Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Átirathatom édesanyám nevét...

Átirathatom édesanyám nevét az okmányaimban?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Anyukám 14 éves koromig rosszul bánt velem és csak eszköznek tartott, hogy apukám eltartsa őt és én ezt láttam is, de szerettem és nem akartam, hogy egyedül maradjon. 14 évesen kidobott, mert egy 25 évvel fiatalabb fiúval megismerkedett. Azóta apukámmal és a feleségével elek, akit kb 5 éves korom óta ismerek és őt tekintem anyukámnak.


Most 18 éves vagyok és utálom, hogy az igazi anyám neve szerepel a papírjaimban. Elszeretném őt örökre felejteni. Van arra lehetőség, hogy "mostoha" anyukám neve szerepeljen a papírokon? Ugye koromból kifolyólag adoptáció nem jöhet szóba?! Meglehet valahogyan oldani?



2019. márc. 2. 03:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2019. márc. 2. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Az anya neve nem azon az alapon van az okmányokon, hogy most szereted őt vagy sem. Szóval nem hiszem hogy ez lehetséges lenne.
2019. márc. 2. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
A múltat nem lehet megváltoztatni. Ő szült meg, ha tetszik, ha nem. Mivel már örökbefogadni nem tudnak így muszáj elfogadnod, hogy ő a szülőanyád.
2019. márc. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Csak ha örökbefogadott volna.
2019. márc. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. 18 alatt lehetett volna, ha apád felesége örökbe fogad
2019. márc. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
Természetesen nem.
2019. márc. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
42%
Nekem különböző okok miatt az apám neve változott. Azt vissza lehetett igazítani, de az anyád nevét sosem változtatják meg, mert ő a stabil szülő. Minden az anyához igazodik, így az előttem leírtaknak megfelelően lehet változtatni rajta, azaz neked már sehogy.
2019. márc. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek 13 éves korában megváltoztatták, igaz, kiskorú volt, de a lényeg, az anyja meghalt, mikor ő 7 éves volt. Intézetben élt utána, és mikor egy pasas örökbefogadta, az anya neve egy fiktív név lett onnantól, egy nem létező személy.
2019. márc. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
30%
Apa esetében van lehetőség pl névváltoztatásra, átírásra, de az anya esetében nincs. Sajnálom, ami veled történt, de sajnos a szülőanyaád neve az az egyik alap személyazonosságot igazoló adat, soha nem fogják megváltoztatni.
2019. márc. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%
Apa eseten sincs ilyenre lehetőség, miért írtok baromságot ? A szülők névvé csak és kizárólag örökbefogadás eseten változhat a születési anyakönyvi kivonatban
2019. márc. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!