Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ahhoz elég idős vagyok, hogy...

Ahhoz elég idős vagyok, hogy saját családom legyen, de ahhoz nem, hogy egyedül vágjak neki a nagyvilágnak? Ebben mi a logika?

Figyelt kérdés
Piszkálnak, hogy nekem 25 évesen már férjem is lehetne, de amikor bejelentettem, hogy kaptam egy külföldi állást, teljesen odavoltak, hogyhát mit képzelek, hogy én a szüleim beleegyezése nélkül csak úgy elfogadtam egy ilyen állást. Visszavágtam, hogy akkor most hogy is van ez. Erre az volt a válasz, hogy ha férjem lesz, majd azt csinálok amit akarok, de addig a családom felel értem.
2019. ápr. 22. 12:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

A konzervatív felfogásban nincs logika, ne is keresd!

Hogy miért nem mehetsz férj nélkül külföldre? Mert régen is így volt, és ha akkor jó volt, akkor most is jó lesz! Járt utat a járatlanért el ne hagyj!

Ez a konzervatív felfogás alapköve.

Arról lehet vitatkozni, hogy mennyire jó vagy sem, és arról is, hogy mennyire állja meg a helyét a mai világban.

2019. ápr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Felnőtt ember vagy azt csinálsz, amit akarsz. Te életed ne hagyd, hogy más rendelkezzen felette. Ne más akarja élni az életed! Majd lesz családod, ha szeretnél, ha nem akkor azt is el kell fogadniuk. 🙂
2019. ápr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Felnőtt ember vagy, magad hozd meg a döntéseidet! Ha érdekel az állás, vágj bele! Ez nem az ő életük, nem nekik kell élni.

Ez a férjes duma pedig már nagyon idejét múlt. Mi van akkor azokkal a párokkal, akik sosem házasodnak össze, mert számukra nem jelent semmit? Akkor ő értük 40 évesen is apa és anya felel?

Anyagilag mennyire támogatnak? Ha csak az ő támogatásukkal tudnál kiutazni, a kezdeti megélhetést biztosítani, akkor az egy kicsit problémásabb. De olyankor is ezt meg lehet beszélni. Amennyiben ez nem áll fent, csomagolj csak nyugodtan.

2019. ápr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Mondjuk van egy nagynéném, aki közel negyven, saját lakása van és kocsija, jó állása, és 50 km-re lakik a szülői háztól, a nagyszüleim mégis úgy kezelik, mint egy fiatalkorút és azt hiszik, hogy joguk van beleszólni az életébe, mondván nincs férje és amíg nincs férje, addig ők felelnek érte, pedig már hetven feletti mindkettő.
2019. ápr. 22. 12:36
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Pedig a nagynénéd életébe sincsen semmi joguk. De őt sem értem, hogy miért hagyja. Én már régen rájuk csaptam volna az ajtót.
2019. ápr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom az benne a logika, hogy fontosnak tartják, hogy mindig legyen valaki mellettetek, akit valamilyen hivatalos kötelék kapcsol hozzátok (tehát nem elég, ha vannak barátaid), nem akarnak "egyedül" hagyni a nagyvilágban. Amíg ezt a feladatot magukon érzik, nem tudnak elengedni sem téged, sem a nagynénédet. Ami szerintem alapvetően egy jó dolog, de persze a gyakorlatban ez abszolút nem működhet így.
2019. ápr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%
Pontosan 25 éves vagy, szóval könyörgöm ne hallgass rájuk, mivel felnőtt vagy. Kezdj bele abba a munkába.
2019. ápr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
De a férfiakkal kapcsolatban nem így gondolkodnak (persze, még senki sem ment külföldre). Úgy gondolják, hogy van végzettsége, munkája, felnőtt ember. A nőről, hiába van olyan önálló mint egy férfi, csak akkor veszik le a kezüket, ha férjhez mennek.
2019. ápr. 22. 12:59
 9/20 anonim ***** válasza:
59%

És ebben mi a meglepő?

A konzervatív filozófia pont erről szól.

2019. ápr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
Ne foglalkozz veluk, menj ki kulfoldre, eld az eleted, majd lenyugszanak, ha elobb nem, majd amikor talalsz kulfoldon valakit... Az en szuleim szerencsere nem ilyenek, de en nem foglalkoznek veluk, magyarazzanak amit akarnak, nyilvan nem fognak bezarni a lakasba, hogy marpedig te nem mesz sehova ferfi nelkul...
2019. ápr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!