Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, hogy újra...

Mit lehet tenni, hogy újra olyan legyen, mint eddig?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy 15 éves húgom, aki teljesen megváltozott az utóbbi időben. Régebben sokszor mondta anyának és nekem is, hogy szeret, megölelt minket, mindent meg tudtunk beszélni, azonban az utóbbi időben eléggé bezárkózott, vagy hogy mondjam. Nem beszél meg sem velem, sem pedig anyával semmit, megjátssza magát, hogy őt senki sem érdekli, utál mindenkit, csak a 2 barátnőjét, és a cicáját szereti. Ezt igen sokszor hangoztatja. Van egy kislányom, rá szokott vigyázni, pénzt is kap érte, és olyankor sem szokott velem semmit sem megbeszélni, pedig amikor hazaérek, csak mi vagyunk otthon, senki nem tudná meg, csak én. Amikor még otthon laktam velük, sokkal másabb volt minden. Igaz, többet is vszekedtünk, de mindent megbeszélt velem. Amióta elköltöztem, maximum annyit mesél, hogy gyűlöli ezt vagy azt a lányt, mert "kitúrta a társaságából őt".

Én tudom, hogy nem ilyen, szerintem a 2 legjobb barátnője közül rossz hatással van rá az, amelyikkel egy osztályba járnak. (a másik lány aranyos, de nagyon messze lakik). Szociális osztályba jár, most 9.es, pszichológus akar lenni, de azt mondja, csak azért, mert az "sokat keres", és hogy "leszarja az emberek problémáit". Valamint sokat megy a bátyához is, mindig mondka, hogy ha választania kéne, őt választaná testvérének, bárcsak csak ketten lennének, stb... Mit lehet ilyenkor csinálni? Teljesen megváltozott, és mint mondtam, megjátssza magát. :/És egyáltalán, miért csinálja ezt?

24/l



2019. ápr. 4. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:

A pszichológus sokat keres? :)

Azért ezt még egyszer gondolja át.

2019. ápr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ő ezt mondta érvnek, hogy csakis ezért akar az lenni🤷🏼‍♀️viszont szerintem ez már csak hab a tortán, nem ez a legnagyobb probléma.
2019. ápr. 4. 17:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

majd kinövi. én is flegma voltam 15 évesen, majd elmúlik, az enyém is múlófélben... azért annyira nem vagy öreg 24 évesen, hogy máris totál elfeledkezz erről az egész kamaszkor-dologról...

amúgy ne aggódj érte, aki a cicákat szereti, rossz ember nem lehet :)

2019. ápr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem feledkeztem el a kamaszkorról, de én teljesen másmilyen voltam. Nyilván én is megváltoztam abban az időben, de nem ennyire... És azt sem értem, mi ez az őrület a bátyja iránt, eddig ki nem állhatták egymást, mindig piszkálódtak. Most meg, mindig nála akar lenni, ott aludni, mert milyen jófej, stb. De ha én invitálom, hogy aludjon itt, nálam, konkrétan fel van háborodva, hogy mit képzelek, hogy nálam fog aludni? Felejtsem el, stb. Az öcsémhez viszont önszántából is megy, pedig köztük is van 7 év korkülönbség. Igen, kicsit azért féltékeny is vagyok.. De anyának sem tetszik, hogy így megváltozott
2019. ápr. 4. 17:27
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

A 22 éves báttyánál alszik szívesen a 15 éves lány? És rajong érte? Nem ez lenne az első ilyen a történelemben.

De azért én elbeszélgegnék erről különösen ha semmi oka nincs az ott olvásra csak a bátty.


A másik Freud is pont így lett cihomókus és nagyon bejött neki, lehet ennyi van mögötte, olvasott Freudról. Egyébként jó szakma, felelősség nulla, hisztérika mindig akad, hülyeségekre szívesen költenek sokat az emberek.

2019. ápr. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonymousreview60 ***** válasza:

Flegma = kamasz. Elzárkózik = kamasz. Van egy bizalmasa tán, a bátyja. Nála kellene konkrétummentesen érdeklődni, hogy kb. oké-e a lány?

Milyen rossz hatást vélelmezel a barátnőjétől?

2019. ápr. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A barátnője flegma mindenkivel, egyfolytában pasizik, mindig mondogatja, hogy utálja a családját, stb. Szóval szerintem a legtöbb ilyen rossz szokását tőle vette át. Persze ez nem biztos, de nagyon valószínű.
2019. ápr. 4. 18:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy belemagyarázás, de nem lehet, hogy az a baja, hogy elköltöztél? A kamaszok nagyon érzékenyek, mindenre. Te, mint bizalmasa, elmentél, van egy kislányod "helyette", tehát már nem olyan fontos neked ő. Ezt gondolhatja (vagy csak tudat alatt). Csak tipp. Mindenesetre biztosítsd arról, hogy szereted, legyél vele kedves, esetleg írj neki levelet... bénán hangzik, de írásban talán könnyebb megnyílnia.

De simán lehet, hogy csak kamasz és kész. Meg hogy rossz példaképeket választott magának (barátnők). Ha így van, akkor is türelem, elmúlik.

Az, hogy egy kamasz utál mindenkit, nem túl meglepő, mert úgy érzi, nem értik meg, keresi önmagát.

2019. ápr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Van egy kislányom, rá szokott vigyázni, pénzt is kap érte, és olyankor sem szokott velem semmit sem megbeszélni, pedig amikor hazaérek, csak mi vagyunk otthon, senki nem tudná meg, csak én."

Ha pénzért vigyáz a lányodra, üzleti kapcsolattá silányult a viszonyotok, úgyhogy nem csoda, ha nem nyílik meg előtted sem... Nagy kár volt elkezdeni fizetni neki azért, hogy a saját unokahúgával legyen.

2019. ápr. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!