Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan lelkiismeret-furdalásom...

Olyan lelkiismeret-furdalásom van. Mi lesz, ha meghalnak?!

Figyelt kérdés

A mi családunk nem nagyon törődik egymás érzéseivel, beszélgetni se nagyon szoktunk, semmi ilyesmi..

És nekem tök rossz érzésem van ettől, mi lesz, ha meghalnak, én meg sose mondtam nekik, hogy köszönök mindent?:( Ha ezzel így eléjük állnék, nem vennének komolyan, vagy nem tudom.. Tök rossz.. :(


15/L


2010. dec. 28. 21:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha nem is beszéltek ilyesmiről, kimutatni azért tudod a szeretetedet. Házassági évforduló alkalmával pl csinálhatsz a szüleidnek ünnepi ebédet, stb..
2010. dec. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Sose volt ilyen szokás itthon, azt sem tudom, mikor házasodtak össze.. Nem szeretik egymást...
2010. dec. 28. 22:02
 3/16 A kérdező kommentje:
Előttük pedig nem tudom kimutatni az érzéseimet.. :(
2010. dec. 28. 22:03
 4/16 anonim ***** válasza:
Akkor írj nekik egy levelet vagy vegyél nekik apró ajándékokat, segíts otthon a munkában, ebből érezni fogják.
2010. dec. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha néha elmosogatsz, elpakolsz magad után és nem feleselsz vissza az már magában is a szeretet jele. Nem kell folyamatosan azt szajkózni, hogy mennyire szereted őket, tettekkel kell bizonyítani. Persze nem árt néha kimondani is, de alapjáraton úgy gondolom a tettek súlya sokkal nagyobb!


Biztos tudják, hogy nagyon szereted őket, mint ahogy remélhetőleg te is, hogy ők is szeretnek Téged!.)


L/19

2010. dec. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ez a gondolat szerintem már sok emberben megfordult. A lényeg az, hogy te semmiben nem vagy hibás, hiszen a szüleid dolga és kötelessége lenne, hogy tisztában legyenek a gyerekük életével, érzéseivel, vágyaival. Rengeteg család él így sajnos, hogy nem beszélgetnek. Csak a napi felszínes dolgokról. Ha ők felnőtt létükre ilyenek, akkor legyél te az okosabb és kezdeményezz, külön-külön mind a kettőnél.

Csak úgy meséld el egy napodat, mi történt a suliban, kérd ki a véleményüket valamiről, hidd el, hogy csak a kezdet nehéz, aztán be fog indulni. Sok sikert.

2010. dec. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Bármikor csinálnék valami házimunkát, anya azt mondja, hogy "akkor sose lesz kész", miközben tényleg megcsinálnám, dehát lehetőséget se ad...


Mindig mindent megvesznek nekem amit csak kérek, nem tudom, hogy kéne viszonozni...

2010. dec. 28. 22:10
 8/16 anonim ***** válasza:
Jaj,nekem ez a gondolat időközönként elő tör,hogy "annyi mindent nem háláltam meg,annyival jobb életet érdemelnek,annyi mindent nem köszöntem meg" és hasonló gondolatok... olyankor a sírás folytogat,de sokszor amikor rám jönnek ezek a dolgok,jól megölelgetem őket,akkor meg mindjárt azt hiszik,hogy valami baj van azért:D Úgy,hogy inkább elfojtom az érzéseimet.:)
2010. dec. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Itt is ugyan ez van. Én már hozzászoktam... 18F
2010. dec. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyjából ennyi idős lehettem, nálunk is voltak ilyen gondok.

Nálunk az anyám nem mondta sosem, hogy szeret engem. Vagy a tesóimat. Apukám meghalt 22 éve, lett egy nevelőapám. És így nevelgettek minket.

Sosem mutatták ki, hogy szeretnek, mindig bocsánat a szóért, de köcsögök voltak velem, kiabáltak és mindenbe belekötöttek. Sosem vertek meg, de komolyan. Ez sem volt jobb. Én is ki akartam mutatni az érzéseimet anyukám felé, de Ő nem olyan típus. Persze a húgommal, igen. Őt valahogy másképp kezelték.

Én is megcsináltam a házimunkát, néha még sütöttem meglepi sütit is. És mit mondott anyám? Ezeket például: ha takarítottam, akkor puffogott, hogy de most miért így, meg minek csináltam meg, menjek dögleni a szobámba, satöbbi. Ha sütöttem, akkor meg azt, hogy minek pazarolom el a sok cuccot. Szóval köszönet az volt.

Amikor elköltöztem otthonról, akkor is megköszöntem Nekik a segítségüket, és mit kaptam? Kiabált és ordibált velem, hogy be ne tegyen a lábamat még egyszer hozzá.


Most 28 éves vagyok, van két csodás gyermekem, és egy csodás férjem, de én nem vagyok olyan, mint az anyám.

Én naponta többször elmondom a kisfiaimnak, hogy mennyire szeretem Őket, és hogy mennyire fontosak nekünk. Igaz, a picink 10 hónapos, de tudnia kell. És a nagyobbik is, naponta többször elmondja nekünk, hogy mennyire szeret minket. De az anyám a mai napig sem. Szóval ez van.



Remélem megoldódik a kapcsolatod a szüleiddel.


Szerintem főzz egy finom vacsorát és üljetek le beszélgetni. Mondd el Nekik, hogy mi a problémád.

Ki tudja? Lehet, hogy megváltozik minden, a pozitív irányba. Sok sikert!

2010. dec. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!