Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nincs határozat...

Mit tegyek, ha nincs határozatom a kizárólagos gyámságról?

Figyelt kérdés
Több, mint négy éve váltunk el, volt férjem nem magyar állampolgár, külföldön él már 8 éve. Eddig a lányomnak már kétszer csináltattunk személyit, most is kéne mert lejárt és utaznánk meglátogatni apát. Nos, úgy tűnik, apa nélkül ezt nem lehet elintézni. (Eddig miért nem volt baj?Sosem együtt mentünk, mindig egyedül intéztem mindent)Szóval a válásunkat egy tárgyaláson kimondták, hiszen apa nem is itt él. Viszont erről csak a válási jegyzőkönyvet postázták el, amiben benne van ugyan, hogy én vagyok a gyerek gyámja is, de sok minden más információ mellett (gyerektartás, ház elosztása) ami nem tartozik idegenekre. Honnan igényelhetnék egy határozatot, amit a bíróság meghozott, de nem küldött meg nekem papíron? Köszönöm a segítséget.

2019. jan. 29. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Bemutatod a jegyzőkönyvet, nem fogja érdekelni őket a többi rész, adat, csak ami a gyámságra vonatkozik.
2019. jan. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
A bíróság kiadja kérésre.
2019. jan. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. És ugyanahhoz a bírósághoz kell fordulni, ahol elváltunk? (Másik város)
2019. jan. 29. 10:47
 4/10 anonim ***** válasza:
A gyerek gyámja biztos nem vagy, de ne zavarjon. A gondviselője vagy. Válási jegyzőkönyvre a világon semmi szükség, neked a gyermekelhelyezesrol szóló jogerős itelet kell. Az apaval egyutt kell menned, miután nincs kizárólagos felügyeleti jogod, vagy ha nem megoldható, akkor az általa adott hivatalos meghatalmazassal
2019. jan. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Szerezz egy meghatalmazást, töltsd ki az apa helyett, én is így csináltam. (természetesen a szóbeli beleegyezésével)
2019. jan. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5!


Aztán hamisítsa is alá ??????

2019. jan. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem személyihez még sose kértek apát, se meghatalmazást, 1/2 éve csinaltattuk.

Csak az útlevélnél kellett.

2019. jan. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ügyintėzöje vålogatja,személyit kelett a kisebbik fiamnak csinåltatni mert le járt .fėrjemet küldtem el fiunkal, ere nem tudtåk elintėzni mert én is kelletem hozå .
2019. jan. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A legjobban szerintem azzal jarsz, ha kersz tole irasbeli meghatalmazast az ugyintezesre, hogy a neveben eljarhass. Ha szemelyivel meglatogathato, akkor gondolom vagy EU-ban lakik, vagy kornyezo orszagban (akikkel van ilyen megallapodas). Onnan meg par nap alatt meghozza a posta.
2019. jan. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Írtam a bíróságra egy levelet és a volt férjemnek is küldtem egy nyilatkozatot hogy írja alá és postázza vissza. De ez elég visszatetsző nekem, hogy egy személyit és egy diákot nem tudok neki csináltatni egyedül.... :-(

Egyébként négy éve váltunk, nem is olvastam végig a jegyzőkönyvet tüzetesen, csak bevágtam a fiókba, sosem kellett. Most elővettem, és felfedeztem hogy a bíró alá sem írta. Ott a neve nyomtatva, meg egy pecsét. Ez normális?

2019. febr. 1. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!