Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki nagycsaládban nőtt fel,...

Aki nagycsaládban nőtt fel, kérdeznék (és sokgyerekesektől)?

Figyelt kérdés

szerintem én nőttem fel a legmagányosabban a világon.egyke vagyok,falun laktunk,apám gyerekkoromban meghalt,tesóm sincs,anya nevelt 2 rövidebb kapcsolata volt,de részegesek voltak.már anyával se jó akapcsolatom,1 barátnőm volt többiek csúfoltak(lány vagyok)..gimiben egy-két havernál láttam hogy sokan laknak,mennyi röhögcsélés van,mindig azt reméltem legalább nagy családom lesz.férjem is nagycsaládban nőtt fel,de ő csak egy gyereket akart.most az albérletek drágulása miatt,vissze kellett vidékre költözni,itt üresek a játszóterek.semmi nincs,azóta se tudom feldolgozni hogy már nem a városban lakunk,és nagy családom se lesz soha.kezdem értelmetlennek találni az életem.látom másoknál felnőttként a szoros testvér kapcsolatot vagy hogy 3 gyereket nevelnek stb. nincsenek céljaim,sose leszek boldog.pedig nem sokra vágyom ,két gyerek ,egy kutya,városban lakni stb. hiába van udvarunk a 2 éves gyerekem nélkülem nincs kint és akkor se sokat,napi 2-szer panelból is ki tudnám vinni,és ott legalább más gyerekek is vannak.

kérdésem:

aki szüleivel,testvérekkel nőtt fel,milyen volt otthon a hangulat? és nem volt rossz elköltözni? pl.koleszba, vagy pasidhoz/barátnődhöz és otthagyni a családot?

akinek sok gyereke van,mi az amiket jobban szeretsz ebben mintha egy gyereked lenne,és mik a nehézségek,amiben rosszabb mintha egy lenne?


2019. ápr. 21. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Nehézsége hogy bárhová mész, több belépőt kell fizetni (mozi pl. nálunk 10e körül van 3 nagy gyerekkel, belépő+rágcsáló, üdcsi), meg autóból is akkora kell, amiben annyian elférnek.
2019. ápr. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Mindig van itthon valaki nagy hangulat van, sokkal jobb többen:)
2019. ápr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Nagy családban nőttem fel. 4-en vagyunk testvérek. Nem minden nagy család boldog család. Anyám agresszív alkoholista volt, józanul alig láttam. Apám inkább menekült és non-stop dolgozott, így őt alig láttuk. De ha otthon volt akkor ment az ordibálás, verekedés a szülők részéről. Mi testvérek is állandóan martuk egymást. Nővéremmel egy szobában voltam, és volt, hogy véresre vertük egymást, vagy hónapokig nem kommunikáltunk egymással, csak elmentünk egymás mellett. A húgom az öcsémet kínozta ahogy csak tudta. Először a nővérem menekült el amint betöltötte a 18 évét. Én másfél évre rá követtem, alig vártam, hogy leléphessek. Öcsém 15 évesen hozzám menekült, 23 évesen eltudtam tartani az öcsémet, és magamat is. Húgom is 17 évesen menekült otthonról. Mivel mind kiszakadtunk az alkoholista szülőktől, így mi testvérek lassan kezdtünk közeledni egymáshoz. Sok-sok év kellett, hogy végre elmondhassuk, testvérek vagyunk akik kiállnak egymásért.
2019. ápr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig marad meg a jó kapcsolat (vagy egyáltalán bármilyen kapcsolat) a testvérek között. Nekem 3 testvérem volt (a bátyám már sajnos meghalt pár éve), amíg otthon laktunk jól megvoltunk, aztán ahogy mindenkinek saját családja lett kezdtünk eltávolodni egymástól. Amíg a szüleink éltek ünnepekkor, a szülők születés- és névnapján még összejöttünk. Mostanra ott tartunk, hogy ha véletlenül össze nem futunk az utcán (egy vároban lakunk) soha nem találkozunk és nem is beszélünk egymással. Nem vagyunk haragban, csak nem keressük egymást.
2019. ápr. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
#2-es vagyok, azért mert nekem boldog gyerekkorom volt még nem kell irigységből lepontozni.. -.-
2019. ápr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

ma 19:03

nyugi, én utánad írtam, hogy pocsék volt a család, és engem is lepontoztak.

2019. ápr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%

Azért attól hogy egy gyereked van vidéken, még kérlek ne érezd értelmetlennek az életed. Nem attól lesz jó ha 50en körbe vesznek. Egyrészt szerintem vidéken is lehet barátkozni, a gyerek ha közösségbe kerül, ottani anyukákkal pl. Nekem a gyerekem állandóan át akart menni az egyik barátnőjéhez játszani ovi után, átvittem és így jóban lettem az anyukájával, már barátok vagyunk. És 1 jó barát amúgy is többet ér mint sok felszínes kapcsolat.

A másik pedig hogy szerintem kicsit az a baj hogy egyedül vagy, unatkozol, kisgyerek mellett ez természetes, nekem is így volt. Na persze van mit csinálni egész nap, csak marha egyhangú. Keress valamit ami leköt, amiben megélheted magad, és akkor nem leszel ennyire társaság függő. Én pl ekkor kezdtem el használt bútorokat felújítani otthon, először amit otthon találtam, aztán régi kidobott hagyatékokat stb. Jobb kedvem is lett tőle plusz különlegesnek éreztem magam kicsit és lefoglalt. Te is keress valami kreatív elfoglaltságot, írj recepteket, barkácsolj, kezd bele valami ritka növény kerteszkedésébe, nemtudom, mi lenne jó neked :)


És ne sajnáld a nagy családot, mi 5en voltunk összesen, anyám folyton öngyilkos akart lenni, egyszer mikor ilyen rohama volt véletlenül megszúrt engem és tesomat is egy konyha késsel. Persze sose lett öngyilkos de arra jó volt hogy tönkretegye a gyerekei éveit. Apám meg ilyenkor a szeretőjénél relaxált.

Az a lényeg hogy a gyerekednek támogató és biztos közeget adjatok, sok teso nélkül is meglesz; és akkor ő is veled marad, meg visszajár majd ha öregek lesztek.

2019. ápr. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
12%

4 testvérem van, érdekes én mindig azt kívántam gyerekként, bár egyke lennék! Akkor a figyelem rám is fordulna. (Ugye irreális elvárás sajnos, hogyha egy anyának több gyereke van, nagyobb korkülönbségekkel, akkor egyénenként külön szánjon rájuk időt, legalább is nálunk ez volt.)


Minden osztozkodni kellett, az ebédet úgy képzeld el, hogy versenyeztünk a nagyobb adagokért.


Apa nem foglalkozott a neveléssel, az otthonnal minden anyámra hárult.


Saját szobám 18 éves koromban lett, addig galériák volt...Kb. 0 intimszféra. (Hely hiány, egy fürdőszoba 7 főre.)

Lehet én voltam kényes... De nekem ezek nagyon megnehezítették a minden napjaim.

Direkt 2-3 órával korábban keltem, mielőtt iskolába mentem, hogy legyen időm fürdeni.


Aztán most felnőttként, külön élettel, szeretettel gondolok erre az időszakra, szeretem a testvéreim, a szüleim. De az tény, hogy nagyon nem vonz a családalapítás gondolata, nyílván a gyerekkori tapasztalatok, ellenben az egyik öcsémnek idén születik meg az első kisgyermeke és már nagyon várjuk! :-)

2019. ápr. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért kellett lepotozni? Szerintem semmi provokatív nem volt abban, amit írtam. Ez csupán egy történet...
2019. ápr. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!