😀 Tipik magyar mentalitás, foglalkozzunk más külsejével, életével, ki hogy neveli a gyerekét, ki mit csinál. Ennyire zavarja a kis arcod, elkerülöd ezeket az embereket, nevelni meg nevelgessed a saját gyermekedet! Nem, nem támogatom a fent felsoroltakat, hanem NEM FOGLAKOZOM AZZAL AMI IDEGESÍT ÉS ZAVAR, IRRITÁL. Menj aludni késő van. :)
2018. nov. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
17%

Erre képes a liberális társadalmi és politikai környezet.

Ahogy Csides Kata mondaná: "Azért ilyenek, mert ezt mutatják nekik aranyom".


De viccet félretéve, sajna a mai oktatás és kulturális színvonal ez. És a mai szülők legtöbbje is már az elbasott generációk tagja.

2018. nov. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Beleszólnak sajnos,nekem még szoknyát se engedtek huzni 17 évesen nyáron,mert hogy az erkölcstelen.. Könyörgöm nyár volt.. 18 évesen egy szájfényért apám megpofozott,ugy hogy vérzett a szám.. Mondjuk ott is hagytam őket ennél sulyosabb ok mkiatt,de igenis sok szőlő még egy nrmális öltözékért is balhézik,nem hogy ilyen toprongyosért..
2018. nov. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

#5

Miért mit szeretnél, milyenek legyenek a "szülők"? Mint Fehéroroszországban, Észak-Korea-ban meg még a fene tudja milyen beteg társadalomban? Ahol nem hagyják az embert kibontakozni?

Jimi Hendrix életvitele is távol állt elég sok családos emberétől, mégis amit nyújtott, attól legenda a mai napig.

A Beatles is akkoriban csúcs volt, mégis akik akkor szerették hallgatták, ma már családot nevelnek, és beálltak abba az értelmetlen sorba, aki pedig nem ezt tette, azt még ma is kinézik a társadalomból.

2018. nov. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mégis hogyan tudná egy szülő korlátozni, milyen zenét hallgat a gyerek? Azt, hogy hogy öltözködik többé-kevésbé lehetne, csak épp nincs értelme, a mentalitás ugyanaz marad.

Egyébként ez a viselkedés mindig jellemző volt a kevésbé intelligens rétegekben. Egy gimnáziumban például nem sok ilyen diákot látsz azért, szakmunkások között annál inkább. Csak a hasonló értelmi szinten levő lányoknak imponál az ilyesmi egyébként.

2018. nov. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért vagyunk mi kamaszok állandóan bántva?

Van egy kisebb réteg, akik állandóan hangoskodnak, csúnyán beszélnek és a mai kamaszok rögtön így meg úgy hülyék, idióták, stb.

Kicsit unalmas már.

16/L

2018. nov. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen most, hogy belegondok az emosok milyen ízlésesen és elegánsan öltöztek....ne viccelj már...

Amit leírtál az alja réteg, azért a tinik nagy többsége nem ilyen.Tény, hogy mások mint az előző generáció, de az élet is más.

Én már 40 vagyok, van 12 éves és 20 éves gyerekem, tényleg sokszor csak nézek egy nagyot, de elfogadom azt ami most van és haladok vele.A kamaszlázadás most másképp nyilvánul meg mint 20 éve.

2018. nov. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!