Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felvehetem ezt a keresztnevet?...

TrackmaniaMester kérdése:

Felvehetem ezt a keresztnevet? Akik tapasztaltabbak kérem segítsenek!

Figyelt kérdés

Szeretném felvenni az Odin keresztnevet, mint második utónév. Viszont van egy ilyen feltétel: A magyar hagyományoktól eltérő hangzású, magyartalanul képzett név nem engedélyezhető (csak különös méltánylást érdemlő körülmények kivételével). Szerintetek ez beletartozik? Véleményem szerint nem, mert magyarosan gond nélkül kiejthető, viszont érdekelne, hogy pl. mi tartozik ebbe a kategóriába.

Illetve mennyire fontos az indoklás? Hallottam olyat, hogy figyelmen kívül hagyják és könnyen engedélyezik, olyat is, hogy egyáltalán nem.

Vajon mi számít elfogadható indoknak egy ilyen név felvételekor?



2019. ápr. 14. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az MTA listán rajta van anyakönyveztethető magyar férfi keresztnévként az Odin.

Én elhagytam az eredeti keresztnevem és másikat választottam helyette. Indoklásnak ezt írtam: a születési keresztnevem sosem éreztem magaménak, már 9 éve az újat használom.

De amúgy azt mondták mindegy mit írok oda, találjak ki valamit.

2019. ápr. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Az általad idézett szöveg a vezetéknévre vonatkozik.
2019. ápr. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan! Az MTA listáján megtalálható, mint adható keresztnév, így nyugodtan felveheted! :)

Kettesnek szintén igaza van ez a vezetéknevekre vonatkozik, én is elhsgytsm a vezetéknevem, bár én édesanyám vezetéknevét vettem fel, illetve a 2.keresztnevemet változtattam meg akkor egyben, indoklásnak megadtam, hogy a vezetéknevet egyáltalán nem érzem magaménak.

2019. ápr. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:
100%
Igen. Már rajta van a listán szóval nem kell hozzá semmi különös engedély. indoknak beírhatod hogy a mostanit utálod de 10 éve ezen a néven szólít mindenki, ezért szeretnéd felvenni. Ennyi.
2019. ápr. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
68%
Csak ha beengedsz majd a Valhallába :)
2019. júl. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!