Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi problémák miatt...

Családi problémák miatt hanyagolta miért az iskolát nem jártam be, anyám ezért be rakott egy szégyen iskolába mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdődött, hogy új iskolába kezdtem járni az utolsó kötelező évemet. Közben elő jöttek a családban problémák. Anyám kicsapongó életet kezdett élni. (Férj mellett) minden hétvégén bulizni jár, férfiakkal találkozik. Ő éli a fiatal kort helyettem. A történtek miatt elveszett az összes dolog bennem ami motívált. Elkezdtem iskola mellé járni... Összesen 2hónapig nem mentem be mikor aztán be vallottam anyámnak. Nagyon szégyeltem próbáltam helyre hozni. Újra el kezdtem járni suliba mert anyám azt mondta szégyen vagyok és további ilyen szavakkal illetet jó hosszú időn keresztül. Újra kezdtem az iskolát. Ekkor persze már az én hibámból szólt az osztályfőnök, hogy ez nem fog így menni. Elmondtam anyámnak. Új iskolát választottam. Jöttek anyámnak a kifogások hogy úgyse fogok oda se be járni stb... Mondtam, hogy igen de teljesen hiába mondtam neki. Ezért ő csak úgy választott egy másik iskolát nekem. Azt amit mindenki próbál elkerülni. Csak drogosok és olyanok járnak oda akiknek nem jutott más... Persze igen tudom az én hibám. Én rontottam el. Teljesen elment az önbizalmam. Holnap reggel kell ott kezdenem. Kb semmit nem tudok még ott melyik osztály stb. De anyám annyiért le ordított, hogy megkérdeztem jön e velem holnap mivel mégis menni kéne az igazgatóhoz hogy elmondja a dolgokat. Azt mondta ő nem jön azért mert én egy szégyen senki vagyok szégyelli egy büntetés vagyok neki. Hát félre húzódtam. Elgondolkoztam rajta, hogy elszökök. Nem akarok itt tovább élni. Kérlek segítsetek. Mondjátok el mi a helyes út... Én nem bírom tovább. Hibáztam tudom. Nincs mentségem. De már ott tartok hogy vagy el tűnök mindenki életéből vagy öngyilkos leszek. Segítsetek rajtam. Elnézést hogy ilyen hosszú lett. Nem tudtam kinek ki önteni a lelkem. Köszönöm ha válaszolsz.

2019. jan. 20. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Holnap szépen fogod magad, bemész az iskolába!

Ne nyafogj!

Ha ez az utolsó kötelező éved, akkor kb 15 éves lehetsz.

Bizonyíts magadnak, hogy egy középiskolát el tudsz végezni.

2019. jan. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
15 éves vagy és a suli 2 hónapig nem szólt a szülőknek, hogy hol a feancban vagy?
2019. jan. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Ez nagyreszt a szuleid hibaja, persze a tied is, de inkabb az ovek!

Jarj be, allj fel, mutasd meg h viheted tobbre, ne neki, magadnak!! Hajra!!

2019. jan. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Hát te nem tudom hova, merre jársz. De nálunk (egy sima kisvárosi gimi) a 10. igazolatlan óra után az igazgató beszél a szülővel. De ha az osztályfőnök kedves és aggódik akár előtte.


Nekünk azt mondták hogy a 3. Igazolatlan nap után, már a gyámügynek is be kell jelenteni a hiányzást. Nem tudom, csak azért mondták e hogy ránk ijesszenek, de 2 hónap elég abszurd.


Ennyit biztosan nem hiányozhattál, úgy hogy seni se szólt és senki nem vette észre. Szerintem ez az egész egy kamu.

2019. jan. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Karena26 ***** válasza:
86%

Nyugodj meg, és holnap menj be a suliba az igazgatóhoz, és mondd el neki ezeket, amiket írtál, ne anyukád verzióját hallja először!


Aztán járj szorgalmasan suliba, tanulj jól, és ne hagyd abba a tanulást, amég nem lesz egy jó szakmád! Akkor lesz szuper munkád, önálló kereseted, és örökre otthagyhatod anyádat!


Ne te szégyelld magad anyukád dolgai miatt!!! Te nem tehetsz erről!!! Neki kéne magát szégyellnie, de ő próbálja rádtolni a szégyenét. Ne hagyd magad!!! Legyél erős, és tarts ki!!! Sikerülni fog!!!

2019. jan. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom,hogy hova járhattál iskolába de ahogy már előttem is írták többen nálunk is szóltak régen 10igazolatlan óra után,30óra után pedig egyenesen kirúgták az adott tanulót,amihez pedig nem kell 2hónap..Furcsa egy kicsit ez a történet.De holnap szépen megfogod magad és bemész az új iskoládba ha anyukád elkísér akkor vele ha nem akkor egyedül.Egy félévet már majdcsak kibirsz.
2019. jan. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
50 igazolatlan óra után a jegyző keresi meg a családot, leállítják a családi pótlékot. Mesélj még.....
2019. jan. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
Ezt sajnos elcseszted, de most már csináld vegigneztem utolsó pár hónapot. Hátha nem annyira gáz az új suli.
2019. jan. 21. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem akarom védeni a kérdezőt, hiszen nagyot hibázott, de sajnos valóban vannak olyan iskolák, ahol nem szólnak. Azt hangoztatják, hogy mindig felhívják a szülőt, de ez nem történik meg. Anyám az osztályfőnököt sem bírja elérni. Én nem vagyok lógós, de amikor a nővérem ugyan ezt csinálta, bizony ott is sokáig tartott, amíg kiderült.
2019. jan. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!