Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek követelhetem a...

Szerintetek követelhetem a felét? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok!Nekem egy olyan kérdésem lenne hozzátok,volt egy autom amit jópár évve ezelött vettem hitelre,a 20 százalékát lefizettem,az autó olyan 1.2 millió volt!6 évre vettem fel a hitelt,havi 20 ezret fizettem 3 évig,utánna átattam a testvéremnek,hogy fizesse tovább úgy is venni akart autót mondom így egyszerübb neki!Csak lényegébe a nevére kellett íratni és fizetni tovább a maradék három évet!Az autó most eladásra került,és sajnos arról nem írtunk papírt,hogy mi lesz akkor ha eladja!Mert én úgy gondolom,hogy az autonak a mostani árának a fele járna nekem!Mivel közel 800ezer ftom bent van!Sajnos ő nem így gondolja!:)Szerintetek most jár nekem vagy nem?Remélem jó helyre írtam!Előre is köszi a válaszokat!
2010. jún. 28. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kvázi odaajándékoztad neki, vagyis nem jár semmi.
2010. jún. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha a nevére íratta, akkor onnantól kezdve az övé (lényegtelen, hogy Te mennyit kaptál vagy nem kaptál érte), sajna neked nem jár semmi.


De azt ne feledd, hogy te sem jártál rosszul, mert "megszabadultál" 3 év fizetéstől, ja, és az autót sem hinném, hogy ennyi év után túl sokat érne.. Nagyon amortizálódik ám.


Példa: mi 8 éve vettünk egyet 2,4 M Ft-ért, most eladtuk 600 ezerért...

2010. jún. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok. De ha a testvéredben lenne egy kis becsület, akkor kifizethetne neked mondjuk kb. 20%-ot. Ennél több szerintem sehogy sem jár neked, akárhogy is osztok-szorzok.. Persze papíron semmi sem jár, de adhatna.


Mennyiért adtátok el amúgy a 6 éve 1,2 M-ért vett autót most?

2010. jún. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Követelni semmit se követelhetsz. Gondolom, azért adtad neki, mivel nem birtad a törlesztőt, nem csupa jószivűségből adtál neki ajándékba egy autót.
2010. jún. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hát bármilyen hihetetlen,jó szivüségből adtam oda,nem azért mert nem tudtam fizetni!új autót vettem ennyi!tudtam félre rakni annyit hogy vegyek egy használtat amin nincs hitel!de nem azért adtam oda neki mert nem tudtam fizetni!sztem meg jár,ugyanis ugyanannyit fizettem ki mint ő és nem ajándékba adtam!ha ez forditott esetben lenne akkor simán oda adnám a felét,mivel neki is van benn pénze,az most teljessen mindegy mennyit ér most az autó!
2010. jún. 28. 19:03
 6/8 A kérdező kommentje:
nem tudom lehet én gondolkodom hulyén,de ugyanannyi pénze van benn mint nekem és sztem járna simán a fele,kiszámoltam és ugyanannyit fizetett mint én,magyarul az auto mostani értékének a fele az engem illetne,független attól hogy msot mennyit ér!ez ugyan olyan mintha örökölné valamit,és ketten vagytok testvérek és mondjuk azt mondom hogy te ugyan nem kaps ebből semmit!a lényeg hogy nem egy idegennek adtam át!ez lényegébe családba maradt!nekem benne van az egész 800erbe a hitellel mindennel együtt,neki is ugyanenenyibbe!de az egyik kommentáló megértette miről beszélek!de akkor miért pont a 20 százaléka,ha ugyanannyit fizettünk ki?
2010. jún. 28. 19:43
 7/8 A kérdező kommentje:
600ezer ft-ért adtuk el,most 9 évessen
2010. jún. 28. 21:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Járni jár, igen, a szád.

Értsd már meg, ha nem írtatok semmit az olyan mint, ha ajándékba adtad volna.

Vagyis lemondtál arról a pénzről is amit beletettél.

Pattogj nyugodtan, de nehogy még pereskedjetek, mert jelzem ajándékozási illetéket elfelejtettetek fizetni.

2010. jún. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!