Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem féltek a jövőtől? Nem...

Nem féltek a jövőtől? Nem féltitek a család életszínvonalát? Mit tesztek a stabilabb jövő érdekében?

Figyelt kérdés

Mivel 4 órára voltam mindig is bejelentve ( a többit feketén kerestem) és ezen nem tudtam változtatni az utóbbi 7 évben, mostanában sokszor félek attól, hogyha a férjem meghalna akkor a mostani háztartást (gyerekkel, kutyával stb.) nem tudnám fenntartani.

Az én halálom esetén viszont nem sok változna, mivel magától jövedelmező dolgok is maradnának utánam.


2010. júl. 5. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért stresszeled magad ilyennel, hogy bármelyikőtök is meghalhat rövid időn belül? Ilyen alapon mindenért lehet idegeskedni éjjel-nappal. Amibe aztán tényleg belebetegszel.
2010. júl. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ilyen félelmekre az életbiztosítás a legjobb vagy rendszeresen, havonta megspórolt pénz, vészhelyzet esetére
2010. júl. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát attól, hogy mi lesz velem, ha meghalna a párom nem stresszelek.

1. van mindkettőnknek életbiztosítása

2. negatív dolgokra nem gondolok, mert bevonzom a bajt


Szerintem neked is ezt a kettőt kellene megvalósítani.

Az egyik a pénztárcádat kíméli a másik a lelkedet.

2010. júl. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bevallom, attól én is rettegek, hogy idős szeretteim egészségi állapota ne romoljon meg, mert nekem ők a világon a legfontosabbak. Ha lesznek gyermekeim miattuk fogok aggódni gondolom.
2010. júl. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Én nem félek. Kapok lakást, van munkám, egyetemre járok, éjóóóóó.
2010. júl. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mostanában nem iszok annyit, csak 1 láda sör naponta.
2010. júl. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Életbiztosításunk van már régóta. Lényegében azért tört rám a félelem mert három főből áll a családom, a tágabb család csak annyiból áll, hogy a férjemnek van egy agglegény unokatestvére és kész.

Nem hiszem, hogy barátra, munkatársra bármit lehetne alapozni.


Van bárkinek arra nézve tapasztalata, hogy a biztosítótársaságok valóban fizetnek-e, nagyobb összegű életbiztosítást pl.: 40 millió ft-t?

2010. júl. 5. 17:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is így érzek, ahogy te kedves kérdező. Néha belegondolok, hogy nagy gondok lennének, ha a párommal történne valami. A lakáshitel egy dolog, azt kifizetné a biztosító, de van két gyermekünk is és az egyik még nagyon pici ahhoz, hogy vissza tudjak menni dolgozni (3 hós). A férjem meg gyakran repül külföldre és olyankor mindig nagyon félek, hogy történik vele valami.


Anyagilag úgy próbálom bebiztosítani magam, hogy mindenféle kreatív dolgot készítek idehaza (amikor éppen van egy kis időm) és ezeket árulom. Nem nagy bevétel, de azt egy az egyben félre tudom tenni, így próbálok megtakarítani kicsit. Nem sok, de azért havi 20 ezer összejön belőle. Jó érzés tudni, hogy van mihez nyúlni ha bajba kerülünk. Úgy tervezem, hogy addig gyűjtök, amíg vissza nem tudok menni dolgozni. Ha addig nem történik baj (de hát miért is történne), akkor pedig majd veszünk belőle közösen valamit. A munkabéremből már bőven el tudnám tartani a gyerekeket, de a tgyás rövid ideig tart, a gyed meg nagyon kevés (a kiadásainkhoz képest). :-(

2010. júl. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!