Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereknél nektek mennyire...

Gyereknél nektek mennyire számít, hogy ki az anyja? (lejjebb kifejtve)

Figyelt kérdés

Rokonságunkban született egy kisgyerek, most már két éves. Én elvagyok vele, szeretem is, kedvelem is (bár nem vagyok nagyon oda a kicsikért), de értelmes is, kedves is. De én az anyjával is kijövök (az anyja az unokanővérem). Viszont van a hugom, aki távolságot tart a kislánnyal, velem se jön el meglátogatni (én sem megyek gyakran, de egy városban lakunk, és azért 4-5 hetente meglátogatom őket, viszek valami apróságot, kicsit eljátszom a kislánnyal). Hugom soha nem jön, ha közös rokonnál összefutunk (pl. szüleinknél) az unokanővéremékkel, és ők hozzák a kislányt is, hugom valamire hivatkozva visszavonul, vagy elmegy otthonról.

Kérdeztem az okát, bár az ő dolga. A lényeg, hogy a hugom nem jön ki az unokanővérünkkel, egyszerűen nem kedvelik egymást, kicsit sem. Na mármost, hugom ezt mondta: "Ha nem szeretem az anyját, akkor nem szeretem a gyerekét sem."

Ti ezzel hogy vagytok? Külön kezelitek a gyereket az anyjától ilyen szempontból? (Érdekelnének a vélemények, mert érdekes megközelítés.)



2019. febr. 14. 18:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én húgomat imádom annak ellenére, hogy az anyját ki nem állhatom, illetve csak ki nem állhattam, mert már nincs velünk. Féltestvérek vagyunk csak, apánk közös.


Bár gondolom ez nem teljesen ugyanaz, mint, hogy ha egy távoli rokon gyerekéről lenne szó.

2019. febr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez inkább csak kifogás.


Szerintem eleve nem szereti a gyerekeket, vagy más gyerekeit nem szereti, ha esetleg van neki.


Viszont ezt el kell tudni fogadni, hogy nem mindenki van oda a gyerekekért.


De gondolj bele, jobb is így. Ha a húgod meg az unokatestvéretek elkezdenének veszekedni a kislány előtt az szegény gyereknek se lenne jó.

2019. febr. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a legfontosabb a sztoriban, hogy a kislány rokonságában van olyan, aki szereti, szívesen tölt vele időt, szívesen játszik vele (pl. te, kérdező). Ha nem mindenki a rokonságból, azzal önmagában nincs baj.

Egyetértek 12-essel, szerintem is húgod úgy általában nem szereti a gyerekeket, ez a gyökere a viselkedésének.


Ettől függetlenül maga az elv szerintem marhaság. Kicsi gyereknél azért, mert egy gyerek alapvetően szeretetreméltó, és ha őhozzá kedvességgel, szeretettel viszonyulok, annak én leszek a legnagyobb nyertese, mert a gyerek tud a legőszintébben szeretni.

(Ez nem vonatkozik a összeférhetetlenné nevelt gyerekre, de ott őmiatta nem akarnék játszani, barátkozni vele.)


Nekem sok rokonom él(t) falun, és a húgod által mondott elv alapján időnként láttam haragot, gyűlölködést, de minimum távolságtartást családok között. Tehát azért voltak rossz véleménnyel X családról, mert 30-50 évvel ezelőtt az apja így meg úgy viselkedett az ő szüleivel. A szülők már egyik oldalon sem élnek, X család minden tagja kedves és jóindulatú ezzel a családdal. Ezek a gyűlölet-őrizgetések számomra undorítóak, és jelzem, épp a gyűlölködőnek ártanak egészségileg is! A kisfiamat is arra tanítom, hogy a haragot engedje el, ne őrizgesse, mert az neki árt. Generációkon keresztül őrizgetni pedig egészen biztos betegítő hatású.

Persze a kérdező nem haragról, gyűlöletről beszélt, csak arról, hogy "nem jön ki" egyik a másikkal, "nem kedvelik egymást, kicsit sem". De az ilyen megfogalmazás (és ilyen viselkedés) mögött általában őrizgetett sérelem, harag, gyűlölet van.

2019. febr. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
20%
Én itt annyit látok, hogy adott ez a szegény kisgyerek és a testvéred ellenséges vele- holott szegény kicsi nem tett semmi rosszat. A gyerekek nem hülyék, érzékelik az ilyet-és bizony súlyosa nyomokat hagy bennük az ilyen viselkedés, az ok nélküli kirekesztés. Na ezt teszi azzal a kisgyerekkel a testvéred.
2019. febr. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. Szerintem számít, és nem csak azért, mert vérségi kapcsolatban áll a gyerek egy utált emberrel.

Saját példa: gyűlöletet és undort érzek a sógorom párja iránt, mert egy rosszindulatú, lekezelő, nyávogó hisztigép (nem sorolom a részleteket). Mégis úgy voltam vele, hogy a gyerekét próbálom nem utálni. De mit lehet csinálni, ha a gyerek egy az egyben az anyja nevelése, és ő is egy utálatos, kétszínű majommá válik?

A te esetedben szerintem békén kellene hagynod a húgodat, ne erőltesd rá amit nem akar.

2019. aug. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!