Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem teljesen normális állapot...

Nem teljesen normális állapot az, ha anyukám és nagymamám nem szereti azt, hogy én 31 évesen olvasok és a nagymamám fel sem jön a szobámba, mert zavarják a könyvek?

Figyelt kérdés
2014. jan. 4. 12:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát elég bizarr... persze kérdés az is, mit olvasol, mert lehet nem magával az olvasással van probléma.
2014. jan. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

[link]


Én ezt nem értem :D mi köze a kornak az olvasáshoz? Miért zavar egy embert egy könyv (könyvek)?

2014. jan. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
Az nem teljesen normális, hogy 31 évesen az anyáddal meg nagyanyáddal laksz...
2014. jan. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor adj pénzt lakásra és máris elköltözöm. Csak az a helyzet, hogy nem dolgozom annyi ideje, amiből telne egy lakásra.


Másik felvetésem. Szépirodalmat olvasok általában. Tény, hogy beat költészet is van benne szép számmal, ami elég szókimondó. Edgar Allan Poe, Allen Ginsberg, Jack Kerouac, Tennessee Williams, Edward Albee, Eugene O'Neill, Arthur Miller, regények, színházi könyvek.

Szerintük rossz hatással van személyiségfejlődésem alakulására. Nagymamám szerint a könyv a Biblia ellensége, mivel a végső elszámolásnál mindenki egyenlő és nem számít sem pénz, se hatalom, se tudás. Ezért zavarják a könyvet. Én nem tartozom semmilyen valláshoz.

Remélem normális az, ha engem zavar, ha ebben akadályozni próbálnak.

2014. jan. 4. 12:41
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a nem teljesen normális, hogy 31 évesen téged ennyire befolyásol, hogy anyukád és nagymamád szeretik-e, hogy olvasol.

(vagy, ami szerintem valószínűbb, elírtad, és 13 éves vagy)

2014. jan. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ó, te akkor vagy 31 éves, amikor én a római pápa!

Egy unatkozó tini vagy, aki csak annak nem nézett utána a kamukérdése kiírásakor, hogy bizony a Biblia is egy könyv :P

... és Poe-val akarod a személyiségedet fejleszteni? Ez kész :D

2014. jan. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

A MIRE? A személyiségfejlődésed alakulására???

Bakker, 31 éves vagy. Normál esetben már rég a gyereked személyiségét kellene fejlesztened, a sajátod meg már kész kellene, hogy legyen.

Abszurd.

Bár lehet benne valami, mert ha azon problémázol, hogy anyukád és a nagymamád mit csinál,az tényleg nem utal túl érett személyiségre..

2014. jan. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Engem nemhogy 31 évesen, talán soha nem érdekelt, hogy ki mit gondol arról, amit olvasok. Ne foglalkozz velük, és tényleg tegyél meg mindent azért, hogy minél előbb önálló életet élhess. Úgy senki nem fog zavarni! :)
2014. jan. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Úristen...hogy lehetnek ennyire buták? Már bocs. Miért zavarja az őket, ha művelődsz és tágul a világképed? Ennek inkább örülniük kéne. És ha egész nap züllenél az jobb lenne? Ne is figyelj rájuk, ezek hülyék.
2014. jan. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az eszem megáll!!!! Hogy lehetnek ilyenek?


Egyébként, azt mondod, hogy a nagymamád szerint a könyvek a Biblia ellenségei, akkor nagyon vallásos ember lehet! Olvastad már a 'Tízezer könnycsepp' c. olvasmányt? Igaz történet alapján készült; egy félig amerikai, félig koreai nő írta le az életét. A nevelőszülei nagyon vallásos emberek voltak. Ők is úgy gondolták, hogy nem jó, ha sokat olvas a nevelt lányuk. Ajánlom neked, ha még nem olvastad el.


Visszatérve a témához: egyszerűen ne foglalkozz velük. Én ismerek egy lányt, aki egyáltalán nem szeret olvasni. Emellett mindig csodálkozik, hogy vannak olyan emberek, akik színházba, múzeumba vagy operába járnak. Szerinte, rohadt unalmas. Erre én: az előnye, hogy az ember műveltebb lesz!

2014. jan. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!