Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apasági per? Kérdésed tul rovid

Apasági per? Kérdésed tul rovid

Figyelt kérdés

Szóval nem régen született meg a kislányom. A kedves édesapjával október óta nem beszéltünk. Kint tartózkodik Franciaországban. (Júliusban ment ki "megszedni magát, úgy volt három hónap múlva hazajön, aztán élünk boldogan. Csak hát közben nem is tudom mi történt, de már esze ágában sincs hazajönni.)

Én most itt vagyok 19 évesen egy kislánnyal, mellette iskolába járok.. Hála az égnek édesanyám mindenben segít nekem, de azért jó lenne, ha kedves apuka legalább anyagiakban kivenné a részét gyereknevelésből.

Olvastam, hogy apasági peren ha nem jelenik meg akkor elővezethető.

Jól gondolom, ezt kivédte azzal hogy kint van? Senki nem fogja ott keresni, egy ilyen "kis" dolog miatt ugye? (Bűnözők bujkálnak külföldön)

Valakinek esetleg tapasztalat?

Vagy aki jártas jogi témákban, kérem segítsen


2019. jan. 23. 02:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
69%
Nem, a 67%os épp egy anyuka, akinél apuka valóban cseszik tartásdíjat fizetni. Apuka szinten külföldre távozott, bár nalunknvolt apasági nyilatkozat, így még lehetett oldani a gy3rmekelhelyezest és tartásdíjat is megítéltek. Nos, 16 éves a gyerek sosem fizetett. Behajthatatlan, hiába van érvényesítve külföldre is az itelet. Van még kérdésed?
2019. jan. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
78%
Nem a helyi szakértők fogják megmondani, ügyvédhez kell fordulni.
2019. jan. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Hasonló helyzetben voltam mint te, de én nem indítottam pert. Ha indítasz, kap róla idézést, és ha nem megy be, akkor előállítható. Ha nem tud gyerektartást fizetni, kapsz állami gyerektartást, amit majd rajta szépen behajtanak, ha tudnak persze.
2019. jan. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
37%
Ez mind abban az esetben igaz, utolso, ha Magyarorszagon van az apa. Külföldre ez nem igaz. Állami megelőlegezés egyik feltétele is, hogy a kötelezett ne legyen ismeretlen hekyen külföldön
2019. jan. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
34%
Igen, ez igaz. De azóta már lehet itthon is van, sőt, biztos vannak rokonai is, akiket majd beidéznek.
2019. jan. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
31%
Franciaország EU tag, ha kint dolgozik, az csak úgy megy, ha regisztrál az ottani bevándorlási hivatalban, ha körözést adnak ki ellene, akkor tudni fogják hol keressék,
2019. jan. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
14%
13-asnak igaza van,el kell ezt rendezni jogilag,addig az állam fizeti,és be fogják rajta hajtani.Egy 23 éves ,vagy fiatalabb hülye gyerek kihúzott külföldre most,na de nem egész életében ott fog lenni,ezt borítékolom,még ha ki is akarta kerülni a gyerektartást,ha meg hazajön,és talál állást,egyből vonják.De még ha ezt is ki akarja kerülni hogy ne legyen bejelentve,egész életében nem fogja tudni megcsinálni.
2019. jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
7%
Hiába "kedves édesapázol" meg gúnyolódsz rajta. Nőként tisztában kell(ett volna) lenned azzal, hogy egy gyereket elsősorban magadnak szülsz, millió és egy példa van, hogy a férfi lelépett még a gyerek érkezése előtt. Te így bevállaltad, most már ne tartsd a markod.
2019. jan. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
80%

Van apai elismerő nyilatkozat? Ha van, akkor gyerekelhelyezési per, gyerektartás megállapítása stb. A bíróság felveszi a kapcsolatot a franciákkal és simán tiltották a kinti keresetet is. Végrehajtani eu-n bellül ún. európai fizetési meghagyással tudsz (működik). Ha nem fizet, akkor feljelented, körözik, majd ha továbbra sem fizet leültetik egy pucit, mint az öcsémet.


Ha nincs apai elismerő nyilatkozat, akkor apaság megállapítása iránti keresetet kell beadni a bíróságra, azt követően meg az első bekezdés a mérvadó.

2019. jan. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
18%

Aláírt apasági nyilatkozatot? HA igen, akkor az ő nevét már bejegyezték a gyermeked apja neveként, akkor nem apasági pert kell indítanod, hanem gyermekelhelyezésit és tartás díj megállapítása irántit.


A gyámhivatalban (Járási Hivatal Gyámhivatala) azt fogják neked mondani, hogy indítsd meg a pert, vagy pedig kérelmezd a Gyámhivataltól a gyermektartás megelőlegezését, ami egy csekély összeg, jelenleg havi 8.000,- Ft.

2019. jan. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!