Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tapasztaltabb Nő segítségét...

Tapasztaltabb Nő segítségét kérhetném?

Figyelt kérdés
Előző párkapcsolatom 6 évig tartott, elég fiatalon költöztünk össze, és sajnos az érettségi után abbahagytam miatta az iskolát, és dolgoztunk. Szakításunk után semmit nem adott, jóformán csak a ruháimat dobozolta össze, és be sem mehettem többé a közös albérletünkbe. Azóta nem nagyon sikerült összekaparnom magam anyagi téren, és még egy jó állást sem találtam. Épp hogy megélek, félretett pénzem sosincs. Most van egy új párkapcsolatom, nagyon jól érzem magam Vele, de félek, hogy az anyagi problémák miatt nekünk sose lesz gyerekünk, pedig már 27 vagyok. Aggódom a jövőm miatt, nem tudom mit csináljak, bepánikoltam! Egy jó álláshoz még tanulnom kéne, amire jelenleg nincs pénzem, szóval ahhoz is idő kell, de közben nem szeretném hogy lecseréljen a párom valaki másra, mert tök kusza az életem, és a gondolataim is, a kilátástalan helyzetemről nem is beszélve... Mit tehetnék? Mire koncentráljak inkább? Hogy jöhetnék egyenesbe?
2011. jan. 18. 09:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha a mostani párod amiatt dobna,mert kusza az életed,akkor az már régen rossz...és nem egyfelé tartatok az életben.Mindenkinek vannak rosszabb szakaszok az életben.Elöször is keress munkát,ez sokat fog dobni az önbecsüléseden,aztán légy okosabb,és próbálj meg belöle félre tenni,hogy mégegyszer ne kerülhess olyan helyzetbe,mint a korábbi kapcsolatodban.Nem lesz könnyü,de sok sikert kivánok neked hozzá!33/N
2011. jan. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ehhez egy kevésbé tapasztalt férfi is hozzá tud szólni.

Ha az én párom lenne ilyen helyzetben, akkor finanszíroznám a tanulmányait a fizetésemből. Úgy venném, hogy ez hosszútávú befektetés. Ha végzett, kap majd egy jó állást, és rendeződnek az anyagiak.

Mindez csak akkor lehetséges, ha már együtt élünk, akárkiért nem tenném meg. Számomra a 'járás' szakasz még nem éri el azt a komolyságot, hogy anyagilag is komolyan megjelenjek a kapcsolatban. Amint 'véglegessé' válik az elköteleződés, összeköltözünk, esetleg összeházasodunk, jöhet az anyagi támogatás is. Addig nem.

2011. jan. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
szia. Bár én nem vagyok nő, elhiszem, hogy kilátástalannak tűnik az életed most, de legalább van egy párod, és ezt neked kell érezni, hogy ha ezért képes lenne téged elhagyni. Ha dolgozol, közös kasszába benne vagy, egyenlőek a feltételek, ha meg azt érzed, hogy neki több mindene van, nyugtasd meg őt is ha gondol erre, ha nem, hogy te nem akarod azt ami az övé, hogy közös legyen, csak azt, amit közösen szereztek meg. A tanulás témában meg figyi hidd el, sokunk meg tanult, és így sincs zsíros állása, szóval..... na persze az már másik kérdés, hogy sokan elrontják, rossz döntést hoznak fiatalon egy egy nagy szerelem kapcsán. Sokan ebbe a hibába esnek, nem vagy egyedül. remélem kitudod bogozni a jóindulatomból, hogy mit akartam mondani.
2011. jan. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Semmivel nem vagy elkésve, előbb szedd össze magad, szerezz képesítést,jöjj egyenesbe, és ha addigra a kapcsolat is stabilizálódik, utána legyen gyereked.
2011. jan. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem igaza van az előttem szólónak. Én nálad fiatalabb vagyok, de egyértelmű, hogy ilyen dolgok miatt nem dobnám a páromat. Ha dobnám az már régen rossz lenne...

Én jövőben költözöm össze a párommal, akit valószínűleg "eltartok" (utálom ezt a szót) majd még kb 5 évig. Ráadásul Ő a férfi. Persze sosem jutott eszembe, hogy ez ne így lenne. Szívesen adok neki majd (remélem lesz miből) hogy a tanulmányait befejezze, úgyis megtérül majd idővel. Én már most mindent úgy veszek, hogy közösbe megy. 3,5 éve vagyunk együtt, de teljesen egymás mellett állunk.

Nem tudom mennyi ideje vagy a pároddal , de számomra egyértelmű egy párkapcsolatban hogy segítem a másikat ha tudom, hiszen azért vagyok Vele mert Vele képzelem el a jövőmet. Kérj tőle segítséget, ha már érzed ahhoz elég érettnek a kapcsolatodat. Ha nem segít akkor valószínű nem ér neki annyit a kapcsolat mint Neked. Akkor vannak a gondok.

Keress egy jobb állást, iratkozz fel tanfolyamokra, levelezéses szakra valamiből. Próbálj meg spórolni és egyenesbe jössz! :)

Sok sikert

2011. jan. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 18. 10:19
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia

Én veled egyidős vagyok és egy kicsit sajnálom, hogy korábban nem lett gyerekünk, most szeretnénk. Korábban anyagiak miatt nem akartuk mi sem, de így utólag másképp gondolom, szívesebben venném ha most a kistesót és nem az első babát terveznénk. Persze egy stabil kapcsolat nélkül nem érdemes belevágni, meg semmi anyagi háttérrel sem, de gondolj bele hány ember felneveli rendesen a gyerekét nagyon kevés pénzből.

Azt is jó lenne tudni a párod hogyan gondolkodik, végül is a babát is, állást is, tanulást is egy kapcsolatban ketten együtt kell eldönteni nem egyedül.

2011. jan. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
5 hónapja vagyunk együtt, viszont addig,amíg nem jövök egyenesbe, biztos hogy nem költözök vele össze. Úgy vagyok vele, hogy ha már én baltáztam el az életem, akkor én is oldjam meg! Nem akarok egyből ilyeneket rázúdítani! Lehet hülye felfogás, de... nem akarom hogy azt higyje hogy kihasználom!
2011. jan. 18. 10:24
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is csak egy érettségim van, de megcsíptem egy olyan állást amivel annyit kerestem mint a barátom, ami kb 160 ezer. Igaz idegölő meló volt, de legalább nem voltam kitartott, és a 3 és fél év alatt elég pénzt tettem én is az asztalra hogy szó ne érje a ház elejét. Én azt javaslom, hogy mindenképp nézz jobb meló után, akik keres az talál. Ha van jobban fizető melód akkor tanulhatsz. És ha látja a barátod hogy mindent megteszel azért hogy jobban boldogulj, illetve azt is látja hogy nem akarsz feltétlenül rá támaszkodni, az nagyon jó pont a kapcsolatban nála. Ne aggódj azért hogy elhagy, mert ha aggódsz az lejön a hangulatodon, és szinte borítékolod a kudarcot. Döntsd el mit szeretnél elérni és mindent tégy meg érte, ne keseregj hanem higgy magadban. A magabiztos nőket szeretik a pasik, mert érzik hogy itt nem egy tutyimutyi nőről van szó aki alig várja hogy másra támaszkodjon. Tanulj az elszenvedett kudarcokból, és meglátod ha így csinálod ahogy javasoltam pár év és elégedett leszel az életeddel. Ha tényleg szeret a barátod akkor értékelni fogja az igyekezeted, ha meg nem az igazi a kapcsolat akkor ha le is lép te akkor is felfelé fogsz ívelni, és majd jön olyan férfi aki hozzád méltó lesz. Azon meg ne aggódj hogy hány éves vagy, semmi nem szaladt még el. Én 17 évesen szültem az első gyerekem. És 34 évesen találkoztam azzal a férfivel akinek szivesen szülném az elsőt. De ez már nem lehetséges. Szóval tégy meg mindent ami rajtad múlik, állj pozitívan a dogokhoz, és meglátod boldog leszel és elégedett, mert az élet hozzáteszi a magáét ahhoz aki bízik a jobb jövőben. 36/n
2011. jan. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az öt hónap tényleg kevés idő, de ne gondold hogy mindent egyedül kell megoldanod, segíteni is csak annak lehet aki elfogadja (és most nem feltétlenül csak a párkapcsolatokra gondolok)
2011. jan. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!