Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kivágnátok a lakásból az...

Kivágnátok a lakásból az ilyen embert?

Figyelt kérdés

Közös családi ebéd (tágabb családi kör), az egyik családtag megjegyzést tesz, hogy ő nem eszik semmit az elkészített kajákból (mert vegán), és mivel nincs olyan étel, ami számára ehető lenne, így ő inkább cirkuszt csinál. Senki sem szólt előre, hogy érkezik egy vegán ember is, úgy készítsünk ebédet.

Mi lenne adott helyzetben a helyes megoldás?


2019. febr. 18. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Ki... Ha nem tetszik el lehet innen menni. Ha én megyek valahova és nincs a kedvemre való, inkább nem eszek semmit, majd beugrok valahova hazafelé.
2019. febr. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Én mint vendéglátó rosszul érezném magam, amiért nem szóltak. Megpróbálnám megoldani a helyzetet és keresni olyan ételt, amit meg tud enni. Persze ez függ a vendég viselkedésétől is. Mit jelent a "cirkuszt csinál"?
2019. febr. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Ha valaki finnyás akkor jelezze ELŐRE!
2019. febr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
Nem vágnám ki, nem vagyok olyan vérmérsékletű. Mondanám neki, hogy nem tudtam, hogy jön, senki sem szólt. Elmagyaráznám neki, miért idi.óta dolog a vegán étrend, de egyébként magát már úgyis lejáratta a hisztivel, minek tetézni.
2019. febr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit értünk "cirkuszt csinál" alatt.

Mert ha csak korrekten leközli, hogy nem étkezik, mivel más étrenden van, akkor nincs semmi gond.

Ha elkezd megjegyzést tenni, hogy nincs vegán koszt, akkor simán visszakérdeznék: "Jelezted ezt előre, kedves Iksz Ipszilon?".

Kb ennyi.

2019. febr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%
Elnézést kérnék tőle és zokogva kezdenék neki a marhapörköltnek :D
2019. febr. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
98%

Adnék neki némi kenyeret egy kis zöldséggel és jó étvágyat kívánnék hozzá.

Ha nem tudtátok, hogy vegán, akkor nem tudtatok felkészülni. Ezt simán meg is mondanám neki. Ha az ember tudja, hogy vendégül lát egy vegánt/vegát/ételallergiást/paleóst, akkor felkészül. De alapból én sem készítek a vendégeknek 9 féle kaját, arra számítva, hogy hátha valaki nem szereti a húst/tojást/lisztet stb.

2019. febr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Nem érdekelne, hogy nem helyes, mosolyogva tenném a tányérjára az aloé verát, cserepestől. Jó étvágyat!
2019. febr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
Hát ha cirkuszol, akkor azt mondanám neki, hogy ÍJB+, hogy nem szóltak, de ha szóltak volna, akkor se vagyok diétás nővér, hogy különféle menüsort csináljak, ott a hűtő, van benne zöldség, meg kenyér, és hajrá, jó étvágyat.
2019. febr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

Egész pontosan mit jelent, hogy "cirkuszt csinál"? Ez elég tág fogalom, pl. a mi családunkban cirkuszolásnak minősül, ha bárki bárkivel nem ért egyet, és leérveli azt.

Kicsit részletezd, kérlek!

2019. febr. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!