Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki nagycsaládb...

Van itt olyan, aki nagycsaládban nőtt fel? Gyerekként ez tényleg rossz?

Figyelt kérdés
Úgy értem, kevesebb figyelem, idő jut az egyes gyerekekre, osztozni kell a szobán. Kevesebb program a tesók miatt (pl a nagyobbak mehetnének színházba de nincs kire bízni a kicsiket). Plusz az állandó veszekedés a testvérekkel, emiatt ingerült és kimerült szülők.
2017. júl. 20. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Mi hatan vagyunk tesvérek. Semmi nem igaz ránk abból, amit írtál. Egyet kivéve : megosztom a szobámat az egyik tesómmal. És akkor mi van ? Laktam már külön szobában is, de utáltam egyedül lenni. Nem mindenki antiszoc. A szüleink nem ingerültek és találnak alkalmat eleget foglalkozni mindenkivel. A tesóimmal nem szoktunk veszekedni. Szeretjük egymást. Ritkán kell vigyázni a nagyobbnak a kisebbre, de mivel nem utáljuk egymást, akkor sem probléma.

Én imádom a nagycsaládot. Soha nem adnám semmiért egyik tesómat sem. Nem lennék egyke semmi pénzért.

2017. júl. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Mi csak hárman vagyunk tesók, ez nagycsaládnak számít?:-) Ezt a "kevesebb figyelem jut rá" dumát sose értettem, nekünk jutott időnk a szüleinkkel beszélgetni, együtt is, négyszemközt is, plusz ott voltunk mi tesók is egymásnak. Két szülőnk van, semmiről se maradtam le a kisebbek miatt, nem volt állandó veszekedés se. Ami nézeteltérés akadt, elég gyorsan elintéztük.:-) Nagyon örültem, amikor megszülettek a tesóim, mert utáltam egyke lenni. Most a saját legkisebb gyerekemen látom, hogy alig várja haza a tesóit (a nagyok máshol tanulnak), pedig van baráti köre, ha nincsenek itthon, van a sajátján kívül egy egybenyitható buliszoba, mégis úgy érzi magát a legjobban, ha együtt az egész család.
2017. júl. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok, jó ilyeneket olvasni :) remélem az én gyerekeim is jó emlékekkel lesznek majd a kiskorukról. Négyen vannak, és még elég kicsik, kevés korkülönbségekkel az utóbbi időkig elég hányattatott élettel sajnos. Ezeket a dolgokat, amiket leírtam, mások mondják. Néha egyébként legszívesebben világgá szaladnék annyira kiborítanak a gyerekek, mert nagyon akaratosak és veszekedősek, szófogadatlanok. Ez mind a korábbi élet lenyomata sajnos, nagyon igyekszem kijavítani, de gyakran attól tartok, nem sikerül és lelki sérültek lesznek. Mi is hárman vagyunk tesók, és nem volt felhőtlen a gyerekkorunk, de a két tesóm nélkül nagyon rossz lenne. Gyerekként sokat gyilkoltuk egymást, de felnőtt korunkra igazi szövetség vagyunk.
2017. júl. 20. 22:21
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Huhh, nekem 3 fiú tesóm van (egyetlen lány vagyok). Farkastörvények volt, aki erősebb az a vezér... Fél szobába voltunk bezsúfolva emeletes ágyakon, oldalazva fértél el a kettő között. Személyenként csak 2 polc a ruhásszekrényben.

Magunkra voltunk hagyva, a szülők alapból csak nyűgnek láttak, sose voltunk pl színházba/moziba/nyaraláson család szinten. Ha kellett valami mindannyiunknak (edzés, új ruha, tankönyv)? Döntsétek el egymás között (ez a verekedés lett). Valahogy mindig alulmaradtam, a családban nem létezett logika (pl. múlt hónapban te kaptál valamit, akkor most a másik tesó).

Ingerült szülők pipa, azért idegesítő lehetett végighallgatni az üvöltözésünket és sírásunkat + amikor valaki komolyabban megsérült és kórház/doki.

Én inkább úgy fogalmaznám meg, hogy nem vállalnék be egynél több gyereket, ha se türelmem nincs hozzájuk, se pénzem a legalapvetőbb dolgokra (tusfürdő, ruha stb).

Egyébként már kirepültünk a családi fészekből, sokkal jobb a kapcsolatunk egymással, nincs meg az állandó düh és utálat a másik iránt, kulturáltan képesek vagyunk beszélgetni.

2017. júl. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Pont így van nálam is, 1 lány és 3 fiú 😀. Ebből kifolyólag a kislány is elég vad. Türelemmel én is nagyon rosszul állok. Az apukájukkal nagyon nem volt jó a kapcsolatunk, anyagilag is nagyon lecsúsztunk (ezeket igyekeztem titkolni a család és az ismerősök előtt). Mindezek ellenére csak amiatt lett vége a kapcsolatnak, mert meghalt :(. Az évek alatt anyagilag rendeződtünk, újraházasodtam. A pótapjuk rengeteget foglalkozik velük, próbáljuk újraépíteni az elrontott dolgokat és mégis úgy tűnik semmi se jó nekik :( hisztiznek, marakodnak, tönkretesznek dolgokat, ha meg bünti van mi érzünk lelkiismeretfurdalást, mert alapból nem vagyunk ilyen alkatúak.
2017. júl. 20. 22:46
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Hát ilyen múlt után egy pszichológus tudna segíteni. A gyerekeknek az apa halála önmagában elég probléma. Talán együtt könnyebb feldolgozni, de úgy sem egyszerű.
2017. júl. 21. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

A nagy család önmagában nem biztos, hogy probléma, de ha az

új párodnak is vannak gyerekei, azok mindig kedvesebbek lesznek Neki, mint a Te gyerekeid, illetve Neked is a saját gyerekeid. Akár lesznek közös gyerekeitek, akár nem.

A gyerekeidnek biztosan nehéz, hogy meghalt az Apjuk és még ez az új helyzet is, hogy újra férjhez mentél. Idő kell hozzá, hogy megszokják, de mivel nevelte Őket az Apjuk, az új férjed sosem lesz Nekik olyan mint Ő.

2017. júl. 21. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nincs gyereke és nem is lesz közös sem egyébként, szóval ez a "veszély" nem fenyeget. A pszichomókusok sem tudtak mást hozzátenni, mint amit magamtól is tudtam. De igazából nem is ez volt a kérdés 😃
2017. júl. 21. 06:30
 9/11 anonim ***** válasza:
97%

Hát nekem egy bátyám van, de mindenből dupla annyit kap: zsebpénz, szeretet, figyelem, ruha stb.

Bármit megtennék, hogy egyke legyek 😞

2017. júl. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem tudok kik ezek, de leginkább saját magukat minősítik. Én tényleg örülök a pozitív példának! 😁
2017. júl. 22. 06:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!