Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szemétség tőlem, hogy el...

Szemétség tőlem, hogy el zavartam a férjem?

Figyelt kérdés

Egy kissé hosszú, de remélem valaki segít.

Össze jöttünk, össze házasodtunk, majd kiköltöztünk külföldre és egyedül maradtunk minden örömünkkel és gondunkkal. A férjem megkezdett dugiba inni, volt hogy totál részegre itta magát, persze még úgyis tagadta, vagy max 1 sört ismert be ami nyilvánvalóan a sokszorosa volt a legurított adagnak. Próbáltam a szüleivel beszélni, hogy hassanak rá hátha jobb belátásra bírják. Persze avégén én lettem a rossz mert mint kiderült az apja egy agresszív állat, az anyja meg saját magába szerelmes és csak a látszatnak él, egy igazi színész (mint ahogy apukám nevezi). Nagyon sokat veszekedünk a piálás miatt. Folyton reszketve jövök haza a munkából mert arra gondolok hogy ivott e vagy sem. Nem mondanám agresszívnak, inkább én vagyok az, képes lennék kikaparni a szemét ha meglátom hogy ivott. És persze mosom a fejét aztán el pattan nála is valami és össze törik valami... egy - két ajtó üveg, tányér, pohár, szekrény stb. Próbáltam már vissza fogottan is magyarázni vagy egyáltalán nem figyelni rá, de előbb utóbb cirkusz van a végén. És bele fáradtam.

Kb 2 hete ultimátumot adtam neki vagy abba hagyja és segítséget keres vagy vége. Két hétig se bírta. Ma kiakadtam és el zavartam. Nem tudom hova ment vagy mit csinál de mondtam hogy vissza se jöjjön. Már elegem van abból hogy minden maradék energiám arra pazaroljam, hogy észhez térítsem. Most akkor ez szemétség tőlem?



2018. okt. 10. 21:34
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
97%
Jol tetted én anyámnak hála 18 évet éltem egy alkoholista apával aki anyámat is lehuzta. Soha ne engdedd vissza,az alkoholista mindent és mindenkit tonkre tesz maga körül és nem és érzi át mert a pia a legfontosabb iszik mert szomoru jo kedvu stb mert inni akar..
2018. okt. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim válasza:
99%
Egyáltalán nem, megérdemelte. Jobbat erdemelsz. És ha vannak gyerekek, lehet jönni, hogy rossz nekik a válás, jaj, stb... Egy ilyen alkoholos hős utca díszpolgára nélkül az élet csak jobb lehet. Örüljön hogy legalább ultimátumot kapott!
2018. okt. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
40%
Addiktólógiára se hajlandó elmenni?
2018. okt. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
96%
Még időben tetted mikor még csak a két ajtó üveg, tányér, pohár, szekrény stb törött és nem te mentél korházba..
2018. okt. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
11%
Kimenni külföldre, elszakadni a megszokott környezettől nyilván nagy megrázkódtatás. Ehhez kell a házastársi segítség, amit nyilván nem kapott meg.
2018. okt. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Még nincsenek gyerekeink. Én már nagyon szeretnék. Voltak jobb időszakaink próbálkoztunk is. Szervileg mindkettőnknél rendben vannak a dolgok, de még a jó Isten sem akarja, hogy egy ilyen ember gyereket nemzen nekem. Meg én sem szeretném, hogy egy alkohol függő legyen a gyerekeim apja.

Ami az addikció segítséget illeti, azt hittem rá beszéltem, hogy keressünk fel egy ilyen központot, de másnap jött a kitérő duma, miszerint ő nem alkoholista és nem fog inni meg ígéri. És csak azért nem kér segítséget mert nem szeretné, hogy bárhol is, az alkoholizmussal össze függésbe kerülne mivel fél, hogy el veszíti az állását (targonca vezető) (még jó hogy nem busz sofőr)

2018. okt. 10. 21:58
 7/40 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk apámnak kivolt nyalva a valaga szo szerint,még a cipőjét is anyám huzta le,, mégis folyton ivott és ütött vert minket,aztán anyám is ilyen lett bedaraálta ,meg se védett minket a gyerekeit,én meg leléptem tőlük..
2018. okt. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
97%

Ssját tapasttalatnól mondom hogy jól tetted. Az én férjem 5 év után kezdett inni. Nagyon sokat próbáltam nemi segíteni. Mindig támogattam,még az orvost is meg próbáltuk. Jártam vele gyülekezetre,nálam volt a pénz,neki nem adtam,a szülőket én is bevetettem,semmi eredménnyel. Magyarul a csillagokat is leszedtem az egrol,csak hogy ne igyon. A végeredmèny az lett,hogy elitta a lakás árát,majd meg csalt. Na rz volt az a pont,amit már nem tudtam elnézni. 10 évet pazaroltam el az életemből.

2 kis gyerekünk is van. Még ők sem hatották meg.

Azóta egy összeesett csöves lett,én pedig lassan elkezdtem újta építeni az életem.

viszont volt egy olyan is az ismeretségi körömben,mokor a nø ugyan így elküldte a férfit. Az el is ment,majd 2 hét után rádöbbent hogy mit veszíthet ha az alkoholt választja. Vissza ment,de a nø ultimátumot adott neki,ha csak rgyszer is részeg lesz,többé nincs bocsánat. És nem ivott többet.

Összességében jól tetted. Ha fontos vagy neki,akkor abbahagyja,ha nem akkor úgysem lennél vele boldog.

2018. okt. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Szerintem ehez a házastársi segítség kevés. Amúgy mint így utólag kiderült, otthon is ivott, rendszeresen totálra vágta magát. És volt hogy az anyja vette neki a sört. Gondolom ez ilyen pedagógiai lépés volt az ő részéről(mind két szülője tanár). Tőlem sikeresen el titkolta, hogy iszik. Majd miután össze házasodtunk jöttek a meglepik és ha nem én akkor ennyire se haladt volna, otthon maradt volna és halálra issza magát
2018. okt. 10. 22:05
 10/40 anonim ***** válasza:
92%
Bocs a sok elírt szóért. A kisfiam lökdösött,én pedig nem olvastam vissza. Remélem azért érthető.
2018. okt. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!