Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Orokbe fogado szuleim meghalta...

Orokbe fogado szuleim meghaltak par eve. Viszont a verszerinti szuleim szeretnek tartani velem a kapcsolatot . Holott ok lemondtak rolam. Nem tudom hogy jo otlet e ez?!

Figyelt kérdés
2019. márc. 27. 11:01
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
86%
Egy találkozás nem árt. Épeszű ember nem szórakozásból adja a gyerekét örökbe, hanem azért, mert k maga nem tud megfelelő körülményeket biztosítani neki. Érdemes őket legalább egyszer meghallgatni, aztán majd eldöntöd, hogy akarsz e többet vagy sem
2019. márc. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
91%
A helyedben én is meghallgatnám őket, aztán eldönteném. Nem tudom, nálatok hogy zajlott, de sokan pl le se mondanak hivatalosan a gyerekükről, de nem igazán törődnek vele, aztán éveket kell várnia az örökbeadásra...ehhez képest a lemondás felelős döntés. Ha jó helyre kerültél, hálás is lehetsz nekik. Persze a te döntésed, ha nem érdekelnek, ne találkozz velük.
2019. márc. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem simán le akarják nyúlni az örökséged!

ÉN szóba sem állnék velük, az biztos.

2019. márc. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
43%

Utolsó: MILYEN örökséget?? Ennyire ostoba ember nem sok van, mint te.


Kérdezö: annyit mindenképpen megér, hogy legalább egyszer találkozz velük, ugyanis az nem egyértelmüen negatív dolog, hogy lemondtak rólad.

Olvass itt az abortusz-ellenzök által annyira preferált véleményröl, hogy a gyereknek jobb, ha örökbe adják, minzha abortuszra menne a nö.

Sokan adják örökbe a gyereket, mert nem tudnák megfelelö módon felnevelni és így akarnak jobb sorsot neki.

2019. márc. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
75%
Megértelek,abból a szempontból,hogy kíváncsi vagy arra honnan származol.Nem tiltja senki,hogy ne beszélgess velük.Téged a nevelőszüleid megtanítottak milyen gyereknek lenni,a felelősségvállalásra valamint akaratlanul is elsajátítottad a szemléletüket,gondolkodásunkat mi több a reagálásukat egy-egy történés után.Nem véletlen az érdeklődésed a Gyakori Kérdések-en,hiszen a tapasztalat várat magára.Biztosan sejted mit mondanának a nevelőszüleid.Tartsd a távolságot az édesszüleiddel,főleg,ha nem látogattak,feléd sem néztek amíg felnőttél! Azt gondolom,hogy átmenetileg lehet olyan körülmény ami miatt nem tud gyereket nevelni,de az nem tarthat addig,ameddig nálad történt.Csúnyán fogok fogalmazni (ilyen területen dolgoztam sokáig) a felnőtté vált gyereknek a pénze kell és nem a gyerek!Te nem fogsz tudni hozzájuk hasonlóan gondolkozni,cselekedni és a kultúrájuk örökké idegen marad számodra.Azt javaslom éld a saját életed inkább egyedül.
2019. márc. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

Igazából az fáj hogy el dobtak mint egy szemetet, most meg hirtelen jajjjj találkozzunk, meg gyere stb.

33 évig az se érdekelte őket hogy egyáltalán mi van velem.

Nem tudom hogy mi lenne a helyes döntés.

Van egy kisfiam is.

Azert őt se akarom ilyen dolgoknak ki tenni hisz még csak 8 hónapos.

2019. márc. 27. 12:07
 7/47 anonim ***** válasza:
39%

"Igazából az fáj hogy el dobtak mint egy szemetet"


EZ AZ, amit nem tudhatsz!!!


Pl. mi van, ha véletlen lett a nö terhes, és nem volt munkájuk, lakásuk, esetleg túl fiatalok voltak, stb, amik olyan körülmények, hogy egy gyereket felelöségteljesen felnevelni nem lehet.

Ilyen terhesség esetén három lehetöség van:

1. a gyereket elvetetik - azaz nem lesz egyáltalán lehetösége az életre

2. megtartják maguknak - csak éppen a gyerek alapvetö szükségleteit sem tudják biztosítani, és a gyerekböl nem lesz semmi

3. örökbeadják és ezzel megkapja a lehetöséget egy jobb élere


Szerinted melyik esetben szeretik leginkább a gyereket? Mert nekem a harmadik eset az, ami tényleg a gyerek érdekeit nézi!

2019. márc. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
93%

Kevered a szezont a fazonnal utolsó!

A nevelőszülőnél állami gondozott gyerekek vannak (esetleg elárvult rokongyerekek) a biológiai szülő (ha életben van of course) tarthat kapcsolatot vele.

Az örökbefogadás más. Ebben az esetben az örökbefogadók jóindulatán is múlik, hogy bármilyen kapcsolat marad-e a gyerek és a biológiai anya közt.

Egy kedves barátnőm örökbeadó anya.

19 évesen adta örökbe a fiát. Akkoriban egy 4emeletes panel pincéjében lakott, ő takarította a lépcsőházat cserébe. A gyerek apja egy házas férfi, aki ígért fűt-fát, aztán lelépett. A lány maga is állami gondozott volt, a családit lenyúlták a szülei és kakiban hagyták.

Egy alapítványon keresztül adta örökbe a kicsit, és csak annyit kért, hogy évi egyszer küldjenek képeket róla.

Egyet küldtek, aztán egy nem túl kedves levelet, amiben előadták tulajdonképpen, hogy "köszi a gyereket, tényleg, de nem lesz több kép, ő a miénk, felejtsd el, na csá"

11 éves a fiú azóta, barátnőm nem tud róla semmit... :/

2019. márc. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

5 éves koromig neveltek.

Munkájuk volt.

Kocdi

2019. márc. 27. 12:20
 10/47 A kérdező kommentje:

5 éves koromig neveltek.

Munkájuk volt.

Kocsi is volt.

Nem ez volt az indok szerintem.

Az óvodába nem jöttek értem, az ovoneni vitt haza.

2019. márc. 27. 12:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!