Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gond, ha ingyen...

Szerintetek gond, ha ingyen csinálja nekem a körmöket a barátom nővére?

Figyelt kérdés

A barátom nővére körmözni kezdett, de amúgy még nincs róla semmi papírja, otthon van gyesen. Építenett műkörmöt nem nagyon csinál, mert az annyira nem megy még neki. Nekem csak zselés alapot szokott csinálni a körmömre, és lefesti gél lakkal.

Én még tanulok, nem dolgozok. Eddig nem jártam körmöshöz, annyira nem érdekelt, hogy meg legyen csinálva a körmöm.

Aztán igazából ő kérdezgette, hogy nem akarok-e én is, először vonakodtam, mert nem az én világom, nem tudok rá vigyázni, de aztán belementem. Jóformán csak hobbiból kezdte, először csak magának, anyukájának meg nekem csinálta. De mostmár anyukája munkatársai meg mások is járnak hozzá és van, aki már fizet neki érte. Pl a sógornője (férjének a húga) is megkérdezi, hogy mivel tartozik, és azt hiszem 1500 Ft-ot kér tőle.

Az elején még eszembe se jutott, hogy fizessek érte, mert igazából neki is jó, hogy tud rajtam gyakorolni, meg ő se mondta, de így már kínos nekem, bár ő nem célzott rá sehogy se, hogy baj, hogy nem fizetek.

Lehet, hogy csak 1500 Ft, de én 2 hetente nem tudok ennyit adni, na meg nem is szeretnék, mert én tök jól megvoltam nélküle is, magamtól nem kértem volna, hogy csinálja meg. Ha azt mondom neki, hogy többet nem szeretnék, annak se örülne szerintem, lehet kicsit meg is sértődne. Na meg most már, teljesen elvékonyodott a zselé alatt a körmöm én se akarom már leszedni.

Szerintetek gond, hogy nem fizetek érte?

Esetleg még arra gondoltam, hogy ha nem is minden alkalommal, de néha napján veszek neki, valami csokit, vagy ilyesmit. Szerintetek jó ötlet?


2019. jan. 4. 21:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem tisztázd vele. Mond neki következő alkalommal, hogy ezt kifizeted neki, de nem tudsz ilyen gyakran fizetni sajnos a szolgáltatásaiért, mert nem teheted meg. Ha azt mondja, hogy ne butáskodj, nem kell fizetned semmit...akkor veszel néha neki egy kis apróságot, ahogy írtad a csokit ilyesmit. Vagy ha esetleg épp szüksége van valamire (apróság, amit megengedhetsz) és te azzal meg is leped őt annak jobban örülne.
2019. jan. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Az a gáz, hogy 2 hetente kell csináltatni. Ha szépen meg tudná csinálni akkor a 4 hetet ki kellene bírnia max ha nagyon gyorsan nő a körmöm akkor nem. Ha meg nagyon vékony lett a körmöd akkor meg lehet el is cseszte mert túlreszelte
2019. jan. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
93%
Mi lenne,ha elmondanád neki őszintén,hogy ez téged nagyon aggaszt. Mondd el azt is,hogy nem várod el ingyen tőle ezt a fajta szolgáltatást,mivel tudod,hogy az alapanzagok nagyon drágák és azt is,hogy neked egyelőre nincs rá pénzed.Szerintem nem fog haragudni rád, sem megsértődni. Biztosan tudod mik azok a dolgok,amelyekre vágyik, szerintem annak nagyon örülne,ha olykor-olykor megajándékoznád, mert akkor tudná,hogy értékeled a munkáját és amit érted tesz.
2019. jan. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Kérdezz rá, nincs abban semmi.
2019. jan. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
82%
Legjobb az lenne,ha óvatosan a tudtára adnád,hogy nem akarsz körmöt többé. Ez csak neked válna kétszeresen a hasznodra. Többé nem kellene aggódnod,hogy nincs miből kifizetned, zsebpénzedet sem kellene ajándékokra költened cserébe azért,hogy szétbarmolja a körmeidet. Mivel nincs képzése, az alapokat sem tudja, súlyos egészségügyi következményei is lehetnek.Nem csak tönkreteszi a körmeidet, hanem ha már vannak rendszeres vendégei és nem tudja,hogy mivel és hogyan kell hatékonyan fertőtleniteni az eszközeit, súlyos vér által terjedő betegségeket is összeszedhetsz,nemcsak körömgombát. Gondolok it aids-re, C-hepa...stb. Ez nem vicc, én körmös vagyok.
2019. jan. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem tisztában van az anyagi helyzeteddel. Egy egy csokit vihetsz neki, de nem gondolom, hogy igényelné.
2019. jan. 5. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
mond meg neki hogy te nem szeretnél többet ilyen körmöket.
2019. jan. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom, en hogy jartam... nekem egy tinikori pasim anyja kormozott boldog boldogtalannak, volt valami vegzettsege meg cuccai mindenre, de ennyi. Engem nem nagyon erdekeltek ezek a dolgok, hagytam ugyanigy hogy csinalja mint te. Nekem is ingyen kormozott, majd egy egy ejjel hozzaertem az ejjeliszekrenyemhez (tenyleg csak hozza ertem, nem csapkodtam, vagtam semmihez a kezemet), ahogy elvettem egy pohar vizet, es a korom alatti sajat kormom (ugyanilyen zseles bizbasz) konkretan irtozatos fajdalom kozepette kettetort. Utana reggel azonnal elmentem egy profi szalonba, ott meg a no konkretan kiborult a kormeim lattan. Szepek voltak (sima bordo lakk), de "belül" minden bajuk volt.

Inkabb most fejezd be az ilyen vegzettseg nelkuli (plane!) Gyeses zugkormoshoz valo jarast, amig van kormod.

2019. jan. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
"Na meg most már, teljesen elvékonyodott a zselé alatt a körmöm én se akarom már leszedni." - na, te jo eg... ezt a sort most latom! Nehogy meg egyszer a kormod kozelebe engedd! İdo kerdese, es pontosan ugyanaz fog tortenni veled is, amit leirtam. Nem jol csinalja, epp art neked, teszi tonkre a kormeidet!
2019. jan. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én régen körmöztem, így elmondhatom, hogy az a papír nem csak dísznek van. A leírásod alapján túl van reszelve a körmöd. Egy jó körmösnek figyelnie kellene az ilyen dolgokra is (meg másra pl. gombaölő használata).
2019. jan. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!