Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes vidékről Budapestre...

Érdemes vidékről Budapestre költözni?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok, környezetmérnök, nyelvvizsgával, jogosítvánnyal. Ahol most élek, évek óta állóvíz az életem, nem tudok elhelyezkedni a szakmámban, tanulnék másik szakmát is de nem nagyon van lehetőség. Irodában dolgozok jelenleg, de nem fizet elég jól, máshova meg csak kihalásos alapon lehet bejutni. Mondhatni csak a szüleim kötnek ide.

Érdemes lehet így költözni? Van egy barátnőm akivel össze tudnék fogni. Szeretném többre vinni, de nagyon félek, ez egy óriási döntés. Volt már így valaki, hogy Pestre költözött?


2019. márc. 18. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
És miért pont Budapestre? Rohadt drága hely és iszonyú a verseny a jobb munkákért, mert már kb az egész ország itt akar lakni... Más szóba sem jöhet?
2019. márc. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért, mert barátnőm is itt van, így nem lennék teljesen egyedül. De ha van jobb ötleted, szívesen fogadom.
2019. márc. 18. 13:26
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Érdemes
2019. márc. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Pest szerintem nagyon túlárazott hely. Ha bérelned kellene lakást, eléggé meg lennél lőve (bár nem tudom az anyagi hátteredet).

Ha ez a környezetmérnök a környezetvédelmi mérnökkel egyenlő dolog, nekem a tesóm (szintén nő), vidéki városban csinált vele karriert. Simán kiírom, mert már 11 éve külföldön él, de pl. Szentgottárd Opelnél, aztán hívták Komáromba is (Nokia valamelyik beszállítójához, oda is nagyon szép pénzért vették volna fel, csak közben akkor a külföld mellett döntött). Győr Philips (ha az még van, mert ez már 16 éve volt). És egy oroszlányi cég is volt (kanadai tulajdonú multi). Külföldön is ebben dolgozik, ott is felépítette a karrierjét. Budapesten pont nem próbálkozott soha, de neki nem is volt rokonszenves a főváros.

2019. márc. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Én inkább Nyugat-Europaban gondolkoznèk. Vagy Győr, Sopron, ha mindenképp Magyarország.

Budapesten nagyon drága az élet és a lakhatas és a fizuk nem feltétlenül olyan jók. Ausztriaval, Németországgal vagy Hollandiaval, Svajccal, Angliaval jobban járnál. Attól függ milyen nyelven beszéltek.

Fiatalok vagytok, nem kell megragadni abban a városban, ahol születtél. A szüleid miatt megertem, hogy maradnal, de Európán belül bárhonnan haza tudsz látogatni gyakran. Én pl Németországba 5 ezerèrt vettem retúr jegyet.

Egy életünk van, ne töltsd el úgy a legszebb éveid, hogy csak vegetàlsz egy alig fizető munkahelyen.

2019. márc. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó! Sopron is ugyan olyan drága mint Budapesten. És meg telt, de még mindig sok albi van és munka.

Sztm érdemes, ha ott tényleg nincs lehetőség, de úgy hogy egyedül is boldogulsz!

2019. márc. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha van valaki, akivel együtt tudsz lakni, jellemzően barátnő, pár, akkor már egészen vállalható az albérlet is. Fejenként 60-70 ezer + rezsi. Mellette lehet félre is tenni és élni is.
2019. márc. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Szia. A párommal 8 éve költöztünk el Borsodból. Ő miskolci volt, én pedig egy kis faluban laktam Miskolc mellett. Igaz, mi nem Budapestre mentünk, hanem Tatabányára, de életünk egyik legjobb döntése volt. Nekem amellett, hogy elég sok a munkalehetőség, nagyon fontos az is, hogy például itt ki merek menni az utcára sötétedés után is. El merek menni a kisfiammal a játszótérre, nem kell attól tartanom, hogy kisajátítja 5-6 kellemetlenebb alak. Szerintem, ha van lehetőséged, próbáld meg.
2019. márc. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!