Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pár napja halt meg nagymamám,...

Pár napja halt meg nagymamám, és apum teljesen ki van készülve, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Apum felőli nagymamámnak torokrákja vagy valami hasonlója volt és a sugárkezelések miatt nagyon leépült a szervezete és végül agyvérzésben elhunyt. Apum felőli nagymamámmal sosem volt olyan közeli kapcsolatom mint az anyum felölivel, ezért sem érintett meg a dolog annyira, persze azért sírtam, mivel azért családtag és fájt is. De ez szerintem másoknál is így van. Apum egy határozott, komoly ember, akire én haverként tekintek, és mindig viccelődünk, de most a napokban olyan szótlan, és furcsán viselkedik. Sosem láttam sírni, de ez nagyon furán ért. Szerintetek mit tudnék tenni?

2019. ápr. 19. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Hagyd gyászolni, neki az anyja volt. Ne várd tőle hogy most veled hülyéskedjen, nyilván nem tud.
2019. ápr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos semmit. A gyász magányos dolog. Nemrég én is átéltem. Elmúlik.
2019. ápr. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Még egy darabig ilyen lesz. Majd idővel kijön belőle.
2019. ápr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Csak pár napja halt meg az anyukája, te is furán viselkednél, ha anyukád pár napja meghalt volna. Egyénfüggő, hogy ilyenkor kinek mi a jó. Van, aki igényli, hogy törődjenek vele, kibeszélhesse magából, meg van, aki inkább arra vágyik, hogy "békén hagyják". Próbáld meg kipuhatolni, mire lehet szüksége, ha szeretnél segíteni.
2019. ápr. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
A gyerekeként nem igazán tehetsz semmit. Gyászból amúgy sem lehet "kivigasztalni" valakit, mert az a legjobb, ha a saját ritmusa szerint feldolgozza az ember. Legyél tapintatos és fogadd el, hogy édesapádnak is vannak érzései, ő is a gyermeke volt valakinek, akit elveszített. Egy "komoly férfi" is sírhat, engedd el a sztereotípiákat. Az érzéseket nem érdemes elnyomni, mert az elnyomott érzések kontrollálatlanul, a háttérből működnek tovább.
2019. ápr. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is gyászolok..engem az első pár napban kifejezetten zavart, ha valaki közeledni próbált felém, egy ölelés is elképesztô rosszul esett..teljesen bezárkóztam, nem beszéltem senkivel, nem érdekelt senki és semmi. Igaz, én jeleztem mindenkinek, hogy legyenek szívesek békén hagyni, szerencsére megértették, hogy erre van szükségem. Bár én gyakorlatilag még most is így vagyok. Nem másztak rám vagy ilyesmi, de nyilván ilyenkor az ember valahogy segíteni akar, csak nem tudja mit tegyen. Szerintem mondd el neki, hogy ha beszélgetni szeretne veled, vagy ha segítség kellene valamiben, akkor te ott vagy. Nem kell ezt sem erőltetni, ha egyszer elmondod neki az bőven elég, úgyis látni fogod, ha történik valami változás.
2019. ápr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazatok volt, csak idő kellett! #6-os, részvétem és légy erős. :)
2019. ápr. 30. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!