Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ez a helyzet nevelés...

Normális ez a helyzet nevelés szempontjából? Nincs semmi jogi következménye annak ha egy szülő "egyedül" hagyja a gyerekét?

Figyelt kérdés

Van egy család, a szülők kb 8 éve elváltak. Van egy 19 és egy 14 éves fiuk. Az apjuk máshol él az élettársával, kb 1 éve az anyjuk is az élettársához költözött egy faluval odébb.

A 14 éves gyerek a 19 évessel lakik, minthogy nincs vele semmi probléma, elég jól tanul, jár iskolába,a nagyobbik gyerek elég jól neveli.

De mondjuk sokat isznak, cigiznek... Az anyjuk hétvégére haza szokott menni, kitakarít, főz, mos... A nagyobbik dolgozik már, neki van pénze + az anyja is ad neki amiből élnek...



2019. márc. 11. 13:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván nem normális, de jogilag semmit nem lehet tenni. A 14 éves nyilván nem fog a szülei ellen tanúskodni, és nevelőszülőkhöz, vagy állami gondozásba menni.
2019. márc. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem jó ez így.

Se az apa, se az anya nem foglalkozik velük rendesen.

Volt ilyen ismerősöm, aki egyedül élt már nagyon fiatalon, ott is elváltak a szülők, aztán egyik új párjával sem jött ki, hagyták egyedül. Semmi szabály, semmi korlát, meg is lett az eredménye. Felnőttként is úgy él, hogy nem tud egy munkahelyen sem megmaradni, kapcsolatokhoz is túl laza.

2019. márc. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem normális nem a tesoknak kell a kistesokat nevelni,de ma mást se látsz h kistesokat nagytesok rendezik mer a szülők az aktuális mozaikkal vannak elfoglalva..
2019. márc. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Velem es a tesommal is ez volt.Csak mi fiatalabbak voltunk.Anyum az akkor aktuális pasijaival lakott volt mi meg maradtunk ketten otthon.Eleinte főzöt,haza telefonált haza jött, utána ezek ritkultak.Volt hogy enni alig tudtam adni a tesomnak,mert nem volt mit.Sokan nem ertik miert olyan szoros koztunk a kapcsolat.Már felnőtt fejjel tudtuk meg hogy amíg mi otthon voltunk addig ő 100 ezer ft os bulikat rendezett joparszor.
2019. márc. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Emberileg szerintem sincs rendben. De jogilag rendben van, mert a fiatalkorú egy nagykorúval él együtt életvitelszerűen, tehát ezzel nem lehet gond (jogi szempontból).
2019. márc. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Ste ki vagy? A keretlen huhogó, vagy a senkinek sem segítő, unokaöccs.
2019. márc. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

Most akkor teljesen normálisan megvannak?

Vagy isznak, cigiznek, züllenek elfelé?


Egyik mondat keresztülhúzza a másikat.

2019. márc. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hétvégente megy a piálás, vagyis nem olyan durván de reggeltől kb estig söröznek. Cigizni egy darabig kijártak,de már a konyhát és a nappalit is dohányzó helynek "nyilvánították". Pénzből nincs hiányuk, azt mindig kapnak eleget, meg a számláról is tudnak levenni. Na meg a nagyobbik azért figyeli a kisebbik jegyeit hogy minden rendben legyen, 3-nál rosszabb jegyei ne legyenek
2019. márc. 11. 16:49
 9/12 anonim ***** válasza:
45%

"Nincs semmi jogi következménye annak ha egy szülő "egyedül" hagyja a gyerekét?"

Szerencsére nincs, ahogy itt többen is írták már. Én inkább őszintén irigylem a fiúkat...

2019. márc. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

Ha nagykorú testvér a gyám, akkor nem ütközik törvénybe.

Nekem nem volt ilyen szerencsém, lévén, hogy egyke voltam. Ráadásul pénzt se kaptam, magamnak kellett a megélhetésemet, lakbért, rezsit biztosítani.

2019. márc. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!