Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gond, ha ingyen...

Szerintetek gond, ha ingyen csinálja nekem a körmöket a barátom nővére?

Figyelt kérdés

A barátom nővére körmözni kezdett, de amúgy még nincs róla semmi papírja, otthon van gyesen. Építenett műkörmöt nem nagyon csinál, mert az annyira nem megy még neki. Nekem csak zselés alapot szokott csinálni a körmömre, és lefesti gél lakkal.

Én még tanulok, nem dolgozok. Eddig nem jártam körmöshöz, annyira nem érdekelt, hogy meg legyen csinálva a körmöm.

Aztán igazából ő kérdezgette, hogy nem akarok-e én is, először vonakodtam, mert nem az én világom, nem tudok rá vigyázni, de aztán belementem. Jóformán csak hobbiból kezdte, először csak magának, anyukájának meg nekem csinálta. De mostmár anyukája munkatársai meg mások is járnak hozzá és van, aki már fizet neki érte. Pl a sógornője (férjének a húga) is megkérdezi, hogy mivel tartozik, és azt hiszem 1500 Ft-ot kér tőle.

Az elején még eszembe se jutott, hogy fizessek érte, mert igazából neki is jó, hogy tud rajtam gyakorolni, meg ő se mondta, de így már kínos nekem, bár ő nem célzott rá sehogy se, hogy baj, hogy nem fizetek.

Lehet, hogy csak 1500 Ft, de én 2 hetente nem tudok ennyit adni, na meg nem is szeretnék, mert én tök jól megvoltam nélküle is, magamtól nem kértem volna, hogy csinálja meg. Ha azt mondom neki, hogy többet nem szeretnék, annak se örülne szerintem, lehet kicsit meg is sértődne. Na meg most már, teljesen elvékonyodott a zselé alatt a körmöm én se akarom már leszedni.

Szerintetek gond, hogy nem fizetek érte?

Esetleg még arra gondoltam, hogy ha nem is minden alkalommal, de néha napján veszek neki, valami csokit, vagy ilyesmit. Szerintetek jó ötlet?


2019. jan. 4. 21:27
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Elvileg használ fertőtlenítőt meg gombaölőt, 3 vagy mennyi valami átlátszó cuccal is lekeni minden alkalommal a körmömet, meg az eszközöket is lefertőtleníti. Az én körmöm meg amúgyis nagyon vékony volt. Ettől függetlenül persze biztos van, amit rosszul csinál, meg mondom építeni is próbált nekem, de nem lett valami jó. Szóval én elhiszem, hogy nem felesleges a papír, de azért nem olyan kontár ő se. Az igaz, hogy 2 hét után már elengedi a zselé, nem tudom miért, de szerintem összességébe jól csinálja.
2019. jan. 5. 22:38
 12/14 anonim válasza:
92%
Kérdező, ha jól csinálná, nem engedné el a zselé a körmödet!! Nekem volt olyan, hogy 5 hétig nem lett újracsinálva (nem azért, mert nincs pénzem, vagy igénytelen lennék, hanem mert közbejött utazás és betegség is). Ez az otthoni hobbikörmösség, papír nélkül sosem jó. Nem azzal van a baj, hogy otthonról dolgozik, mert nekem is a körmösöm otthon fogadja a vendégeket. Viszont neki van papírja is, jár versenyekre, továbbképzésre, és nem random csinálja, netről tanulva.
2019. jan. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha ket het utan elengedi a kormodet a zsele, es vekonyodik a kormod (nem a feher reszrol van szo, hanem a hus feletti, rozsaszinrol), akkor nagyon rosszul csinalja, es olyan fertozeseket szedhetsz ossze, hogy csak nezel. Nem a korom maga törik am ilyenkor, amikor rossz a kormos, hanem szepen beletorik a husba/husba felett. De ezt hamarosan ugyis meg fogod latni sajnos. Utana meg nem az az 1500 forint lesz a gond, hanem az a tobb ezer, amit arra kolthetsz, hogy valami normalis kormos leeszkabalja azt a vackot a kormodrol, amig bepisilsz fajdalmadban es utana huzzon ra egy reteget ami megvedi a kormodet, hogy gyogyulhasson.
2019. jan. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
a 3 átlátszó cucc amit felken a körmeidre,az nem fertőtlenitő sem gombaölő. 1.Nail prep- portalanito. 2.-Primer-dehidratál,tapadáselősegitő 3.Bonder- alapréteg,tapadáselősegitő. Kötelező előtte a kézmosás és utána kézfertőtlenités. Ha nincs sterilizáló gépje és nem minisztérium által jóváhagyott fertőtlenitői, amiket az okj-s oktatáson tanitanak meg,hogyan bizhatsz benne? Előtted lévő bőrét kissé felhorzsolja reszelővel, utána pedig ha nem sterilizál és fertőtlenit a szabványok szerint,akármilyen vér által terjedő betegséget elkaphatsz. Az semmi ezek mellett ha szétreszeli a körmeidet,az lenő,helyrejön, de egy fertőző betegség életed végéig elkisérhet.
2019. jan. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!