Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másodjára keresnek meg, hogy...

Másodjára keresnek meg, hogy itt töltenék a hétvégéket. Mit mondjak, hogy észrevegyék magukat?

Figyelt kérdés

Budapesten élek, a lakás az enyém. Hétköznap mindig itt vagyok, hétvégente hazajárok (egyetemista vagyok, nincsen családom).

Apukám testvére is Pestre jár, de ő levelezős, pénteken és szombaton vannak órái. Minden héten, és már augusztusban kérdezte, hogy nem-e alhatna nálam péntekenként, merthogy neki fél nap elmegy az utazással, többet van vonaton, mint az egyetemen. Én ezt már akkor sem akartam, ezért kidumáltam azzal, hogy olyankor a barátommal vagyok, és szeretnék kettesben lenni. Azóta szakítottunk, de néha ettől függetlenül itt maradok hétvégén, és fel is hozok valakit. De ezt nem nagyon reklámozom a családi ebédeknél.


Most újra írt, hogy nem-e lehetne, hogy péntektől szombat estig/vasárnap reggelig itt legyenek, merthogy ez így nagyon rossz, a gyerekével sem tud eleget lenni, a férjével sem és hogy meghúzzák ők magukat a nappaliban, nem zavarnának. Viszont de, zavarnak. A gyerekük neveletlen, apa testvére mindenért ordibál és hisztizik, nem akarom, hogy a szomszédok szóljanak... A lakásom sem gyerekbarát, drága volt a kanapé, a szőnyegek, stb. Egyszer volt itt az unokatesóm, eltört két poharat (mert ő koccintani akar), tiszta kaja lett a nappaliban minden, meg az étkezőben a székek is. Pedig nem kisgyerek már annyira, hogy ezt ne értse meg.


Imádom ezt a lakást, nem akarom, hogy lelakják, tönkretegyék. Ráadásul kicsi 4 embernek, egy hálószoba és egy nappali.


2018. nov. 18. 13:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
Az kb. 8 nap havonta, számold ki, hogy mennyi a bérleti díj ennyi napra a környéken, plusz a rezsi, és kérd el. Egyből nem akar ott aludni.
2018. nov. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%

Kiskapuk helyett javaslok egy egyszerű megoldást: mondd azt, hogy "NEM."


Rövid, tömör és mindenki által egyértelműen érthető. Indokolnod sem kell. Senkire nem tartozik, miért nem. A te életed, a te otthonod, senkinek nem tartozol magyarázattal.

2018. nov. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
99%

Az emberek az egyszerű szóból értenek.

Ahogy előttem is írták. Mond, hogy nem. Ennyi. Ha kérdezik miért, akkor mond, hogy nem vagy szálloda..Megfognak sértődni, de ennek lesz jó oldala is. Többé nem kérnek szállást.

2018. nov. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
99%
Ne akarod hogy odamenjenek. Mi a kérdés? Nem vagy szálloda. Ha nem heti rendszerességgel mennek az ember nyakára, hanem évente egyszer-kétszer, az elviselhető. Na de minden héten.. kizárt, nem tűrném .
2018. nov. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos meg kell mondanod nekik kerek perec. Nem is tudom, hogy gondolják, hogy hárman feljönnek minden hétvégén hozzád egy ekkora lakásba. (amúgy is miért hárman, nem csak apud tesója jár egyetemre?) Az ilyen emberek nem gondolnak bele, hogy mást milyen helyzetbe hoznak ezzel. Nem fogják észrevenni magukat, hogy ezzel többet kérnek tőled, mint amit illik.


Mi is egy ilyen lakásban élünk a barátommal, szóval megértelek teljesen. Nem igazán fér el senki kényelmesen. Az ő családja vidéki, és évi 2-3 alkalommal nálunk alszik az apukája, vagy az öccse, ha el kell intézniük valamit Pesten. Szívesen látjuk őket, nem élnek vissza vele és ők is segítenek nekünk másban, de attól még egy csomó meló és kellemetlenség... Kihúzzuk a kanapét, ágyneműt húzunk, nyilván otthon kell lenni beengedni őket (péntek este lenne jobb programunk), kiengedni őket (szombat reggel sem szívesen kelek 7-kor, mert ők korán szeretnek indulni haza), valami vacsit/reggelit kell adni nekik, utána meg mindent visszarendezgetni. Tudod ki csinálná ezt végig hetente...

2018. nov. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
90%
Volt már, a nagynénéd és a családja akar hétvégente felmenni, mert a nagynénéd egyetemre jár. Nem tanultad meg azóta sem a nem szót? Mégis mit vársz?
2018. nov. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
44%
Dönts úgy, hogy ezentúl minden hétvégén összejössz az évfolyamtársaiddal tanulni, és aztán mondd nekik, hogy ez van, minden hétvégén másoknak ígérted a pecót.
2018. nov. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

De, csak ő tanul, viszont hogy emiatt alig van otthon, és így legalább tudnának programokat csinálni Pesten is, stb. Merthogy amúgy pénteken későn ér haza, a gyerek már alszik sokszor, szombaton meg hajnalban indul vissza, és akkor is már végea napnak, mire hazaér.


Ciki, mert amúgy elég gyakran találkozunk, de egyszerűen sosem veszik észre magukat, meg azt, hogy nekem ez nem hiányzik. Most ugye mióta szakítottam a barátommal, gyakrabban üres a lakás, mert többet megyek haza, de nem akarom, hogy egy hotelnak gondolják.

2018. nov. 18. 13:59
 9/25 anonim ***** válasza:
94%

Mármint az újra megkeresés az egy hétvégére vonatkozik vagy minden héten az egyetem miatt? Mert egyetlen hétvégére megengedném, de hogy minden hétvégére családostul a nyakadra költözzön az akkora égbekiáltó pofátlanság hogy nem is értem hogyan nem veszi észre magát.


Az utóbbi esetben az jó elrettentő lehet (ha nem akarsz nyíltan nemet mondani) amit írtak, számolj kaját+rezsit hármukra, ezt finoman közölheted is, hogy ha minden héten jönnének ennyit és ennyit kéne beleadni a dolgokba (kicsit túlozhatsz is, hogy még véletlenül se legyen igen a válaszuk). Ez így abszolút korrekt.


Nekem a leírásból amúgy is kicsit olyan érzésem hogy amolyan nálad nyaralgatásra gondoltak, így remélhetőleg elmegy tőle a kedvük.

2018. nov. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Igen, minden hétvégén jönnének, meg majd vizsgaidőszakban ahogy lesznek a vizsgái...
2018. nov. 18. 14:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!