Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljon a nővérem a...

Mit csináljon a nővérem a gyerekeivel? Ki fog készülni.

Figyelt kérdés

A nővéremnek van 3 gyereke, egy lány (2 éves) és két fiú (4,7 évesek). A fiúk nagyon rosszak. Egész nap csak a verekedés, dobálózás, kiabálás megy. Emeletes házuk van és egymást lökdösik le a lépcsőről, egymáshoz dobálják a műanyag tálakat meg más egyéb dolgokat. A nővérem egész nap csak pakol utánuk, arról nem is beszélve, hogy vagy éjfélig el sem tudja altatni a fiúkat. A férje szinte egész nap dolgozik. Nem szokták megverni a gyerekeket csak leszidni. Leszidják őket de 5 perc múlva már ugyanolyan rosszak. Látszik a nővéremen, hogy már lassan robban...

Nagyon jó kapcsolatban vagyunk és szeretnék neki segíteni. De nem tudom, hogy mit csináljunk a gyerekekkel. Szokott velük játszani, meg rendesen foglalkozik velük meg néha kitalálnak nekik valamit amivel elfoglalják magukat. De abból is veszekedés és verekedés van. 31 éves.


2010. jún. 29. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

öt éves koruktól kezdve elkezdhetnének sportolni. Mondjuk szeptembertől. (A bátyám öt éves volt amikor dzsúdózni kezdett) Választhassanak maguknak sportot, de én valami karate vagy hasonlót ajánlanék, mert ott olyan edzők vannak, akik megtanítják a fegyelmet. Nem beszélve arról, hogy szabályos keretek között lehet csak verekedni.

Én a sportot javaslom.

Amúgy a mai gyerekek ettől a sok szintetikus szartól, amit esznek sokkal izgágábbak (van ilyen szó?)

2010. jún. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha elkezdenek durvulni , rögtön külön szobába ültetni őket 10 percre. Ne legyenek játékok,tv,hogy unatkozzanak. Ha nbem is első nap,de szerintem egy idő után meghalnak majd az unalomtol,és abbahagyják.Mindig elmondani nekik,hogy miért kapták a büntetést,és hogy legköezelebb is ez fog történni,és ha egész nap verekednek egész nap ülni fognak egy játék nélküli szobában.


verés,kiabálás nem használ. ja és ajánlom hogy irassa be őket valmai sportra,már a 4 éves is elkezdhet valamit.Levezetik a fölös nergiát,és tanulnak egy kis önfegyelmet.

2010. jún. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A Life Network adón van egy olyan műsor, ahol egy dadus segít a gyermeknevelésben. Tudom, hogy nem lehet gyermeket nevelni tv-ből, könyvből, de nagyon jó ötleteket ad. Mindig más családoknál segít és ha nem is ugyanaz a probléma, de találhatsz a tesódékhoz hasonlót. Én is találtam, használom is, amit tudok belőle és bejött. (nekem más problémám volt a gyermekemmel...) Ma pl 17-kor lesz és Szuperdada a címe.

2010. jún. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy gyerekem van, de úgy gondolom, amig kicsik, addig egyértelműen a szülő a főnök!!!Ezt először is neki magának kell tudnia, éreznie és éreztetnie. Ne haragudj,de a testvérednek semmi tekintélye sincs a saját gyerekei előtt.Aki annyira nagy, hogy verekedni tudjon, az már elpakolni is tud maga után! Ezt pedig a szülőnek kell megtanitania a gyerekének és következetesen elvárnia. Nem veréssel, de fegyelemmel. Egyszerűen azért teszik meg, mert megtehetik.Sürgősen változtatnia kell,mert ez csak rosszabb lesz. Ha tudjátok fogni a VIASAT-ot, ott van egy nagyon jó műsor, " Segitség, gyerkeim vannak. " Hasonló szituációkban egy hozzáértő dada csodákat tud tenni.A sport, a feles energiák helyes levezetése jó ötlet, de ezt akár a saját telkükön is megtehetik megfelelő sport kiválasztásával.
2010. jún. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen emberekkel nem tudsz mit csinálni. Sógornőm is ilyen, és csodálkozik mikor a 9 éves lánya rúgdossa meg sértegeti. mi lesz később? Talán jó lesz ha egyszer a nővérednél elszakad a cérna, talán kirobban annyira hogy tesz is valamit. Rád úgysem hallgat.

Tudod mikor ő nem akar tenni semmit, akkor te hiába, még képesek megharagudni ha más rászól a gyerekére. Tapasztalat

2010. jún. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A fent említett műsorok tényleg nagyon hasznosak. A helyzet az, hogy a mai világban mindenhol azt halljuk, mit ne tegyünk (ne engedjük, ne mondjuk mindig, hogy ne, ne üssük meg, ne kiabáljunk,mégis ne engedjük túl lazán) a gyermekeinkkel, ám arról, hogy milyen eszközöket használjunk, használhatunk nagyon kevés szó esik. Főleg a gyakorlati tanács kevés. Éppen ezért szinte mindenki tud használni valamit a szuperdada és a másik sorozatból. Bemutatja, hogy hogyan is csináljuk jól, mégsem keményen és túl engedékenyen. Írtad, hogy a testvérednek két fia is van a kislány mellett. Nekem három van igen heves természetűek. Amikor kb. egy-másfél éve megjelent a sorozat, bizony sok mindent elkezdtem használni belőle. Működik, hosszútávon is jól alkalmazható, még nagyobbacskáknál is.
2010. jún. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A viasat3-on is van ilyen műsor naponta 2x, szintén valamilyen szuperdadus címmel, sok jó ötlet tanácsol.


Nekem nincs gyerkőcöm, de mindig megnézem :))))

2010. jún. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sportot mindenképpen ajánlom! Én is nagyon rossz voltam, hiperaktív és csak a sportal lehetett kordában tartani. Azóta persze sportb.uzi vagyok:D F/21
2010. jún. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Már semmit nem tudsz csinálni velük.

A szülők rontották el.

De én adnék neki olyat ha kell vesszővel, hogy csak úgy csattanna, ha a szóból nem ért a kis anyaszomorító!

2010. jún. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Be kéne íratni a srácokat v.milyen sportra. Szerintem az a baj, hogy nincsenek lekötve hosszútávon. Mert az egy dolog, hogy anyu otthon van, de neki a házimunkát is el kell végezni, meg közben figyelni a gyerekekre. Valljuk be, hogy egy idő után rendesen kiveszi az emberből a türelmet és az energiát az, hogy bármit is mond, egyik fülön be, a másikon ki, és még meg is sérülhetnek a gyerekek.
2010. jún. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!