Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha halt meg már vőlegényed/men...

Ha halt meg már vőlegényed/menyasszonyod-illetve testvéred, hogy tettétek túl magatokat rajta?

Figyelt kérdés

Eszedbe jut e még valamilyen évforduló, ha a név/szülinapja van megemlékezel rá valahogyan, ha netán "túl tetted" magad rajta és új párod van, akkor előtte is kimutatod azt, hogy neki épp ma lenne a szülinapja vagy valamilye?

Ha testvéred hunyt el akkor is mennyi időbe telt, mikor elhunyt akkor jó volt a kapcsolatotok?



2017. szept. 13. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Nekem nem volt a vőlegényem, csak a párom, de tudom, hogy megkérte volna kezem, rendesen be is pánikoltam. :)

Minden nap az eszembe jut 3 évvel a halála után is, de legutóbb a születésnapja csak másnap jutott eszembe, meg előtte egy nappal. :)

Most már nem szomorkodok, szeretettel gondolok rá, néha gyújtok egy gyertyát, virágot viszek a sírjára, bár a temetőbe ritkán járok.

Azóta már volt kapcsolatom, nem hoztam túl gyakran szóba, nem szerettem volna, ha úgy érzi, hogy az elhunyt fontosabb az életemben. Néha beszéltünk róla, de nem túl gyakran.

Tudom, hogy sosem fogom elfelejteni és örülök, hogy az életem része lehetett.

(Az első pár hónap borzasztó volt, azt hittem beleőrülök, akkor eszembe sem jutott, hogy ma így fogok erre visszaemlékezni.)

2017. szept. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A bátyám immár 20 éve halt meg.A mai napig hiányzik. Anya idén ment el, és borzasztó volt, hogy nem tudtam a bátyámnak elmondani..
2017. szept. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tyttöö ***** válasza:
97%

A párom 8 éve halt meg, de előtte 11 évig voltunk együtt. Fiatalok voltunk, tele tervekkel, de közbeszólt az élet. Én azóta sem tértem észhez. Minden nap eszembe jut Ő is és az is, ami a halálakor történt.

Bevallom, nekem azóta senkim sem volt, azt érzem, hogy még nem sikerült elengednem, így nem is vágyom kapcsolatra.

2017. szept. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Majd megírom ha sikerült. Egy erős év nekem kevés volt, de az egyes kommentjének nagyon örülök. Kis erőt adhat, hogy talán sikerülni fog egyszer nekem is idáig eljutni. Egyelőre a szeretni dolog nem megy, bár kapcsolatban voltam, szeretni szerettem, de szerelmes nem tudok lenni és összeférhetetlen vagyok egy x idő után a másikkal. Nyilván siettetni akartam valami, amit nem lehet. Tehát még visszatérünk egyszer rá.. Azt mondják az első dátumok a legrosszabbak. Első szülinap, névnap, karácsony, évforduló, halálának dátuma.. Ez eddig igaz, az első tényleg borzasztó. Talán a 2. vagy 3. jobban telik.
2017. nov. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!