Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Átirathatom édesanyám nevét...

Átirathatom édesanyám nevét az okmányaimban?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Anyukám 14 éves koromig rosszul bánt velem és csak eszköznek tartott, hogy apukám eltartsa őt és én ezt láttam is, de szerettem és nem akartam, hogy egyedül maradjon. 14 évesen kidobott, mert egy 25 évvel fiatalabb fiúval megismerkedett. Azóta apukámmal és a feleségével elek, akit kb 5 éves korom óta ismerek és őt tekintem anyukámnak.


Most 18 éves vagyok és utálom, hogy az igazi anyám neve szerepel a papírjaimban. Elszeretném őt örökre felejteni. Van arra lehetőség, hogy "mostoha" anyukám neve szerepeljen a papírokon? Ugye koromból kifolyólag adoptáció nem jöhet szóba?! Meglehet valahogyan oldani?



2019. márc. 2. 03:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem írunk baromságot, a nevelőapa átveheti nevére a gyereket, nem? És ennyi, ezzel az igazi apa nevével nem kell nap mint nap találkozni. Itt ez lenne a cél. Az apa esetében lehet, az anya esetében nem.
2019. márc. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
64%
Nem veheti a nevére. Örökbe fogadhatja. Nevére venni azt a gyereket lehet, aki vagy a, meg nem született meg vagy b, képzelt apa lett bejegyezve. A nevére vétel egy nem létező fogalom, teljes hatalyu apai elismero nyilatkozatot szoktak így becézni. Ahogy már írtam, két esetben lehetséges
2019. márc. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Inkább keress egy jó pszichológust és nézz szembe azzal, hogy az igazi anyád az anyád.
2019. márc. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
#12 mi a faccról beszélsz, mikor 16 éves szomszéd gyerek is felvette a nevelőapja nevét és megváltozott a családneve? Te nem láttál még ilyet? Na, attól még létezik.
2019. márc. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
A nevelőapja valószínűleg örökbe fogadta, ezért vehette fel a nevét, szóval az történt, amit 12-es is mondott. Az ilyen örökbefogadáshoz ráadásul az is kell, hogy a vérszerinti apa is beleegyezzen (ha még él).
2019. márc. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Azt állítja a 12-es, hogy "nem veheti a nevére". Dehogynem. Ennyi.

Az, hogy ebbe kinek kell beleegyezni, az nem volt kérdés.

De lényegtelen, a kérdés se erről szólt, és azt száz éve megválaszoltam, szóval ennyi.

2019. márc. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ne keverjük a szezont a fazonnal. A nevére vette konkrétan az egyszerű ember megfogalmazása a teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatra. Kovács János aláírja, hogy a Szabó Zsuzsától valószínűsíthetőek x napon születendő gyermeket magáénak elismeri. Kb ez röviden a nyilatkozat, ami azzal jár, hogy Zsuzsika gyerekenek Jani lesz apaként bejegyezve a születési anyakönyvi kivonatba. Hogy a vezetéknév Kovács lesz e, vagy Szabó, azt ketten eldöntik.

A másik lehetőség, hogy Szabó Zsuzsika anno nem nevezte meg az apát, így képzelt apát jegyeztek be, majd a valódi apa, a mi draga Kovacs Janosunk úgy döntött, elismeri a gyereket, így aláírta a fentihez hasonló, csak konkrét születési dátummal ellátott dokumentumot. Ez esetben megintcsak Kovács János lesz apaként bejegyezve.

A gyerek, ha akarja, nagykorúként bármikor megváltoztathatja a nevet, kiskorúként kell szülői beleegyezés is. Tehát ez a gyermek, aki tegyuk fel Szabo Zsuzsa es Kovacs Janos gyermeke, Kovacs Lucifer, úgy dönt, holnaptól Ördög akar lenni, akkor 10e forint ellenében kérvényezi és engedély eseten máris Ördög Lucifer lesz belőle. Ettől még a születési anyakönyvében az apa neve nem fog változni, az marad Kovács János.

Ha Szabó Zsuzsika osszehazasodik Égető Rudolffal és Rudi örökbe fogadja a draga Luciferket, akkor lesz belőle Egeto Lucifer es ekkor viszont Kovacs apuka kikerul az anyakönyvi kivonatból, Égető viszont bekerül.


Lényeg a lényeg, a kérdező a feje tetejére is állhat, nagykorúként a szülei neve nem fog változni az ő születési anyakönyvi kivonataban

2019. márc. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
90%

16!


Megegyszer. Olyan nincs, higy nevére veszi. Örökbefogadás van ott, ahol van vérszerinti apa bejegyezve és teljes hatályú apai elismerő nyilatkozat ha képzelt apa van. Értem, hogy neked ez magas, ehhez azért kell a 8 általános

2019. márc. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Amugy hogy jon szoba az apa egyaltalan es az hogy kinek a kije kit fogadott orokbe? Kit erdekel? Sokan nincsenek tisztaban vele de meddig tart kiguglizni lehetseges-e? Itt veszekedtek holott 2 perc alatt ki lehet keresni es mar is okosodnatok.. De igen ahogy elottem irtak sokaknak magas mert nem konnyu azt a 8 osztalyt elvegezni...


Kerdezo megis hogy gondoltad ezt? Kitalalnal egy kepzeletbeli nevet bemennel az ezzel foglalkozo szervekhez es atirnak neked a nevet vagy mi? Attol meg o szult es o az anyad, barhova mesz barmilyen iratod van, barmilyen iskolat vegzel vagy akarhol megkell adnod az adataidat az anya neve kotelezo. Nem lehet eltorolni se atirni ezt ersd meg.. Amugy hany eves vagy? Mert ez kb 15 eves fejjel nem lehet erteni

2019. márc. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!