Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Özvegyi nyugdíj jár-e élettárs...

Özvegyi nyugdíj jár-e élettársnak?

Figyelt kérdés
Élettási kapcsolatban élés esetén jár-e özvegyi nyugdij? 12 évet éltünk együtt egy lakcímen. Papirunk nincs róla, nem jegyeztettük be , hogy élettársak vagyunk csak a lakcímkártyánkkal tudom bizonyítani.
2019. márc. 7. 09:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
A fent említett esetben igen.
2019. márc. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jár, kivéve, ha ezen idő alatt más jogán vettél fel özvegyi nyugdíjat.
2019. márc. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
A lakcímkártya nem elég, a megállapító szerv ellenőriztetni fogja, tanúkat hallgat meg ilyen esetben, hogy igazolják: életvitelszerűen együtt éltetek-e. Pár éve kiestem a napi szintű folyamatból, de régebben lehetett kérni az önkormányzatnál hatósági bizonyítványt. Oda kellett vinni két tanút (akik nem családtagok), ők nyilatkoztak és az alapján kiadták. Nem tudom, hogy ez még működik-e, érdemes lenne megkérdezni. Én is segítettem ilyet intézni annak idején ismerősömnek.
2019. márc. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Jár. Nagymamám mikor elhunyt (másfél éve), az élettársa kapta. Nem voltak bejelentve, de közös lakcímkártya, plusz hivatalosan tanúnak kellett igazolnia, hogy élettársak voltak.
2019. márc. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%

Ha közös lakcímetek van több mint 10 éve, az elég.


Törvénye (lásd 45. §-tól):

[link]

2019. márc. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem elég a lakcímkártya. Ez speciel a törvényben sincs benne. Tekintve, hogy közel 22 évig foglalkoztam nyugdíjmegállapítással, talán van némi fogalmam a dologról. Legalább 2 tanú (nem családtag) nyilatkozatára van szükség, hogy életvitelszerűen együtt éltek.
2019. márc. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmnél volt így, két szomszéd tanúskodott, írásba kellett adniuk. Így kapja az élettársa után az özvegyit.
2019. márc. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én most foglalkozom ezzel. Több módon lehet igazolni, az igénylő saját nyilatkozata is elég lehet, kézzel írva, de lakcímkártyák hiteles másolata is jó, és a tanúnyilatkozat is.
2020. máj. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8: Ha ez most így van, akkor jól lerohadt az ügyviteli eljárási fegyelem. Pfff! Lesz jó sok jogtalan megállapítás. Gratula!
2020. máj. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezerszer inkább jogtalan megállapítások legyenek, mint jogtalan elutasítások...
2020. máj. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!