Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Önvédelem céljából, ha itthon...

Önvédelem céljából, ha itthon elkezdek bokszolni, az nem haszontalan?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nem e baj, ha nem bokszklubba megyek, hanem itthon ütöm a zsákot közben neten nézem a oktató videókat? Köszi a választ! :)

2018. máj. 23. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Én személy szerint azt ajánlom, hogy ha van rá lehetőséged, akkor inkább járj edzésre.

Az a baj vele, hogy az edző az, aki igazán látja a hibáidat, és javítani tud rajta. És ráadásul a boxzsák nem üt vissza, tehát védekezni az életben nem fogsz(normálisan) megtanulni.

Az oktató videókkal az a baj, hogy egyáltalán nincsenek "személyre szabva". Most ez így lehet, hogy hülyén hangzik, de hidd el nekem, hogy sokkal jobban jársz azzal, ha legalább heti 1-2X eljársz edzésre, és azon kívül meg otthon gyakorolsz.

2018. máj. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Okés értem, köszi a választ! :)
2018. máj. 23. 14:14
 3/5 Kapitány_úr ***** válasza:
100%

Temperamentum függő. De az edzés, vagy legalább egy bokszolóval való összejárás semmiképp sem árt. Anélkül nem fogod tudni megvédeni magad. Akkor jössz rá, hogy nem is olyan egyszerű jól megütni egy embert: elmozog, fedezékben van, illetve ott van, hogy te is félsz az ütéstől.

Amúgy meg az utcán sose párbajra készülj. Az a ringben van. Az utcán ha valaki meg akar verni, akkor akár hátulról is, de lerohan, vagy fog egy vascsövet, akármi. Az utcán jó, ha ismersz fogásokat (birkozó, ill ju jitsus), mert ha nem tudsz elfutni, akkor minél elébb az elejét kell venni. És hát a leleményesség: harapás, földet szórsz a szemébe, zavarod pl. a táskáddal, vagy egy melegítővel, ami a kezedben van, hogy időt nyerj egy jól célzott ellentámadáshoz.

Egy utcai bunyó kb. 3 másodperc alatt dől el.

2018. máj. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

otthon nincs visszaigazolás,fájdalom vagy épp megalázottság érzés amiből tanulni tudnál,vagy motiválna a tanulásra.

ha 50edjére vernek állba edzésen mert lóg a kezed,akkor meg fogod tanulni idővel,hogy mindig fent legyen,míg otthon egyedül ilyen visszaigazolás nincs.

stressz sincs.

a bunyó meg egy stressz alatt elvégzendő cselekvés,amit szintén szokni kell,hogy amikor felkóstolnak és 200ra megy a pulzusod az adrenalintól,akkor erre cselekvés legyen a tested válasza,ne pedig a lefagyás.

viszont kardió edzésnek végülis jó.

2018. máj. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. máj. 23. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!