Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apasági per? Kérdésed tul rovid

Apasági per? Kérdésed tul rovid

Figyelt kérdés

Szóval nem régen született meg a kislányom. A kedves édesapjával október óta nem beszéltünk. Kint tartózkodik Franciaországban. (Júliusban ment ki "megszedni magát, úgy volt három hónap múlva hazajön, aztán élünk boldogan. Csak hát közben nem is tudom mi történt, de már esze ágában sincs hazajönni.)

Én most itt vagyok 19 évesen egy kislánnyal, mellette iskolába járok.. Hála az égnek édesanyám mindenben segít nekem, de azért jó lenne, ha kedves apuka legalább anyagiakban kivenné a részét gyereknevelésből.

Olvastam, hogy apasági peren ha nem jelenik meg akkor elővezethető.

Jól gondolom, ezt kivédte azzal hogy kint van? Senki nem fogja ott keresni, egy ilyen "kis" dolog miatt ugye? (Bűnözők bujkálnak külföldön)

Valakinek esetleg tapasztalat?

Vagy aki jártas jogi témákban, kérem segítsen


2019. jan. 23. 02:19
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
51%

Egyedem -begyedem!


Mi a jó égnek írsz baromsagot, ha fogalmad nincs a dolgorol ??????

A gyamhivatalban nem fognak ilyet mondani.

A gyámhivatal azt fogja mondani, indítson gyermekelhelyezési pert es tartásdíj iránti kerelmet. Ha ezt megtette, akkornz honap nem teljesites utan kerjen vegrehajtas apuka ellen. Ha nem sikerul es meg van a nemleges foglalási jegyzek, akkor azzal együtt mehet a gyamhivatalba államilag megelőlegezett tartásdíjat kerni. Ennek ezeken felül feltétele meg higy az egy fore juto jovedelem ne érje el a mindenkori nyugdíjminimum kétszeresét. A tartásdíj pedig nem 8000 forint lesz, hanem a jogerős ítéletben szereplő összeg, azzal a feltétellel, hogy ez nem haladhatja meg a mindenkori öregségi nyugdíjminimum 50%át

2019. jan. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!