Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre tobbet gondolok a...

Egyre tobbet gondolok a szuleimre es mi lesz velem ha meghalnak, ez normalis?

Figyelt kérdés

Mostanaban egyre surubben gondolok a szuleimre, almomban sokszor meghalnak es a gyaszt teljesen atelem.


25 eves vagyok es kulon elunk a parommal mar 8 eve.


Valaki jart hasonlo cipoben?

Honvagyam lenne?


2019. jan. 22. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
21%

Nem, ez realitás, és hidd el, hogy ők is gondolkodtak már ezen. Ezért sem árt még életükben gondoskodni 1-2 dologról.

Temetési költségek, hitelek, végrendelet,...

2019. jan. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sokszor gondolkozozm ezen, még csak gimis vagyok, kicsit életképtelen is, de a szüleim már 60 felett...kiráz a hideg ahogy öregednek.
2019. jan. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
26 évesen nekem is eszembe szokott jutni. Sajnos ez az élet körforgása. Remélem sok időnk lesz még együtt. Anyu 51, Apu 52 éves.
2019. jan. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Hidd el, ne agyalj ezen, örülj neki, hogy a szüleid élnek. Örülj minden együtt töltött percnek, és ne az elmúláson rágódj, hanem éltesd az életet. Bőven lesz időd lesz gyászolni, ha ez megtörténik. Ne vonzd be a bajt, vagy ha úgy tetszik ne fesd az ördögöt a falra, mert megjelenik.
2019. jan. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor 23 voltam,Apukám infarktust kapott,hála Istennek túl vagyunk rajta. Aztán 27-28 lehettem,amikor Anyukámnál vastagbél daganatot diagnosztizáltak. Istennek hála,ő is rendbejött,igaz más baja is volt azóta,de szívósak mindketten,most már talán túl vannak az ilyen bajokon. Csak az öregedést nem lehet megállítani sajnos...

Teljesen normális,h eszedbe jutnak ilyenek. Főleg,ha jó a kapcsolatod velük! És nem tudom,milyen gyakran látod őket,de lehet,h a honvágy is belejátszik a dologba.

Érdekes egyébként,h most 33 vagyok,de amióta a kisfiam megszületett,azóta többször eszembe jutott,h már nem leszek fiatalabb és mi lesz,ha velem történik vmi és többé nem lehetek vele...

Visszatérve az eredeti témához,szerintem ezen ne agyalj. Végülis ez az élet rendje...,inkább élvezz minden velük töltött percet. Próbálj többet velük lenni,ha az jól esik,csináljatok közös családi programokat,így sok élményed lesz velük felnőttként is!

Szeressétek egymást,amíg csak lehet! ☺

2019. jan. 23. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen mindenkinek az ertelmes hozzaszolast!


Nektek is hasonlo jot kivanok!

2019. jan. 23. 11:59
 7/7 Metionin ***** válasza:
Szerintem teljesen normális, hogy ahogy látjuk a szülőket öregedni, átfutnak ezek a dolgok az agyunkon. Én is végiggondoltam már, hogy mit hogyan csinálnék ha meghalnának (anyám 55, apám 70). Ez még nem jelenti azt hogy a halálukat várjuk.
2019. jan. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!