Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mért ilyen lusta sok kamasz,...

Mért ilyen lusta sok kamasz, sőt 18-20 éves fiatal? Mért gondolja hogy ő felnőtt miközben mindent az anyja rendez, intéz és csinál sokuk helyett otthon, akár csak egy óvodás gyereknél? (Lennt)

Figyelt kérdés

Mért olyan önző sok,mért van az hogy ma egy 15-20 éves lány van hogy anyukájával vasaltat és a házimunka az számára hogy a saját szobáját kitakarítja(ez szerintem nem házimunka,az ő szobája minimum az ő dolga az),de életébe nem mosott fel,vagy porszívózta/takarította ki a többi szobát, konyhát,anyukája cisnál mindent,anyuka csinálja még a szendvicsét is.Hol felnőtt akkor már az ilyen fiatal?Ez a fiúkra is vonatkozik.

Mért van hogy sok 18 évest még ebben a korban is szülőnek kell cipelnie ha fája torka,mert nem tud egyedül orvoshoz járni?

Mért ilyen önálótlan és önző sok kamasz,mért gondolják hogy nekik jár a laptop,a menő telefon,a tévé és a többi elektronika miközben otthon semmit nem segít,csak a pénzt viszi el otthonról,plázázik,mekdonáldszozik folyton persze más pénzéből?

Mért van egyre több anyu pici lánya,fia?



Elnézést a kivételektől,mert sok fiatal elmegy nyáron dolgozni,hogy abból vegye meg a tanszerét,abból menjen nyaralni,ruhát vesz,de sokat akit be is tesz a munkahelyére a szülő van(,hogy megtudja mi az a munk)a hogy az 1 hónap alatt keresett pénzét 1 nap alatt elkölti márkás telóra és utána elvárja hogy egyéb igényeit anyuka elégítse ki.


2013. jan. 12. 18:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%
Mert kamaszok :) Én is ilyen voltam. 10ig aludtam, csak a buli érdekelt. Igen és anyukám vasalt, főzött mosott. Én hétvégén besegítettem a takarításba,de csak azért, hogy elmehessek szórakozni és ne legyen az mondva, hogy nem csinálok semmit azon kívül. Aztán 19évesen kinőttem belőle :) 22évesen megismertem a férjem és férjhez mentem. Most 29éves vagyok. Mosok-főzök-takarítok. Ezzel jár a kamaszkor. Mikor élvezze ki egy ember a semmittevést, mikor keresse a saját útját? A kamaszok élete(lelki) viszonylag nehéz. Még nem tudják,hogy felnőttek-e. Van ilyen, ezzel jár a kamaszkor :)
2013. jan. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

és sajnos úgy tapasztalom,hogy van hogy ez akár 25-30 éves emberekre is igaz.Nem hinném hogy egy fiatal aki mindent megkap és semmi dolga nincs otthon,ha el is megy 1 hónapra dolgozni megtanulná mi az élet,hogy dolgozni kell az áhított tárgyért,hisz a való életben sok mindent szeretnénk de még sem vehetjük meg mert más kiadásaink vannak és hiába az 1 hónap munka ha ugyanúgy mindent megkap a semmiért.


Igen nagy kettősség van nem csak fiatalok,hanem a felnőttek világában is,mert az egyiknek mindenért meg kell dolgzonia és azt sem költheti magára,meg nehézségek vannak otthon és be kell szállnia a költségekbe,míg a másik eldorbézolhatja.Egyik dolgozik a semmiért,hogy ne legyen adosság,a másik meg nem tesz semmit és kapja a cuccokat,dolgokat csak úgy.


A kivételektől elnézést.Csak kíváncsi lennék elgondolkodtak e a fiatalok,fiatal felnőttek hogy mennyit adtak ők vissza a szüleiknek,elgondolkodnak e hogy kihasználják esetleg őket.


A kivételeknek meg tiszteletem és ne is vegyék magukra,mert sajnos ők szokták magukra venni,mikor őket megérdemli a pozítív hozzáállás,szó.

2013. jan. 12. 18:15
 3/25 Argloss ***** válasza:
100%
A válasz egyszerű. A szüleik miatt, akik így nevelték fel őket.
2013. jan. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
57%

Nemtudom, én tipikusan anyuciapuci kicsikölke vagyok szerintem, és ha megkérnek felporszívózom az egész lakást, sőt, ha anyukám esetleg beteg, akkor fel is mosok, ha megkér rá. Szendvicset magamnak csinálok, mert én tudok csak olyat, amilyet szeretek. (Nem ius értem, hogy más hogy tud csinálni valakinek? Számomra felfoghatatlan...) Sőt, volt hogy vasaltam, de csak mert sose vasaltam, és ki akartam próbálni. (3 ruhát sikerült egy óra alatt, de nagyon élveztem... Mondjuk meg is untam, ennyi épp elég volt.)


Viszont azért ez durva, amit írsz, azthittem 16+ korúak már önállóak. Én örülnék, ha szabad kezem lenne, és elmehetnék nyugiba egyedül orvoshoz, és általában anyukám visz el, nem engedi, hogy elmenjek.

OFF

Egyébként nekem is van menőtelefonom. (Közép-felső kategóriás) Sony Xperia S, Van TV-m: Samsung SyncMaster P2470HD, van házimozim, HTPC-vel, meg minden ami jó. (Genius SW-HF5005+HTPC, amit én állítottam össze.) De ezek nekem csak azért vannak, mert az ilyesmi kütyük a hobbim. (Ahogy apukámnak is.) Sokszor úgy kapok valamit, hogy apum 'játszik' előtte vele. (Ez többnyire abból áll, hogy vegyük a DreamBoxot, amit kaptam, azon flashelt rá egy unofficial firmware-t, meg ilyenek.

ON:


Érdekel, mennyien vannak általad leírt fiatalok, bár nem járok plázákba, se mekibe (legalábbis elég ritkán) de attól tartok lehet tényleg ott csöveznek, és ez elég rossz, ugyanis 14 évesként elég rossznak tartom, hogy a nálam idősebbek is olyan bal...fékek, hogy nem tudnak önállóak lenni ilyen téren, nem csak mi 'kicsik' vagyunk a szüleinkre csimpaszkodva.

2013. jan. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Szerintem ez így nem teljesen igaz,ez csak az önzőség mentegetőzés a lustasággal szemben,azzal hogy segítesz otthon azzal még úgyanúgy lehet szórakozni menni,kamasznak lenni.Ez csak mentegetőzés.A pénzzel tömött gyerekek kiváltásga.


Én 12 évesen már mosogattam rendszeresen,napi szintem,porszívoztam a szobákat,mert sokat kellett dolgozniuk a szüleimnek és későn értek haz,bútorápoloztam,felmostam, és 13,5 éves korom óta vasalok,sőt 12 éves korom óta renszeresen én csinálom a szendvicseimet.A cuccaimat én vettem,nem vettettem meg mással.De ugyanúgy bár rikábban és a kis kapott pénzemből(szüli,névnap nem volt soha sok)abból mentem moziba többnyire.

Sok barátnőm volt aki úgyanúgy szorgalmas volt,aki viszont anyagilag jobban állt ott volt a lustaság jellemzőbb akár 20-28 évesen is.


Nem azt mondom hogy nem lenne rendes felnőtt belőlük,de sokszor jobb ha hallgatnak.Abban viszont biztos vagyok egyszer sem gondolkodtak el azon mennyi pénzt vittek el otthonról,vagy mennyire használták ki a szüleiket.

2013. jan. 12. 18:23
 6/25 A kérdező kommentje:

14/L-nek!


Ha bemész Mekibe akár hétközben,vagy plázákban gyakran tömve vannak kamaszokkal ott eszik a drága kajákat és valaki nem heti egyszer hanem napi szinten veszi a menüket.Még fiatal vagy de gondolj bele sok ember 85.000 ft-ot keres havi szinten,csak heti 2-3 meki adagot számolj le add össze havonta és már mennyit költöt a szülő nehezen megkeresett pénzéből,és ezt az alacsony keresetű szülő gyereke is megcsinálja.És biztos hogy még vásárolgat is.

Ahol dolgozok oda a dolgozók gyerekeit lehet nyári munkára hozni és bizony beszélgettek,mesélgettek a gyerekekről akik mind 17-20 év között voltak és bizony otthon segíteni,vagy elmenni boltba anyunak,fiúknál hogy lenyírja a fűvet néha,vagy más otthoni besegítés bizony igen csak hiány volt az elbeszélések alapján,utánkban is bőven van fiatal ilyen típus.És sajnos az orvoshoz szülő cipelés is igaz sok középiskolásnál,mert ha valamit egyedül kell intézni az már bizony nem megy,tankönyv osztásnál is van hogy a szülő cipeli a gyereket ne hogy már neki kelljen haza vinni a hátán még megszakadna.


Te legalább 14 évesen próbálgatsz tenni is valamit,nem csak kapni akarsz.Nem hiszed azt minden csak jár de tenni,kiérdemelni nem kell.

2013. jan. 12. 18:32
 7/25 anonim ***** válasza:
77%

Bevallom a leírásod alapján magamra ismertem. Mármint a szüleit kihasználó, lusta, elkényeztett gyerek rám is igaz... Megpróbálok változtatni ezen.

16/L

2013. jan. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
71%

Megertelek!

20 vagyok, es sajnos sok korombelivel talalkozom...

Igaz, meg nyaron fejeztem be a gimit (kulfoldon elek)

Volt egy iskolai kirandulas, 5 napra utaztunk el, a szallodaban, a szobatarsaim meg a boronduk felett allnak, megdobbent arckifejezessel, majd mondjak egymasnak, hogy " azt sem tudom, hogy mi van nalam, anyukam pakolt be"

Es ezt komolyan gondoltak! Konyorgom, egy 17-18 eves ne lenne kepes bepakolni maganak? azt se tudja, hogy mire van szuksege 5 napra?

En 15 evesen kollegista voltam, egyedul pakoltam be, a kutya se nezett ram, hogy mindened megvan kislanyom?

Ha valamit elfelejtettem, akkor megvettem helyben, tanulva a hibambol, maskor elore bekeszitve azt.

Mivel mar erettsegiztem, es a foiskolan egy szemesztert halasztottam, elmentem dolgozni. Sajnos sokszor delutan dolgozom, ami azt jelenti, hogy 16-18 evesekkel kell egyutt lenni, ami jo, mert fiatalok, mint en... de ami nagyon nem tetszik, hogy mindent ott hagynak, es nekem kell befejezni helyettuk, ha nem tennem, akkor engem hibaztatnanak.

Munka kozben sms-eznek, a tanyer halmok meg ott sorakoznak a pulton, es semmit sem lehet mar ratenni. Es ilyenkor is csak a telefont nyomkodjak! En elszegyelnem magamat a helyukben!


A masik, a kereset... sokan azon sajnalkoznak, hogy most kaptak fizetest, de mar nincs is belole semmi, mert elkoltottek ruhakra, meg mindenre.

Oke, en is veszek belole azt ami tetszik, de en felreteszem a keresetemet, gyujtom amig tudom, kitudja mi johet alapon.

Otthon fozok, mosok, takaritok, es mostmar tanulok is.

Az pedig, hogy ertem kell, hogy jojjonek sajnos nem az en hibam, nincs kocsim, igy ki vagyok szolgaltatva ebbol a szempontbol.

Ha tudok, csak gyalog jarok boltba, de minden messze van, itt kocsi nelkul keptelenseg elni, a kocsi pedig penzbe kerul.

Sosem koltekeztem tul, mindig vigyaztam a penzemre, es ez kesobbiekben sem lesz maskeppen.

Oke, van olyan napom, hogy hulla faradt vagyok, nincs kedvem elpakolni, vagy kimosni egy adagot, de akkor masnap bepotolom.

Szerintem ilyen koru fiataloknak mar ideje lenne megtanulni gondoskodni magukrol.

Mi van azokkal a 16-18 evesekkel, akiknek gyerekuk lesz? Ha magukrol sem kepesek gondoskodni, hogy tudnanak egy masik elolenyrol?

Sajnos sok ilyet lattam mar...

2013. jan. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el csak a kérdést...


Nem mindenki lusta. Én már dolgozok. Építőipar...napi 10 óra. Remélem tovább nem kell sorolnom.


Hétfőn 20F :DDDDDDDD

2013. jan. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
100%
az ilyen korú embereknek a szülei általában pont olyan korszakban nőttek fel amikor nehéz volt az élet és szart sem kaptak meg csak nehéz munka árán. ők ezért jó szülő módra próbálják ezt elkerülni a saját gyermeküknél és kinyalják a seggüket, csak ezzel nevelnek belőlük életképtelen embereket. legalábbis a saját tapasztalom ez... ezt látom a bátyámon. (21 éves) alszik egész nap, este felkel és leül kockulni, napi egyszer kajál, mielőtt még anyám lefeküdne és még a szájába teszi előtte a kaját kb. nekem is állandóan minden sz*rt megcsinál, és venné nekem a cuccokat, de elutasítom (néha durván) mert már ezerszer megmondtam neki hogy ne csinálja mert a bátyám is ettől ilyen életképtelen, de egyszerűen nem tudja elnézni hogy a gyermekének hiánya legyen
2013. jan. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!