Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenki számára haszontalan...

Mindenki számára haszontalan vagyok? A lényeg: nagyon egyedül vagyok, nincs senki akiben mgbízhatnék, nem kellek senkinek.

Figyelt kérdés

A helyzet az, h vagyok én egy 16 éves lány. Van egy testvérem, akimár elköltözött tölünk. Kollégista vagyok tehát én sem sokat vagyok otthon. Azért lettem koleszos, h kitörjek a családomból és végre legyenek barátaim. De nem sikerült igazán. Vannak akikkel jóba lettem, de nem vagyunk igaz barátok. Még soha nem volt barátom, nem csókoloztam. Bár volt, aki már kezdeményezett. Idén szilveszterkor megyek először igazán bulizni az osztálytársaimmal. De nagyon bánt, h nekik már hány bulijuk volt. A családoba a szüleim nem nagyon illenek össze, szerintem nem is szeretik egymást. Anyukám elvette a naplómat, akkor bezzeg jóvolt apuval olvasgatni. Egyátalán nem élnek szexuális életet és ezt nem onnan tudom, mert én kérdezgettem... Nem tartom csúnyának magam, de most kapok fogszabit, aminek nagyon örülök:) Több évig könyörögtem érte.

A lényeg: nagyon egyedül vagyok, nincs senki akiben mgbízhatnék, nem kellek senkinek. Anyukám meg amióta elolvasta a naplóm (és nem adja vissza) elvesztette a bizalmam. Most mit tegyek, kihez forduljak?


2008. dec. 28. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

16 evesen meg bulizni, ez igy rendben van. Meglatod, jol fogjatok magatokat erezni, biztos jo lesz! Anyukad nem tudom miert csinalt ilyet, hogy elvette a naplodat, es most pedig vissza sem adja. Nem tisztel o tegedet. Ez nem szep egy anyatol. Apukaddal sem tudnal beszelgetni?

Tanuljal jol, hogy tudjal majd egyetemre, foiskolara menni, es talalni igaz baratot magadnak.

Az ne izgasson, hogy a tobbiek mar voltak buliba, neked ez lesz az elso. Legalabb most elmehetsz, orulj ennek. A csokolozassal sem vagy elkesve, lesz meg eleg lehetoseged az eletedben erre is.

Legyel nyitott a barataiddal, ugy jobban megtudnak ismerni, es inkabb legyen egy jo, mint tobb feluletes baratod.

Anyukadnak mondd meg, hogy adja vissza a naplodat, mert igy egy ovodas viselkedik, nem egy anya a tinedzser lanyaval!!!

Remelem a buli jol fog sikerulni, erezd nagyon jol magadat, es vigyazzal nagyon magadra!!!

2008. dec. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de látom nem igazán úgy jött le, ahogy akartam. Apukámmal beszélni? Kizárt dolog, nem menne egy mély beszélgetés sem nekem, sem neki. Ha valami nem tetszik neki úgy ordibál, mint egy 5 éves. Ezen kívül, mikor pici(5-6) évesen a nemi szervemet simogattam mindig megszidtak és ez nagyo fáj még most is.

Az a legkisebb bajom, hogy csak most lesz az első buli. Jobban zavar az, hogy senkinek nem beszélhetek őszintén magamról:( És az, hogy eddig bármilyen hobbyt elkezdtem csödöt mondtam

2008. dec. 28. 19:23
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

nagyon nehéz lehet úgy megélni a ezt a korszakot hogy nincs melletted senki, se egy barát, se egy barátnő. az meg hogy a szüleid nincsenek veled, számomra felfoghatatlan és nagyon sajnálatos. Meg kell mutatnod mindenkinek, hogy erős vagy, erősebb mint ők gondolnák, és nem szabad elhagynod magad. Mindenképp keress valakit akivel ki tudod magadból beszélni a problémáidat. (akár nekem is írhatsz privit)

Sok erőt és kitartás kívánok, ne add fel!

yp

2008. dec. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Sajnos én is ebben a helyzetben vagyok mint te csak én 17 vagyok.Dettó ugyanez van nekem is,csak nekem legalább már 3 éve.Ha gondolod írjál privit,hátha tudnánk egymásnak segíteni ebben a nehéz helyzetben.
2008. dec. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Srapnel ***** válasza:
89%
Én úgy veszem észre, hogy a fejedben eléggé kavarog minden, ide-oda ugrálsz a dolgok között. Használd ki a sok egyedüllétet arra, hogy megismerd magad, hogy fejleszd magad, úgysem maradsz egyedül életed végéig, mert társadalomban élsz.
2008. dec. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Szia!én teljesen átérzem a helyzeted!4 éve lelépett anyum egy pasival azóta apámmal és 2tesommal élek!Mondanom sem kell hogy apámmal semmit nem lehet megbeszélni!Van néhány barátom de ők sem az igazik állandóan megy a kaki keverés sajna!Én ráadásnak még dagi is vagyok szal nekem még pasim sem volt ilyen idősen egy sem rám sem néztek szal..Most 19 éves vagyok és jelenleg fél éve van barátom de megcsalt már az első 2hétben de megbocsájtottam neki!Szal én is nagyon egyedül éreztem magam!De most 2hónapos terhes vagyok és a pici lett életem legnagyobb boldogsága!Ez nem azt jelenti hogy te is ess egyből teherbe!!Csak arra akarok kijukadni hogy minden rossz után jön valami jó is!Higyj nekem!Talán te is megismerkedsz valami fiúcskával aki nagyon boldoggá tesz majd.Én nagyon sok sikert kivánok az életedhez és fel a fejjel!Puszi
2008. dec. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek:)

Valaki írta, h legyek erős és én az vagyok. Már legalább 3-4 éve, de most már belefáradtam...

2008. dec. 29. 17:08
 8/8 anonim ***** válasza:

1) 16 évesen nincs párkapcsolat, csókolózás, szex - ez nem probléma, ez ebben a korban egyszerűen még bőven nem sürgős, csak egy hülye mostani divat, hogy "minél előbb túl kell lenni ezeken." Az egyének preferenciái persze nyilván eltérnek, de téves az az elgondolásod, hogy 16 évesen elkéstél valamivel. Az életed jóformán még el sem kezdődött 16 évesen.

2) A leírásod alapján helyesen látod, hogy a családodban vannak problémák. Anyukád a napló elvételével rendkívül súlyos hibát követett el. Nyilván dilettáns dolog ilyen kevés szöveg alapján bonyolult rendszereket megítélni, de az a benyomásom, hogy a családod nem éppen ideális. Ne vessz össze a szüleiddel, és próbálj megbocsátani nekik, de minél előbb függetlenedj tőlük. Tanulj jól és keress olyan egyetemi szakot, amivel könnyen lehet állást szerezni, hogy minél előbb önállóvá válhass. Az esetedben ez nagyon fontos: jól kereső állásra, anyagi függetlenségre törekedni. A szüleid nem tisztelik a magánszférádat, nem tartanak önálló egyénnek, és valószínűleg nem lehet saját életed, amíg anyagilag függsz tőlük. (Nem biztos, hogy így van, csak ez a benyomás, amit a történeted kelt, és egyúttal ez egy gyakori jelenség.) Azt írod, anyukád nem adja vissza a naplót. Ez azt mutatja, hogy nem egyszeri gyengeség volt részéről az ellopása, hanem tartósan nem ismeri fel a hibáját vagy tudatosan törekszik az ellenőrzésedre stb. Kissé beteges család benyomását kelti mindez.

3) Rövid távon nem tudok mit javasolni, csak annyit, hogy azon ne bánkódj, hogy 16 évesen még nem stb. Egyrészt ez nem verseny, másrészt 16 nagyon fiatal kor. Kiben bízhatsz? Leginkább magadban: ha kollégiumban laksz 16 évesen távol otthontól, azzal máris bizonyítottad, hogy az átlagosnál önállóbb vagy. A naplódat pedig tartsd biztonságos helyen...

2009. jan. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!