Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van bármi lehetőségem elérni,...

Van bármi lehetőségem elérni, hogy a szüleim ne erőltessék rám a közös hétvégéket?

Figyelt kérdés

24 éves egyetemista lány/nő vagyok(kinek melyik kifejezés tetszik)

Pár hónapja odaköltöztem a páromhoz, azóta "otthon" áll a bál, szüleimnek minden héten az a legfontosabb, hogy mikor megyek már haza, legyek otthon egész hétvégén, satöbbi. Ma mondtam nekik, hogy hétvégén elmegyünk a Balatonra a párommal, nem tudok menni hozzájuk, erre teljesen kiakadtak, hogy ezt hogy képzelem.

Elég fárasztó már minden áldott nap ezt hallgatni.. Próbáltam már beszélni velük erről, de annyit mondtak, hogy nekik mindig a kislányuk leszek, meg hogy ők a családom, szóval menjek csak haza hétvégente..

Hogy lehet leállítani őket? Ne beszéljek velük? De szeretném, ha normális viszonyunk lenne.

Mit tehetnék?


2017. júl. 11. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Csináld azt amit akarsz, majd csak leesik nekik hogy a saját életedet is szeretnéd élni. Felnőtt nő vagy, valamikor le kell válnod anyudékról.
2017. júl. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
El kell döntened, hogy a hátralévő életedben a szüleid kislánya akarsz lenni, vagy önálló életre alkalmas felnőtt nő.
2017. júl. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
mondd el nekik, hogy van aki ennyi idősen már teljesen elköltözött otthonról (akár koli, akár albérlet/lakás/párjához), és nem költözött nem is fog visszaköltözni. illetve van, aki ilyenkor már férjhez ment, sőt, gyereket is szült. a lányuk maradsz mindig, és szívesen mész haza, de ne erőltessék, mert csak rosszabb lesz és gyomorgörccsel fogsz hazajárni. örüljenek hogy nem tojod le a fejüket.
2017. júl. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1, #2

Már eldöntöttem, csak fárasztó, hogy heti 7 nap vita van miatta.


#3

Kb ezeket mondtam nekik. Őket nem érdekli, más mit csinál, én a kislányuk vagyok "és pont".

2017. júl. 11. 15:45
 5/11 dr. Tóth Judit Lenke válasza:
100%
Szerintem fixálj le bizonyos hétvégéket. Pl minden hónap első hétvégéje és csak akkor menj haza. Ha ezt betartjátok akkor egy idő után bizonyára várni fogják és elfogadják hogy külön életed van. Próbáld meg bebizonyítani nekik, hogy önálló felnőtt vagy, mutasd meg hogy vezeted a háztartást, hívd meg őket vacsorára alkalomadtán, vagy valamilyen programra...Mesélj nekik, arról, hogy milyen az önálló élet, hogy miket kellett elintézned, pl posta, telefonszámlák, bármi...lehet hogy csak féltenek:)
2017. júl. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem. Nem tudná negmindani hányszor hallottam anyámtól hogy semmi pénzért nem költőzne az anyja mellé, meg nennyire külön akart költözni. Erre meg azt találra ki hogy úgy vegyünj házat hogy ott lakik ő a hugim a csávojácal neg én az élettársammal. Ehez ragaszkoditt éveken keresztül és nem akarta elfogadni hogy ben megyek bele. Hát minden szülő megzakkan?
2017. júl. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5

A fix hétvégés ötlet nagyon tetszik, meg fogom próbálni, köszi!

Amúgy próbáltam meghívni őket, de "messze van" (60 km)

Az meg, hogy intézem a háztartást, édesanyám szemében csak ok arra, hogy leszóljon (a főztöm szerinte rossz, a mosást nem jól csinálom, a takarítás "túl hamar kész van", stb)

2017. júl. 11. 16:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Az elso lepes hogy anyagilag teljesen a sajat labadra allsz, onnantol mar nem tudnak neked diktalni, megmondod hogy ekkor tudsz jonni, es kesz.
2017. júl. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8

Teljesen a saját lábamon állok anyagilag, ez nem gátolja meg őket abban, hogy vita kerekedjen MINDEN beszélgetésünkből, ami nem túl jó érzés.

2017. júl. 11. 16:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne menj bele meddő vitákba, ha érzelmi zsarolásba mennek át, szép udvariasan zárd rövidre a dolgot, és ne mentegetőzz.
2017. júl. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!