Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bunkóság lenne elkérni a pénz...

Bunkóság lenne elkérni a pénz mondjuk felét?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy "anyósom" kijár piacra, és elad ezt-azt, ilyen használt dolgokat, ruhákat, edényeket, mikor mit.Párom is szokott adni neki dolgokat, és eladja neki.Mondta múltkor, hogy én is vihetek neki felesleges dolgokat, ha van, és szívesen eladja.Hát is vittem egy nagy zsák megunt, jó állapotú ruhát, meg cipőt, tényleg szép állapotban voltak.

El is tudott adni belőlük néhányat, viszont azt nem tisztáztuk kié a vételár, mivel nekem egyértelmű volt, hogy nekem adja el őket a saját cuccai mellett.Mivel páromnak is mindig odaadja az eladott holmikért a pénzt.Én viszont nem kaptam semmit.Valahogy félreértettük egymást.Ha ideadta volna is nem veszem el az egész összeget, csak a felére gondoltam, az a pár ezer forint nekem is jól jött volna.Így viszont olyan hülyén jött ki a dolog.Vannak még eladásra váró dolgaim, és szeretném odaadni, hogy adja el, viszont most meg kellene mondani, hogy felezzünk, de nem tudom, hogy hogy, nehogy megsértsem :(

23L


2011. ápr. 1. 20:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg a férjedet, hogy segítsen ki ebben a témában, és említse meg anyukájának a dolgot, vagy kérje el magának a pénzt...
2011. ápr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Ja azt elfelejtettem írni, hogy párom is kiakadt,mert kérdezte, hogy hogy szeretted volna, hogy neked adja el a dolgokat? Hát nagy zavaromban azt mondtam, hogy mindegy...És akkor ki akarta fizetni, de mondtam, hogy nem kell, meg hogy ha kell összeveszik az anyukájával, de mondtam, hogy hagyja a fenébe, mert nem beszéltük meg előre (mivel nekem egyértelmű volt), meg hogy nem akarom, hogy azt higgye, én bujtogattam ellene a fiát.

Mit gondoltok erről?

2011. ápr. 1. 21:01
 3/22 A kérdező kommentje:

Nem férjem :):) csak párom :)

De azért köszi

2011. ápr. 1. 21:02
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a parod anyja a bunko. Ugy gondolom jobb nem szolni az ugyrol es ne adj neki tobbet elado ruhakat...
2011. ápr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

Miért nem voltál a pároddal őszinte? hogy igen kellett volna a pénz...

Normális, hogy így kellett volna, felezni, minimum...de ha az egészet odaadta volna sem roppant volna bele anyósjelölt.

Tudod a néma gyermeknek anyja se vesz telefon kártyát....

ha a pároddal nem tudod megbeszélni akkor anyóssal ne is próbálkozz.

Ülj le a pároddal és csak ŐSZINTÉN...gondolom akkor más problémák is vannak a szőnyeg alá söpörve. Ezek sem fognak megoldódni maguktól!

2011. ápr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%

Nincs igaza itt senkinek és nem bunkó senki.

Itt a helyes és családbarát megoldás az ha az anyós igy vagy úgy kompenzálja azt amit eladott.

Mint irod nem nagy összegröl van szó. Nem tudni együtt laktok e vagy sem, de feltétlezem néha kajálni átjártok, vigyáz a gyerekre, bármiféle segitség. Ő is kérjen ezért pénzt?

Nem, vedd úgy hogy pár dolog le van tudva amit ő tett (mert biztos tett, illetve fog) és kár volt beszélned erről a pároddal, ha igy megy tovább ez csak megmérgezi a kapcsolatotokat.

2011. ápr. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Nem , dehogy nincsenek más dolgok, meg szoktunk beszélni mindent, csak ez most valahogy olyan hülyén jött ki.Csak anyukáját nem akarom megsérteni, hogy most meg verem az asztalt a pénz miatt.

Meg ha párom ad neki eladnivalót ő megkapja a vételárat érte, ezért nem nagyon tudtam hirtelen hova tenni az egészet.

2011. ápr. 1. 21:11
 8/22 anonim ***** válasza:
52%

Nem vetted volna el az egészet, csak a felét? De rendes.


Nem mondjuk a felét kell elkérned, hanem amit a te cuccodért kap. Szerintem így fair. És felnőtt ember vagy, beszéld meg az anyós-jelölttel.

2011. ápr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Jajj de aranyosak vagytok "anyós" idézőjelben volt csak, az érthetőség kedvéért írtam így.

Szóval a barátom anyukája.10 hónapja vagyunk együtt, és nem lakunk együtt, csak néha náluk vagyunk, néha nálunk.Általában szoktam vinni anyukájának ajándékot, ha megyek, pl. anyukám rendszeresen küldd neki tojást-20-30db-ot ajándékba.Vagy vittem már neki virágot is, meg ilyesmik.

2011. ápr. 1. 21:14
 10/22 anonim ***** válasza:
76%
* nyílván én is a Te ruháidból származó pénz felére gondoltam:)
2011. ápr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!