Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kérhetném meg a szüleim...

Hogyan kérhetném meg a szüleimet úgy, hogy ne tűnjön követelőzésnek?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátnőm a héten utazott volna Olaszországba, de ma derült ki, hogy lejárt az útlevele, személyije meg nincs. Lőttek az utazásnak.

A szülinapomra azt kapom, hogy elmegyünk Nápolyba az őszi szünetben. A barátnőm nagyon szerette volna ezt a nyaralást, és azt mondta, kérdezzem meg, elvihetnénk-e őt is, persze kifizetik. Ennek ellenére nem sértődne meg, ha mégse jönne össze a dolog.

Nagyon örülnék persze, ha jönne, csak azt nem tudom, hogy adjam elő anyáéknak... Ti megengednétek ezt?

14/L


2010. júl. 1. 22:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
37%
Szia! Talán gonosz vagyok, de én nem engedném. Akármilyen jó barátnő is, nem mindig adódik olyan alkalom,hogy csak a család együtt legyen, és ő ebbe nem tartozik bele. Másképp viselkedtek, ha van ott még valaki és még a legeslegjobb barátok is tudnak zavarni. Nagyon aranyos vagy, hogy gondolsz rá, de ha családdal mész, akkor legyél együtt a családoddal, a barátnőddel számtalan időt tölthetsz. Ő is mehet még a nyáron a szüleivel, főleg ha már elkészültek az iratai :)
2010. júl. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem meg nagyon jó ötlet. Te sem vagy már kislány, annak idején én is nagyon örültem amikor eljöhetett velünk barátnőm. Az ember a szüleivel nem tudja kibeszélni a pasikat például :) Simán kérdezd meg anyukádat, aztán majd mond rá valamit. Ez egyáltalán nem követelőzés.
2010. júl. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Na, máris kétféle válasz!=)

Igen, egyrészről sokkal szórakoztatóbb lenne, mert a szüleimmel tényleg nem beszélhetek arról, hogy szólítsam le azt a srácot a fagyizóban!=)

Másrészt, ez egy ajándék, amire évek óta vágytam, és annak is örülök, hogy egyátalán megkapom, és valahogy pofátlanságnak érzem ezzel odaállítani...

2010. júl. 1. 22:20
 4/23 anonim ***** válasza:
82%
Igen, kétféle válasz, hát nem vagyunk egyformák, ettől színes a világ :)
2010. júl. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%
Ha az én lányom lennél (nekem is van egy lányom) akkor én örülnék, ha jönne a barátnőd is. :) Én szeretem, ha zajlik az élet, és szerintem a nyaralás is jobb, ha van ott még valaki, aki nem idegen.
2010. júl. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
58%
Én is amellett vagyok, hogy a szüleid családösszetartó szerepet is szánnak a nyaralásnak, így nem biztos, hogy díjazni fogják az ötletet. Ez akkor lenne elképzelhető, ha pl. többen, baráti családokkal mennétek, és a szülőknek is lennének ott haverjaik. De így, hogy a szüleid hármasban gondolták, a legjobb indulat mellett sem biztos, hogy lelkesedni fognak az ötletért.
2010. júl. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az zavarná a szüleidet, hogy minden pénzt mégsem kérhetnek el tőle, és ha megy, nem is fognak.Mert hogy nézne már ki, hogy "Na Anna, ide adod a pénzt?" "Anna most strandra megyünk fizesd ki magadnak" "Anna igaz milyen jó ez az étterem? De a te részed magadnak fizeted" stb. Remélem érted. Ha nem vagytok nagyon gazdagok, szerintem ez lesz az egyetlen akadályozó tényező. Mégha erősködne is a barátnőd, hogy akkoris ő fizeti, még úgyis hülyén nézne ki. De azért kérdezd meg.
2010. júl. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
92%

velünk ez volt 2 éve oda mentem anyumhoz és megkérdeztem hogy eljöhet-e a bnőm és persze mondtam hogy mindent kifizetnek meg minden és aztán azt mondta oké csak előbb beszélje meg a bnőm szüleivel megbeszélték és jöt velünk sosem felejtem el azt az élményt megéri megkérdezni :)

15/L

2010. júl. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Na igen, én is félek ilyen szituktól, hogy mondjuk ott vagyunk az étteremben, és akkor kérjük szépen külön számlázni, mert a vörös kislány külön fizet...Az meg barátnőmnek lenne kellemetlen, ha az utazáson-szálláson kívül mindent kifizetnénk neki.
2010. júl. 1. 22:40
 10/23 anonim ***** válasza:
86%

Én a 4. vagyok újra. Szóval én már csak azért is örömmel vinném a barátnőt, mert a lányomnak sajnos nincs testvére (Kérdező, godnolom Neked sincs testvéred?)


Pedig az olyan jó, mikor két (vagy több) gyerek jól elvan egymással egy nyaraláson, és nem a szülők mellett unatkozik látványosan.


Sőt, tovább megyek, ha lenne több gyerekem, és így akarna jönni egyiknek a barátnője, barátja, így is elvinném (ha beférne az atuóba) :)

2010. júl. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!