Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akkor mi van, ha nem humbug?...

Akkor mi van, ha nem humbug? (válás)

Figyelt kérdés

Nem szeretném leírni kiről van szó, ha valaki érintett a témában vagy közeli ismerőse kapcsán valóságos információja van, azokat kérdezném. Köpködésre, vádaskodásra semmi szükség, csak az oldal fog telni vele.


Szóval mi van akkor, ha egy megromlott házasságot még az is tetézi, hogy az apa valóban rosszul bánik a kisgyermekével (legyen 1-3 éves körüli), fizikailag bántalmazza mikor azt hiszi nem kapják rajta (kiemelném, hogy semmiképp nem ártalmatlan seggre pacsi, hanem a saját dühének levezetése), vagy például ha kettesben vannak szándékosan nem ad neki enni, mert ő nem "szórakozik vele". Több példával nem húzom az időt.


Még egyszer hangsúlyoznám, hogy mivel nem rólam van szó, felesleges szócséplők kíméljenek, és ha valaki mindenáron magyarázni szeretne csak, akkor mondjuk azt, hogy a kérdés egy feltételezés.


Kihez lehet fordulni? Bíróságon csak "bemondásra" adnak? Fel kell valahol jelenteni előtte? Bármilyen rész-válasz is érdekel. Köszönöm.


2018. dec. 3. 13:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
De az nem rosszabb, ha el sem válnak és mindig velük van az apa?
2018. dec. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Konkrétan nem akartam állást foglalni, de szerintem nem az a rosszabb, mikor az anya eleve otthon van még a gyerekkel, és nagyjából 0-24-ben a közelében tud lenni ő is, mint az, ha két teljes napra magára lenne hagyva a gyerek. De csak az én véleményem.
2018. dec. 3. 14:01
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért az nem úgy megy hogy anyukának ítélve a picit "apuka" kéthetente haza viszi! A láthatás is vizsgálat alá kerül, és simán megítélhetik hogy nem maradhat kettesben "apuka" a gyermekkel. Konkrét példa van baráti körben, csak ott az apánál van a gyermek, és az anya ha megy látogatni nem maradhat vele kettesben, nemhogy még magához is vigye. (Az idézőjelet azért írtam mert az ilyent nem apa csak féreg.)
2018. dec. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy a bíróság hiába ítéli meg a két hetente a hétvégi láthatást, lehet, hogy az "apuka", aki nem akar "szórakozni" az etetéssel sem, nem is fog élni a láthatással és el sem viszi.
2018. dec. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nekem meg ez a felesleges szócséplés amit ön csinál.Össze-vissza ködösít,stb.

Állami gondoskodásban élő gyermekek között dolgozom jó sok éve, pedagógusként.Számtalan ügy volt már előttem.Gyermekbántalmazás és hasonlók.

Egy a lényeg:sürgősen gyámhivatalnak szólni, részletesen jelezni a problémát.Aki tud róla és nem teszi ezt meg, személye titokban tartásával sem,az szintén bűnös, mert segíthetne egy pici gyereken, de nem teszi meg!

A Gyámhivatal intézkedni fog.Ők tudják mi a menete a dolognak.Nem kell ezt itt csűrni-csavarni.

2018. dec. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm Utolsó a választ! Meg lesz oldva - csak megnyugtatásként írom. Lehet itt csűrés-csavarásnak tűnt (mert a gyakorisok az élő fába is szeretnek belekötni), az életben nem így megy.
2018. dec. 10. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!