Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak az elhunyt korábbi...

Csak az elhunyt korábbi kérése esetén szokás/szabad szűk családi körben eltemetni őt?

Figyelt kérdés
Vagy a család is dönthet erről? Mondjuk tudok olyan esetekről, amikor egészen biztosan a feleség illetve másik esetben az anya döntött így, hogy pl a kertben helyezték el a hamvakat. De általában mi az elfogadott?
2019. jan. 16. 08:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%

A család dönt, kivéve ha a vegrendeletben erre való utasítás van.

Nálunk szokás az ilyesmiről beszelni, tehát már a 15 éves gyerekem is tudja, én mit hogy szeretnék, ha oda kerül a sor és ő is elmondta már, mit hogy szeretne. Mi fontosnak tartjuk, hogy a másik ilyen jellegű akarata is érvényesüljön

2019. jan. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nekem az sem tetszett, hogy anyukámhoz bejárt minden jöttment rokon a kórházba "végső búcsú" címén, mikor már agyhalott volt. Csak megnéztek egy testet, amit anya nem akart volna. Életében kellett volna nézegetni.
2019. jan. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Én már idős vagyok. A temetésemre vonatkozó dolgokat megbeszéltem a legszűkebb családommal, de a végrendeletemben is megírtam. Ismerem a családomat, végakaratomnak megfelelően fognak eljárni.

Én nem szeretném, ha hamvaimat a temetőben temetnék el, mert ismeretségi körömben látom, sokszor mennyire gondot okoz akár a sírhoz való kijárás, akár a sír megváltása. Azt szoktam mondani, akinek fontos voltam, úgyis emlékszik majd rám, akinek meg nem, az úgysem menne a temetőbe sem.

2019. jan. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nem, mi nem a kertben szeretnénk majd eltemetni, csak példának írtam. Hamvasztást kért, ez biztos, az urnát a temetőben helyeznénk el. De nem volt vallásos sem, így max polgári temetés lenne. Sajnos züllött életet élt, csak ivócimborái voltak, szomszédai sem, mert szállókon élt, és hát kollégái is csak 20-30 évvel ezelőtt.. Így úgy gondoltuk, az a 4-5 ember, aki esetleg illendőségből eljönne a családon kívül, inkább ne is jöjjön, hogy aztán utána azon csámcsogjanak hogy alig voltak a temetésén... :-(
2019. jan. 16. 13:48
 15/19 A kérdező kommentje:
Ez így korrekt, nem?
2019. jan. 16. 13:48
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Korrekt, igen
2019. jan. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Korrekt, igen.
2019. jan. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Par honapja alkoholista rokonom halt meg. Aki szobeszed utjan ertesult rola azok eljottek es a rokonsag. A nagy alkesztarsak nem jottek el csak akik tenyleg haverok/baratok regi munkatarsak voltak. Kevesen voltak, es kotve hiszem barki is szobeszedet csinalna ebbol! En meg egy temetesol se hallottam senkit pletykalni vagy ha megis elfelejtettem mert hat annyira alpari dolognak tartanam.

Azt viszont sokkal fontosabbnak erzem, hogyha nekem fontos volt valami miatt az elhunyt szemelye, akkor igenis lehetosegem legyen a tiszteletemet leroni es a vegsobucsun ott lenni. Es azt te se tudhatod, hogy a lecsuszott rokonod a ecsuszasa elott a szinten meg a lecsuszas elotti allapotban a barataival miert voltak egymasnak fontosak es miert jonne el jozanul megha nem is gucciban a temetesre. Ezek fontos alkalmak, mert az elok ilyenkor szembenezhetnek kicsit az elmulassal ertekelhetik a multjukat es talan egy barat halal raobbenti oket arra hogy ideje valtoztatni es osszekapni magukat.

Csakhat manapsag mindenki szereti az egyszeru es gyors megoldasokat. Ne kelljen sok ismeretlentol a rezvetnyilvanitast fogadni, ne nezegessek oket ahogy sirnak tul sokan es kulonben is mikor megyunk mar haza miutanezt a lecsuszott mihasznat eltemettuk es ajfonozhatuk ujra :@/

2019. jan. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Pont azért találtam rá erre a kérdésre ,mert én is most temettem el apámat és a notórius temetésrejáró traccspartizók durcáskodnak mivel a szűk családi kör miatt nem jöhettek és ezzel elrontottam a szórakozásukat...
2020. jan. 13. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!