Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kizárólagos gyerekfelügyeleti...

Kizárólagos gyerekfelügyeleti jog miatt bíróságra megyünk. Mekkora az esély hogy én mint édesanya kapjam meg?

Figyelt kérdés
Az apukával még a terhesség során elváltak utjaink,4honaposan megvert,(amit bizonyítani is tudok).A lányom kb.6hónapos koráig,néha-néha jött az apuka látogatni,aztán 1 évig semmi.Nem is érdeklődött.Majd fél évig fizetett havi 10 ezer forintot,utána pedig a gyerekvédelmiseknél megállapodtunk heti 1 láthatásban,az összegen amit addig adott nem kértem az emelést.Nem a gyerektartást tartottam fontosnak.Nem vagyok annyira rászorulva hálaistennek .Azota eltelt majdnem fél év,a heti 1 gyerekláthatással nem élt.Kb 3hetente jött el 1órára.Akkor általában hozott vmi ajándékot,és nagyon ritkán adott 10ezer forintot,2-3 alkalommal.Most azt követeli hogy a gyerektartás az ő lakásán történjen.Ezzel telt be a pohár.Fenyeget,csunyán beszél velem a kislány előtt,és a láthatás során a kislánnyal sem ugy foglalkozik mint kéne.Mit gondoltok hogyan dönt a bíróság?
2012. nov. 8. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az apának semmi esélye. Csak nagyon kivételes esetekben veszik el az anyjátol a gyereket(alkoholizmus, prostitució stb.)
2012. nov. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Semmi esélye az apának, náld van a gyerek, Te neveled, Te tartod el, nem veheti el töled! Ha drogos lennél, vagy pszihésen beszámíthatatlan, ill. egy nagy K. akkor lenne esélye, egyébként semmi.
2012. nov. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. Nem lesz itt közös felügyelet. A bíróság anyapárti. A pasinak meg elég sok van a rovásán bizonyíthatóan is. A kizárólagos felgyelet számodra egyértelműen jár, hiszen, ha ez közös maradna egy útlevelet sem tudnál csináltatni az apa nélkül, vagy iskolába sem irathatnád be, ez pedig teljesen ellehetetlenítené az életed, mert apa sosem írna alá semmit. Szóval ezt a bíróság is tudja, úgyhogy ne aggódj. A gyerek átadása oda-vissza pedig mindig az anya lakásán van a bírói gyakorlat szerint. Te nem vagy köteles apához vinni, neki kell jönnie. Ne aggódj az ilyen apák hamar lepattannak, csak szeretik fitogtatni a nem létező hatalmukat. Ez most csak erre megy ki, de esélye az semmi:DDD
2012. nov. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Megnyugtat hogy velünk szemben semleges emberek is ilyen véleménnyel vannak:)
2012. nov. 9. 07:40
 5/6 anonim ***** válasza:
UGyan már, csak a szája jár az idióta apukának! Ő nem követelhet a világon semmit, jó ha tudod, itt aki betarthat a másiknak az te vagy vele szemben. Ha még kicsi a gyerek, akkor csak meglátogathatja, 3 éves koráig nem is viheti el, hiába veri magát...a bíróság a te javadra fog dönteni hidd el.
2012. nov. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még normális apukának se lenne sok esélye.

A pszichiátriai problémának is nagyon súlyosnak kellene lennie hogy számítson. Ha a Te rovásodra semmi sincs, anyagilag is rendben vagy, végkép nálad marad. Arra vigyázz ha szemét előadhatja úgy hogy a láthatást akarod megvonni. Érdemes "véletlenül" úgy intézned a kapcsolatot vele hogy legyenek tanúid. Gondolom a nem fizetést is felhozod majd ellene...

2013. febr. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!