Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Maradjak vagy menjek? Mi...

Maradjak vagy menjek? Mi lenne a legoptimálisabb?

Figyelt kérdés

Hamarosan 25 leszek és még a szüleimmel élek egy elég kicsi lakásban (legalábbis 3 felnőtt számára kevés ez a hely). Dolgozom, a fizetésem egy részét leteszem, hogy gyűjteni tudjak, viszont az érzem, hogy nem tudok haladni.


Már hosszú ideje érzem, hogy ideje lenne már elköltöznöm. Erre rátesz plusz egy lapáttal, hogy apámmal egyre rosszabb a kapcsolatom. Viszont az a nagy bökkenő, hogy kevés a fizetésem ahhoz, hogy költözni tudjak. Magasak az albérlet árak és mínuszban jönnék ki. Nincsenek nagy igényeim, de nem akarok lepukkant lakást bérelni. A kiadásaimhoz hozzájön még a többféle gyógyszer is, amit szedek. Ezek nem 2 Ft-ba kerülnek sajnos. Idegennel, baráttal, barátnővel nem akarok összefogni, mert elég volt a közel 25 év a „közösködéshez”. Egyedül szeretnék élni, a saját szabályaim szerint. Ahogy nekem tetszik.

Úgy érzem, felőröl a fenti helyzet, mert napról napra egyre jobban érzem azt, hogy nem jó ez így. Attól tartok, ha költöznék, akkor az anyagiak miatt érezék hasonlót, ráadásul félretenni sem tudnék.


Ebben a helyzetben mi a legjobb döntés? Maradjak még otthon, míg nem sikerül elég pénzt félretenni és a megfelelő időben lépni, vagy költözzek?


24n



2019. jan. 6. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Hasonló helyzetben vagyok, bár én nem zárkózok el attól sem, hogy még valakivel egy lakáson kelljen osztozni, ha elég rendesen el lehet különülni is.

Nekem az lesz, hogy gyűjtök kiinduló tőkét, hogy 2-3 hónapnyi életre fussa, ha bármi történne, de akkor fogok váltani, amint találok egy megfelelően fizető munkát.

2019. jan. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Szia, mi a szakmád? Külföld esetleg nem jöhet szóba? Én 21 voltam amikor léptem, egy sima szoba lány voltam. Mégis elkerültem otthonról, fizu sem volt rossz. Pár évet kibírtam, minden pénzemet félretettem. Mára saját kis lakásom van, nem nagy luxus lakás, másfél szobás, de szépen berendeztem. Remélem nem fogok senkitől se függeni.
2019. jan. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 szántóvető ***** válasza:
4%
maradj.beteg vagy,nagyok az igényeid tehát jobb lesz neked a szülői házban.
2019. jan. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Én költöznék, többet egy lakásba. Az egyedül lakás albérletben elég nagy luxus. Igen, mindneki erre vágyik, senki sem szeret másokkal osztozkodni és szabályok szerint élni, de aki nem engedheti meg magának, az ne tegye.
2019. jan. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Külföld, de tőkéd legyen minimum 3-400.000Huf
2019. jan. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

De ha neked nem opció a költözés mert minuszban jönnél ki akkor mi értelme a kérdésnek? Maradj, mert nem TUDSZ menni.

Vagy mondjak légbőlkapott tanácsokat mint "válts jobb munkahelyre, dolgozz pluszban valahol"? A jelenlegi helyzeteden ez nem változtat

2019. jan. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Gyűjts pár millió alaptőket, majd vegyél fel hitelt és vegyél egy lakást /házat agglomerációs helyen. Nem több a törlesztőrészlet, mint az albira kidobott pénz.
2019. jan. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%
Fiatal nő vagy, miért nem keresel jobb állást? 😮 Ki hazudta neked, hogy nem lehet váltani?
2019. jan. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Esetleg munkahely valtas? Ugyan a vendeglatasban sokat kell melozni, de vannak helyek, ahol jol fizetnek.
2019. jan. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!