Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illik-e/adnátok e pénzt?

Illik-e/adnátok e pénzt?

Figyelt kérdés

Csak polgári esküvő lesz, templomi illetve lagzi csak később, csak egy közös kajálásra megyünk el utána.


Adnátok-e pénzt, ha igen mennyit?


Csak mert úgy tudom ezt akkor szokták mikor lagzi is van.(testvéremről van szó)


Köszönöm. :)



2019. febr. 21. 23:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%

Beszélnék a szüleimmel és a tesómmal, hogy ők hogyan gondolják. Ha pl. a szülők fizetik a költségeket és szűk családi körről beszélünk (mondjuk max. 10-en vagytok a két családból), akkor kicsit furcsa borítékban pénzt adni, lehet hogy inkább felajánlanám, hogy fizetem a nászutat, a fotóst vagy a gyerekágyat, az új ajtót a házban stb.

Kevésbé gázosan jön ki, de a végeredmény ugyanaz, kb. annyit kell beleadni, amennyit fizettek az étkeztetésért.

2019. febr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
86%
Kollegamek tavaly ugyan igy hazasodtak! Mi igy is adtunk penzt, hogy legalabb a fogyasztasunkat alljuk!
2019. febr. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
75%
Adnék, ha megtehetem testvernek 50et adnék.
2019. febr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
43%

Nálunk baráti és ismerősi körben az a szokás, hogy a menyasszonytánckor dobjuk be a fogyasztást, kicsit túllőve (gyerekek 10K, felnőttek akik isznak is 20K)

A nászajándék szerintem illik állófogadás, otthoni vacsora esetén is. Ez már inkább a te pénztárcádtól függ, lehet egy kávéfőzőtől (vagy az ára) egy komplett szobabútorig (vagy az ára) bármi. Kérdezd meg a testvéred, hogy pénzt kér vagy kinézett valamit, amit szeretne megkapni?

Futottunk már össze olyanokkal esküvőn, akik a férj és feleség haverjai és össz-vissz 10-20 ezer forintot adtak ajándékba és a tánckor. Na ez szerintem elég ciki.. ha elmegyek egy buliba, előtte eszek, közben végig iszok, az sehogy nincs meg 10-20 ezerből két főre, ezt egyikük se gondolta végig, de azért tudtak vedelni mintha muszáj lenne.

2019. febr. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk csak szülők és testvérek voltak az esküvőnkön, nagyon szűk körű volt, és csak polgári szertartás volt azután pedig étterem. Mi az étteremben kaptuk meg mindenkitől az ajándékot, ami javarészt pénz volt. Az éttermet mi álltuk. Szüleimtől és testvéreimtől pénzt kaptunk. Nem az étkezés rendezése miatt. Hanem a férjemmel való közös jövő "elkezdése" végett. (nálunk mivel nem volt lagzi, úgy nem volt menyasszony tánc sem, úgy tudom a menyasszony tánc van erre "kitalalva" hogy abból fizessek az esküvőt, esetleg naszutat, vagy közös jövő elkezdése). Nem tudom nálatok ez a később mit jelent. Mikor lesz lagzi? Mennyivel később, egy nap, egy hét, egy hónap egy év? Mert ha nem úgy, hogy pár nap múlva, ergo nincs teljesen lefixalva és megrendezve, akkor az is lehet hogy később meggondolják magukat és lemondják a lagzi, így ebben az esetben a kajálás alatt adnám oda a nekik szánt pénzt.
2019. febr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nálunk az unokatestvéremnek volt így az esküvője, mi a templomi után adtunk. Igaz a lagzijukat a szüleik támogatták anyagilag, nem voltak rászorulva.
2019. febr. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A közös kajálást ki állja? Ha ők vedégelnek meg, akkor illik adni pénzt, akkor is, ha nincs mellette éjféli tőtikápi meg zenekar. Ha ti, akkor én csak vmi jelképes ajándékot adnék mellé.
2019. febr. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!